HC Jaroměř – HC Wikov Hronov 12:4 (2:1, 6:0, 4:3). Utkání začalo zostra a Jaroměř se díky Merklovi ujala vedení, Hronov kontroval ihned po deseti vteřinách z hokejky Ropického. To vše se odehrálo během čtvrté minuty. Poté obě mužstva nevyužila svých šancí, Hronov ani dvě přesilovky. Tu druhou zejména díky brankáři Svobodovi. Od 12. minuty nevyužili ani třetí tuto početní výhodu, v jedné chvíli dokonce i dvojnásobnou v délce 57 vteřin. Přesilovku nevyužily ani domácí, ovšem po ní doklepl kotouč z brankové čáry do sítě Rudolfský po blafáku Karla 2:1. A tak skončila první třetina okresního derby.

Hned v úvodu té druhé zvýšil domácí Drašnar na 3:1. Přesně v čase 26:00 dal tentýž hráč čtvrtý gól a ještě v téže minutě po střele Dudadíka tečoval kotouč Jurčo a Jaroměř vedla 5:1. Branková úroda pokračovala dál, Ma. Svoboda ve 28. minutě a o chvíli později opět Drašnar zvýšil už na 7:1. Na osmý gól si najel Synek mezi kruhy a nekompromisní střelou nedal brankáři Hronova šanci.

Ochotníci po druhé třetině dokázali ve 47. minutě Šafránkem snížit, ale odpověď Rudolfského byla velice rychlá. V čase 48:22 se šel za nesportovní chování osprchovat Synek, v 53. minutě to byl opět Šafránek, který překonal Svobodu – 9:3. To se již dávno hrálo o desátý gól a „prémii“ do pokladny. Nakonec do ní přispěje Novotný. O minutu později, v 56. minutě, přidal Karel jedenáctý gól. Ke dvanáctému gólu Novák svoje spoluhráče nepotřeboval, projel celé hřiště, kotouč se nejprve narazil o brankáře a druhou střelou rozvlnil síť branky po dvanácté. Střelecké hody uzavřeli hosté, a to v poslední minutě Stelzigem na konečných a zcela jasně vypovídajících – 12:4.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Určité obavy z utkání, které jsme měli, zahnala až druhá třetina. V té první ještě panovala zbytečná nervozita. Jakmile se však hráči uvolní a věnují se plně hře, tak nám to tam padá.“

Radek Měsíček, trenér Hronova: „Po dlouhé době jsem velice spokojen s první třetinou, při troše štěstí jsme ji mohli suverénně vyhrát. Zápas se otočil v prvních sedmi minutách druhé třetiny, kdy jsme inkasovali pět gólů. Mrzí mě přístup některých hráčů, tak se totiž o finálovou šestku nebojuje.“

Sestavy – Jaroměř: Svoboda – Koblížek, Merkl – Novák, Synek – Ježík, Růta – Hamáček, Novotný, Drašnar – Dudadík, Křepinský, Jurča – Svoboda, Rudolfský, Karel. Hronov: Mahdal (25. Wittvar) – Hornyš, Komárek – Fink, Vaněk – Štelzig – Rojšl, Matyska, Kozák – Ropický, Šafránek, Franc – Mašek, Perutek, Řehák.

HC Náchod – TJ Spartak Nové Město nad Metují 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Náchodští potřebovali nutně zvítězit a posílit tak svoje šance v bojích o finálovou šestku.

Už ve 2. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Bláhy domácí Komárek. Blíže k otevření gólového účtu utkání byl na konci 3. minuty domácí kapitán Vondřejce, jehož střela se otřela o tyč. V 9. minutě byl vyloučen hostující obránce Beneš, úvodní branku však diváci neviděli. Podobně se vedlo o chvíli později i hostům, kteří nevyužili vyloučení domácího Borůvky. V 19. minutě přišel faul novoměstského Burdycha a tentokrát Náchodští trestali, když Pavlík ranou po ledě od modré otevřel gólový účet – 1:0. Pár vteřin před koncem úvodní části byl vyloučen novoměstský Beneš a tak úvod druhé části odehráli Spartakovci v oslabení.

Ze druhé třetiny časomíra ukrojila pouze 38 vteřin, když nahození Chudého prošlo hradbou těl před novoměstským Bláhou a domácí vedli 2:0. O chvilku nato jsme mohli Spartakovci snížit, ale Reichmann svůj průnik nezakončil. Ve 28. minutě se vyznamenal hostující Jakl, který napravil Plíhalovo zaváhání na útočné modré a obětavě zablokoval Komárkovu gólovou přihrávku skluzem. Vzápětí byl vyloučen právě domácí Komárek a o chvíli později i Vondřejc. Z přesilovky 5 na 3 se díky obětavě bojujícím domácím snížení neurodilo, byť jim po střele Pišty pomohla v jednom případě i tyč. Ta zvonila ve 31. minutě také na druhé straně, když ujel Hudeček. Ve 34. minutě nevyužil přečíslení dvou na jednoho hostující Janoušek, který trefil pouze horní konec hole Navrátila. Podobně dopadl ve 37. minutě i Plíhal, když Navrátil včas vytrčil proti jeho střele pravý beton. V téže minutě byl vyloučen domácí zadák Šotola, Náchod se ale ubránil.

Ve 41. minutě se podél mantinelu prosadil novoměstský Hejduk, ale vlastní střelu již nestačil dorazit. Pak se Náchod skoro na pět minut usadil v obranném pásmu hostí, ale na Bláhu si Náchodští nepřišli. V největší šanci se po Pištově chybě ocitl Hrabica, ale Bláhu ho vychytal. Ve 46. minutě se do šance dostal hostující Plíhal, Navrátil byl pozorný. V polovině závěrečného dějství výborně vystřelil z levého křídla Janoušek, domácí brankář byl ale opět úspěšný. Po chvíli byl trestán nedovolený zákrok Šotoly, Spartak ale další početní výhodu nevyužil. V 57. minutě přišla definitivní pojistka domácích. Hudeček šel potřetí sám na branku a Bláha ho opět vychytal. Hudeček však po neúspěšném zakončení stihl přes vracejícího se Jakla přihrát do druhé vlny Borůvkovi a ten dloubnul puk bekhendem pod břevno částečně opuštěné klece – 3:0.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Připsali jsme si velmi důležité body. Nové Město nám trochu usnadnilo práci složením svých formací, ale ani my jsme nenastoupili v optimální sestavě. Hráče v první třetině svazovala nervozita vzhledem k důležitosti utkání. Postupně jsme ale přebírali iniciativu a slušně odehrané utkání z obou stran dotáhli do vítězného konce.“

Pavel Biegl, trenér N. Města n. Met.: „Dnes jsme byli bohužel ještě zranitelnější než v posledních zápasech. Výkon Náchoda mě však hodně překvapil, soupeř hrál v křeči a nebýt dvou vcelku náhodných branek při přesilovkách, mohlo to dopadnout i jinak …“

Sestavy – Náchod: Navrátil – Borůvka, Chudý – Pavlík, Šotola – Fečo – Hudeček, Vondřejc, Verner – Hrabica, Komárek, Škoda – M. Koutský, Špetla, Presse. N. Město n. Met.: Bláha – Beneš, Plíhal – Jakl, Burdych – Hejduk, Němeček, Praus – Janoušek, Mach, Pišta – Reichmann, Škoda, Vencl. (jv, jk, pb)