VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benefiční koncert ROKfest v Broumově

Broumov - 3. června 2011 studenti gymnázia Broumov pod záštitou DDM Ulity Broumov uspořádali v prostorách zahrady nového klubu ROK na Masarykově třídě v Broumově benefiční koncert ROK fest.

9.6.2011
SDÍLEJ:

fiční koncert „ROKfest“ v Broumově: Gymnazisté získali pro hradeckou oblastní charitu 7632 korunFoto: Archiv


Celé odpoledne zněly různé hudební žánry přilehlými broumovskými ulicemi. Studenti pozvali muzikanty a kapely především z řad svých broumovských přátel Odmocninu z pomeranče , Freebree, Iskejp, Asy-metri, Anthropoid Jana Hamerského, Kryštofa Meiera a přespolní kapely P.L.H. z Náchoda a Svěží zeleninu z Prahy, která celý večer ukončila svěží muzikou. Všichni muzikanti hráli bez nároku na honorář .

Myšlenka benefičního koncertu uzrávala téměř dva roky a jsme velmi rádi, že můžeme napsat, že uzrála v podobu velmi pohodového koncertu a navíc s výtěžkem 7632,-Kč, který byl zaslán Oblastní charitě Hradec Králové konkrétně Domu Matky Terezy v HK.

Se zaměstnanci tohoto azylového domu se studenti gymnázia setkali v pátek dopoledne na besedě. Hovořilo se o jejich práci, o azylových domech i o osudech lidí bez domova, o které se Michal Hledík a Petr Macl v Hradci starají.

Besedou se také v prostorách klubu ROK otevřela výstava fotografií Anety a Petra Maclových Hosté na zemi, kterou můžete navštívit celý červen. Aneta a Petr Maclovi jsou manželé a nadšení fotografové a oba pracují pro Oblastní charitu v HK. Svoji výstavou představují konkrétní osudy lidí bez domova.
Co dodat víc, než veliké poděkování studentkám Evě Vodochodské, Marušce Cvikýřové a Zuzce Valáškové, které benefiční koncert vymyslely a zorganizovaly, Anetě Outratové , Borisovi Hübnerovi, Markovi Dlouhému a Káti Vlčkové, kteří se zapojili ve svém volném čase do příprav zahrady klubu ROK i do příprav koncertu, Ašimovi Michalovi Sedláčkovi, nadšenému fotografovi a velikému příznivci klubu ROK, také za velkou podporu a pomoc a Pavle Hajpišlové a Pepovi Dittrichovi za celofestivalový doprovod slovem…

Děkujeme Nadačnímu fondu gymnázia Broumov za finanční podporu a Městu Broumov za zapůjčení laviček a pódia a panu Zdeňku Hajpišlovi (Global radio) za skvělý bezchybný celovečerní zvuk.

Děkujeme také pořadatelské službě z České Skalice za zajištění klidného průběhu a paní Petře Šilhánové za zdravotní dozor po celou dobu koncertu.

Asi to vše zní tak trochu úředně a spořádaně… Tak jinak a lidsky… Bylo to milé letní setkání mladých lidí, kteří si užili dobrou muziku, letní počasí a ještě dokázali, že v Broumově je co zažít a prožít, když se chce.

(Dáša Zbořilová, Mirek Frömmel, DDM Ulita Broumov)

9.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení