Ve finálové šestce jsou všichni okresní zástupci

Náchodsko - Předposlední kolo první části má za sebou Krajská hokejová liga mužů.

17.1.2012

Hokejové utkání Hronov - Nový Bydžov.Foto: Jiří Mach

HC Wikov Hronov Stadion Nový Bydžov 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)

První šanci měl Michal Franců při vyloučení hostujícího Mojžíše, hosté mohli také jít do vedení o dvě minuty později, když pykal za faul Daňo, ale Svoboda byl proti. Do vedení po mnoha zahozených příležitostech šli Ochotníci v 9. min., když si Balažíka vychutnal Kozák 1:0. V 11. min. při vyloučení Michala Franců ujel Šakarov,dal jen do lapačky hostujícího gólmana. Poté fauloval i Fišer a šel za katr navíc s desítkou za protesty. Přesilovku pět na tři Hronov bezpečně ubránil.

Ve druhé třetině se na obou stranách vylučovalo jak na běžícím pásu, branky však stříleli jen domácí, když využili hned čtyři přesilovky. Ve 28. min. při dvojnásobné početní výhodě tečoval dělovku Hornyše Martin Franců 2:0. V pokračující přesilovce pět na čtyři nabil Šakarov Borůvkovi a ten střelou po ledě zvyšoval na 3:0. V 33. min. při vyloučení hronovského Finka vysunul Hornyš našlápnutého Vítka a ten s jistotou zavěsil 4:0. Ve 36. min. při vyloučení bydžovského Kulhánka vrátil vyraženou střelu do sítě Kozák 5:0.

Začátek třetí třetiny byl ve znamení přesilovky hostí, ale ujel hronovský Martin Franců, byl podražen, jenže trestné střílení zakončil střelou vedle. Ve 42. min. zariskoval vyjetý gólman Svoboda, hosté mu sebrali puk a Menyhárt měl lehkou práci při střele do opuštěné klece 5:1. Vzápětí však při přesilovce zblízka Martin Franců doklepl puk a posunul skóre na 6:1. V polovině třetiny Šakarov uvolnil Hubáčka a ten střelou mezi betony zvyšoval na 7:1. Poté neuvěřitelně zahodili svoje šance Štelzig a Šakarov, ale i hosté trefili na druhé straně tyč. Při vyloučení Měsíčka odjel Martin Franců a také on zazvonil jen o konstrukci branky. V 58. min. využil nečekaný odraz puku od mantinelu Kozák a zkompletoval svůj hattrick 8:1.

Daleko vyšší porážce hostí zabránil vynikající gólman Balažík, který loni strážil branku Hronova.

Jindřich Šťavík, prezident HC Wikov Hronov: „Povinné vítězství, které ale znamená naši účast ve finálové šestce. Kluci si utkání užili, i když jsme zahodili nejméně dalších deset loženek. Chtěl bych jim za zodpovědnost poděkovat, děkuji i divákům, kteří nás opět po celé utkání povzbuzovali.“

Sestava Hronova: Svoboda Borůvka, Hornyš Daňo, Fink Měsíček, Suk Šakarov, Hubáček, Ma. Franců Vítek, Fišer, Štelzig Ansorge, Kozák, Mi. Franců Rojšl.

TJ Spartak Nové Město nad Metují HC Opočno 10:5 (2:2, 4:1, 4:2)

Novoměstští příznivci očekávali gólově úrodné utkání a už v 6. min. je naladil na správnou notu Hejduk 1:0. V dalších minutách hru rozkouskovala zbytečná vyloučení, na druhý úspěch tak museli novoměstští příznivci čekat do začátku 18. min., kdy se prosadil Vlček. Závěr úvodní dvacetiminutovky Spartaku hrubě nevyšel. Nejprve totiž v čase 18:55 snížil Jedlička, aby šestnáct vteřin před první sirénou srovnal Felcman.

Začátek druhé dvacetiminutovky odstartovala vyloučení domácího Jakla a o minutu později také opočenského Žida. Hra ve čtyřech více vyhovovala Spartakovcům a Kodym ve 24. min. vrátil domácím vedení. Ještě před polovinou zápasu zvyšoval Řehák na 4:2. O chvíli později však odešel na lavici hanby domácí Ježek, k němuž o necelou minutu později přisedl Potuček. Výhodu dvou mužů v poli zužitkoval Herzán 4:3. Drama ale Nové Město nepřipustilo, na dvougólový rozdíl vrátil zápas Burdych a o necelou minutu později přidal šestý domácí úspěch Janoušek.

Opočno v začátku třetí třetiny naznačilo, že ještě zbraně nesložilo. Ze třetí části ukrojila časomíra jen 35 vteřin a Petr snižoval na 6:4. Po gólu Kodyma ve 48. min. to ale bylo už opět o tři branky. Jenže o pár vteřin později byl vyloučen jeho spoluhráč Šnejdr a po chvíli i Hejduk a Opočno si opět zahrálo přesilovku pět na tři. Vteřinu po jejím skončení korigoval na 7:5 Šverák. Po Janouškově trefě na 8:5 neudržel nervy na uzdě hostující Felcman, nejprve si vykoledoval osobní desetiminutový trest a navrch ještě trest do konce utkání. Góly domácích Ježka a Macha v přesilové hře daly konečnou pečeť na hodně nervózní utkání.

Sestava N. Města: Hradecký Jakl, Hejduk Dittrich, Šnejdr Burdych, Plíhal Kodym, Ježek, Zámečník Potuček, Janoušek, Vlček Řehák, Chmelík, Mach Reichmann.

HC Vrchlabí HC Jaroměř 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Hned v první minutě chyboval za brankou domácích Houda, s Rudolfského střelou i dorážkami Hamáčka s Vejmanem si Biegl poradil. Domácí byli při své první šanci důraznější a v 5. min. tak šli do vedení. V 7. min. procedil kotouč přes Biegla Koblížek, puk ale těsně minul tyčku. Ke druhému gólu stačilo domácím něco málo přes půl minuty přesilovky. Jaroměř zbraně nesložila, Karel vybojoval na Houdovi přesilovku, všechny pokusy ale končily na Biegelově výstroji. Při signalizovaném vyloučení za zákrok Křepinského vyšachovali domácí jaroměřskou obranu a téměř do prázdné branky dali na 3:0.

Druhou třetinu začali hosté vyloučením. Nepoklesli jen díky zákrokům Svobody. Zato vysokou hůl Dudadíka domácí potrestali po osmi vteřinách, Mádle tak využil další přesilovku 4:0. V jaroměřské brance nastala změna a nastoupil Mráček. Z obrany odstoupil pro prasklý nůž na brusli Koblížek. Ve 32. min. se dostala Jaroměř do dvojnásobné přesilovky a Biegl předvedl proti Růtovi zázračný zákrok. Po pár vteřinách přišel další faul domácích a opět, tentokrát 43 vteřin přesilovky pět na tři. I tu domácí ubránili a navíc se ještě nechal vyloučit Merkl, po něm přisedl na trestnou i Hamáček a hrálo dvojnásobnou přesilovku tentokrát Vrchlabí.

Ve 44. min. Jaroměř ubránila Růtovo vyloučení, dopředu se však hra moc ve třetí třetině hostům nedařila. V 51. min. se krásně protáhl obranou hostující Jirásek, při zakončení byl faulován. Přesilovka dlouhá nebyla, neboť byl vyloučen Novotný. V 54. min. další dvojnásobnou přesilovku hrála Jaroměř a to více než minutu, Merklovu i Krištofovu střelu Biegl vyrazil. V 59. min. sólo domácího Svobody skončilo střelou z brankoviště až do ochranné sítě.

Josef Veselý, vedoucí mužstva Jaroměře: „Zápas rozhodla lepší domácí koncovka a výkon vynikajícího Biegla v brance, na kterého jsme nedokázali vyzrát zblízka ani zdálky. Třetí místo v základní části tak budeme muset potvrdit až v posledním kole proti Jičínu.“

Sestava Jaroměře: Svoboda (27. Mráček) Koblížek, Růta Mlateček, Merkl Hetfleiš, Krištof Vejman, Rudolfský, Hamáček Karel, Novotný, Dudadík Jirásek, Křepinský, Krause Fröhlich.

HC Náchod BK Nová Paka 6:3 (0:2, 5:0, 1:1)

Než se domácí rozkoukali, prohrávali ve 2. min. po tečované ráně hostujícího kapitána Suchardy 0:1. Hned z protiútoku měl na holi vyrovnání Vondřejc, Vydru překonat nedokázal. Ve 4. min. se na útočný výpad vydal Petr, po zákroku brankáře Nové Paky cinkl kotouč pouze o tyčku. V 16. min. si faulem pomohl novopacký Doležal. Přesilovka domácím vůbec nevyšla. V půli téže minuty se snažil odehráním z obranného pásma Navrátil vyřešit vzniklou situaci, ale kotouče se zmocnil Konečný a stav byl rázem 0:2. Dvacet sekund před uplynutím 19. min. se v úniku neprosadil našlápnutý Hudeček.

Do druhé části vstoupil Náchod zvýšenou aktivitou, ale nejprve se musel bránit po faulu Chudého. Kontaktní branku vstřelil v 5. min. mladík Zeman, když letící kotouč zastavil na svém těle Leeder a Hudeček střelci přistrčil nahrávku do gólové pozice 1:2. V 6. min. byl vyloučen hostující Pour a v půli 7. min. i Sucharda. Početní výhodu využil ve 29. min. Zeman 2:2. Na konci 31. min. se nedovoleným zákrokem prezentoval opět hostující Pour a na začátku minuty následující i D. Musil. Početní výhodu domácí opět zužitkovali, když Matys našel Škodu 3:2. Ve 37. min. Pavlíkův pas vystihl Krátký, Navrátil se zaskočit nedal. Sekundu před vypršením 18. min. našel Petr Matyse a ten se zapsal mezi další domácí střelce 4:2. Ve 39. min. si Zeman po nahrávce Leedera zkompletoval hattrick 5:2.

Do třetí třetiny vstoupili domácí Hudečkovou šancí. S koncem 45. min. přišla další akce domácích, když Matysovo nahození usměrnil na Vydru Škoda a ležícího gólmana přehodil Petr 6:2. V 53. min. se led vylidnil po nedovoleném zákroku Hudečka a souboji Zemana s Ersepkou. Na konci téže minuty fauloval i Verner. Přesně po minutě byl signalizován trest pro Petra a ve výhodě snížil Krátký na konečných 6:3.

Aleš Hynek, manažer mužstva Náchoda: „Po hodně laxním výkonu, především v první třetině, jsme si připsali tři body, které nás posunuly definitivně do finálové šestky. Jedním z mála světlých okamžiků zápasu byl nastřílený hattrick Petra Zemana.“

Sestava Náchoda: Navrátil Chudý, Dostál Pavlík, Matys Verner, Vondřejc, Petr Škoda, Šejnoha, Hudeček Leeder, Zeman. (mš, mr, jv, jk)

Fotogalerii najdete ZDE.

17.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.