VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Broumov rozdá ocenění zasloužilým občanům

Broumov – Tradicí se za dobu sedmi let stalo každoroční lednové oceňování občanů i organizací Pamětními listy města Broumova. Jak nám řekla Libuše Růčková, starostka Broumova, jedná se ocenění těch, kteří významným způsobem přispěli v uplynulém roce k rozvoji města, ke zlepšení života jeho obyvatel, k šíření dobrého jména a pozitivního obrazu města Broumova mimo jeho hranice.

7.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

„Při udělení Pamětního listu se nepřihlíží k bydlišti oceněného,“ uvedla starosta Růčková.

Letošní předávání Pamětních listů se uskuteční právě ve čtvrtek 7. ledna v 16 hodin v prostorách Staré radnice. K účasti jsou kromě těch, jež dostanou Pamětní listy, pozváni i zástupci firem a organizací ve městě.

Pamětní list dnes odpoledne získá Nadace Proměny, a to za obnovu parku Alejka v Broumově.

Dále Eva Koudelková za badatelskou, ediční a literární činnost spojenou s literaturou o Broumovu, a také za sepsání a vydání knih pověstí z Broumovska a okolí.

Oceněna bude i Věra Kopecká za pořádání Dnů česko-polské poezie, a tím za rozvoj česko-polské spolupráce a za propagaci regionu.

Pavel Fröde obdrží Pamětní list za pořádání rockového festivalu Broumovská kytara. Dále Jaroslav Vejprava, a to za podíl na úspěších fotbalového mužstva TJ Slovan Broumov.

Manželé Petr a Gabriela Hofmanovi se dočkají Pamětního listu za dlouholetou organizaci a pořádání kurzů společenského tance a chování pro mládež i pokročilé tanečníky.

Pamětní list ve čtvrtek odpoledne obdrží rovněž Irena Neumannová za dlouholetou práci ve SPOZ Města Broumova a v Českém svazu žen v Broumově.

Dalšími ženami, které se dnes na Staré radnici dočkají ocenění, jsou Olga Peitnerová a Marie Ulrychová.

„Pamětní listy jim náleží za dlouholetou práci v Českém svazu žen v Broumově, za rozvíjení spolupráce se spolkem žen v Nové Rudě a také za spolupráci s klášterní Zahradou*,“ zdůvodnila tato ocenění starostka Libuše Růčková.

Také generální ředitel Josef Novák bude oceněn za podíl na rozvoji akciové společnosti VEBA, textilní závody, Broumov, a tím pádem i za podíl na rozvoji regionu.

Poslední oceněnou Pamětním listem města Broumova bude poslankyně Zdeňka Horníková, kterou chtějí Broumovští odměnit za pomoc při rozšiřování a zkvalitňování sportovišť a sportovního zázemí, a tím pádem za dlouholetou podporu sportu v Broumově.

Autor: Věra Sýkorová

7.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení