VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Červený Kostelec oceňoval premiérově sportovce města

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - V Divadle J.K. Tyla se v sobotu 11. února uskutečnilo historicky první slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců, pod názvem Sportovec města Červený Kostelec.Ocenění se dostalo jednotlivcům, sportovním organizacím i spolkům.

14.2.2012
SDÍLEJ:

Oceněno bylo družstvo veteránů „A“ tenisového oddílu TJ Červený Kostelec. Plaketu převzal předseda oddílu Tomáš Čejchan. Foto: Jiří Máslo

„Akci považujeme za jednu z možností, jak poděkovat sportovcům za vzornou reprezentaci našeho města,“ sdělila organizátorka Irena Nováková. „Pro první ročník jsme zvolili širší časové rozpětí, ohlížíme se celkově do historie všech sportovních úspěchů. Z toho důvodů jsme ocenili celkem pětadvacet sportovců, spolků i organizací. Pro příští ročník plánujeme vyhlašovat nejlepší sportovce vždy jen za období jednoho roku,“ dodala.

Gala večerem provázel moderátor Petr Vondráček. První oceněnou se pak stala Pavla Rybová (Hamáčková), mistryně světa i Evropy ve skoku o tyči. A právě ona pak předala plakety i všem dalším oceněným.

Plaketu Sportovec města Červený Kostelec převzalo například družstvo kuželkářů TJ Červený Kostelec. Zde je největším talentem dorostenec Daniel Neuman, který si z MS v Sarajevu (2011) přivezl bronzovou medaili v disciplíně tandemů a stal se i mistrem světa ve sprintu. Oceněn byl i šipkař Karel Sedláček, který obsadil druhá místa na MS v Chorvatsku (2009) a ve Španělsku (2011).

Ze sportovních organizací bylo oceněno družstvo Petanque Stolín, držitel titulu mistra světa mezi jednotlivci a tří titulů mistrů ČR trojic. U již neaktivních sportovců byly vyzdviženy také vynikající úspěchy Jaroslava Pavelky, dvojnásobného mistra světa v ultra triatlonu (1994, 1995). (jm)


Seznam nominovaných a zároveň i oceněných

Mgr. Pavla Rybová (Hamáčková)
V letech 1980 a 1981 se věnovala jazzgymnastice, kterou v období 1984 až 1992 vystřídala sportovní gymnastika. Poté přešla k atletice: do roku 1996 se specializovala na překážkový běh a sedmiboj, následně se v týmu Dukly Praha zaměřila na skok o tyči.
V roce 1999 se stala univerzitní mistryní světa, v roce 2000 halovou mistryní Evropy (Gent), o rok později halovou mistryní světa (Lisabon), v roce 2005 se v Helsinkách stala druhou vicemistryní světa. Účastnila se olympijských her v Sydney v roce 2000, o čtyři roky později byla na olympiádě v Aténách jedenáctá. V roce 2005 se stala druhou vicemistryní světa v Helsinkách, v roce 2007 dvakrát posunula český rekord (461 cm a 464 cm).
Na podzim roku 2006 se provdala za bývalého českého desetibojaře Jiřího Rybu. V současné době rodina žije v Jablonci nad Nisou a Pavla je na mateřské dovolené. Stará se o 3 letého syna Jiřího a ročního syna Jakuba. Věnuje se také svému povolání fyzioterapeuta, které vystudovala na Karlově univerzitě.

1. Kategorie – SPORTOVNÍ SPOLKY A ORGANIZACE V ČERVENÉM KOSTELCI + JEJICH NOMINOVANÍ JEDNOTLIVCI či družstva

1. Oddíl kopané – Tento oddíl je největší v Červeném Kostelci
- Počátky se datují do r. 1907
- Příští rok oslaví 100 leté výročí
- V oddílu vyrostlo hodně kvalitních hráčů, kteří reprezentovali červenokostelecký fotbal ve vyšších soutěžích
Vybrané družstvo: starší dorost – ročník 1997-98.
V tomto roce dosáhl červenokostelecký fotbal historického úspěchu, kdy se toto družstvo umístilo v oblastním přeboru východočeského kraje, což je nejvyšší celostátní soutěž, na 2. místě. Mužstvo trénoval pan Zdišek Kerner, a ing.Vladimír Beneš byl vedoucí mužstva a trenér brankařů.

2. Kolektiv mladých hasičů SDH Stolín – požární sport
- od roku 2005 se zúčastnili 150 soutěží
- Největší úspěchy: 2007 a 2008 – 1. místo v okresních kolech, 2009 a 2011 – 2. Místo v krajském kole
- Michaela Vondrová – požární sport – členka kolektivu SDH Stolín
- členkou SDH Stolín je již 7 let
Největší úspěchy: v letech 2007,2008,2009,2010,2011 vyhrála vždy 1.místo v okresním kole, na mistrovství ČR v Ostravě dosáhla na 5.místo

3. Družstvo kuželkářů TJ Červený Kostelec – muži
Družstvo kuželkářů TJ Červený Kostelec – dorost
První utkání kuželkářů v Červeném Kostelci se datuje v roce 1960. Významným mezníkem historie oddílu byl odchod z dřevěné kuželny na Bedně do nové kuželny v Nerudově ulici. Vzrostl zájem dalších nadšenců pro kuželky a v letech 2008 až 2010 dokonce hráli v prvoligové elitě a byli stálými účastníky finálových bojů o mistra republiky.
Největším talentem oddílu je Daniel Neumann
Jeho výsledky v tak mladém věku jsou obdivuhodné. V roce 2009/10 se stal dorosteneckým mistrem ČR a titul obhájil i v následujícím roce. V roce 2011 byl členem české dorostenecké reprezentace na mistrovství světa v Sarajevu, kde získal bronzovou medaili v disciplíně tandemů a stal se mistrem světa ve sprintu.

4. Tělovýchovná jednota- Volejbalový oddíl
Družstvo žákyň / Družstvo juniorek / Družstvo mužů A / Družstvo žen A

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA, VOLEJBALOVÝ ODDÍL - od roku 2009 se oddíl drží na prvním a druhém místě v Krajském přeboru a to jak v kategorii mladší i starší žákyně. V roce 2011 získaly 4. místo na Mistrovství republiky žákyň. Juniorky se probojovaly do druhé nejvyšší soutěže v republice a úspěšně reprezentují Červený Kostelec. I družstvo mužů hraje v 1. třídě krajského přeboru a je nejúspěšnějším družstvem dospělých v historii oddílu. Družstvo žen A se již několik let drží na předních příčkách Krajského přeboru. V loňské sezóně skončily na 3. místě a letos jsou zatím druhé.


5. DC Hobl Horní Kostelec – šipky
-v roce 2005 vzniklo po domluvě pár kamarádů šipkové družstvo, patřící do Unie šipkových organizací. Hned v první sezóně obsadili 1.místo ve 3.lize Severovýchodních Čech-východ a to bez jediné porážky. To samé zopakovali v sezóně 2008-9, ale již v první lize Náchodska. V sezóně 2010-11 opět vyhráli 1.ligu Náchodska, a to již pod vedením kapinánky
Karel Sedláček s elektronickými šipkami začal v roce 1998, od roku 2007 je aktivním členem reprezentačního družstva České republiky, kde naši republiku reprezentuje na Mistrovstvích Evropy a světa, kde se pravidelně umísťuje na předních příčkách.
V roce 2009 a 2011 získal 2.místo ne MS v Chorvatsku a ve Španělsku.
Mezi šipkaři je velice oblíbený, přezdívají ho „zlej Kája“, ale ne proto, že by byl zlý, ale pro jeho nekompromisní hru.

6. Oddíl tenisu -Družstvo veteránů „A“ Tenisového oddílu TJ Červený Kostelec
-vítězové východočeského oblastního přeboru 2009,2010
-nejlepší veteránské družstvo východních Čech v r.2009
Milana Wolfa – stál 25 let v čele červenokosteleckého tenisu
-za jeho vedení, a samozřejmě za podpory dlouhé řady ochotných členů klubu vznikl tenisový areál tak, jak ho známe
Jana Gerharda - začínal s tenisem v Červeném Kostelci,po ukončení činnosti tenisové školičky odešel hrát za dorost do Nového Města. Už jako hráč kategorie dospělých se vrátil a nyní je kapitánem A družstva. V individuálním žebříčku míří mezi nejlepší krajské hráče-loňský rok zakončil jako 31.

2. Kategorie – SPORTOVNÍ SPOLKY A ORGANIZACE V ČERVENÉM KOSTELCI – nominováno celé družstvo

7. Petanque Stolín - Petanque Stolín patří mezi průkopníky tohoto sportu v ČR
-minulý rok slavil již 15 let své aktivní činnosti zaštítěnou pod českou asociací pétanque klubů
-mezi super výsledky jistě patří dva tituly mistrů ČR trojic, titul mistra světa mezi jednotlivci, titul mistra ČR 50+, titul mistriň ČR žen, titul mistra ČR smíšených dvojic a dvakrát titul mistra ČR kategorie klubů
-díky těmto kvalitám se hráči již dvakrát účastnily mistrovství světa, kde uhráli nejlepší výsledek v historii účasti českých reprezentací na MS.

8. Tělovýchovná jednota - Sokol Olešnice
- založena v roce 1912, po pauze, kterou způsobila druhá světová válka si v roce 1947 olešenští nadšenci postavili sokolovnu. Sokolové se věnují snad všem sportovním disciplínám, ať už gymnastice, atletice i kolektivním sportům. K největším úspěchům jistě patří vítězství v okresním přeboru ve futsalu.

9. MUSHER CLUB METUJE – sport psích spřežení
-v roce 1993 se poprvé nadšenci z Červeného Kostelce a okolí účastnili s prvním psím spřežením závodů na Kumburku u Jičína. Oficiální sportovní klub byl založen v září 1995 a začal pořádat závody, od roku 2004 jako Mistrovství republiky, o rok později klub uspořádal Mistrovství Evropy „OFF SNOW“ v Bělči nad Orlicí. Dnes jsou největším klubem v ČR. Největších úspěchů za tento klub dosáhli:
Michal Merhaut – Mistr světa OFF SNOW – 2007 Itálie
Zdenka Dušková – 3. Místo na Mistrovství světa - 2011 Slovensko

10. Kadet Červený Kostelec - všestranný dětský a mládežnický
oddíl se zaměřením na dění okolo vody
-hlavním cílem činnosti oddílu je naučit děti žít v kolektivu, tak,aby se naučily spolupracovat ve složitějších situacích,myslet nejen na sebe a svou bezpečnost,ale také na druhé
-pravidelně se účastní celostátních kol triatlonu turistických oddílů a dalších soutěží, kde se umísťují na předních místech

11. Mladí hasiči Lhota za Červeným Kostelcem
-na první schůzce v roce 2006 se ještě nikomu ani nezdálo o nějaké hasičské soutěži. Ale potom věci vzaly rychlý spád, sborem prošlo asi 40 mladých hasičů a nakonec vydrželi ti, co svůj kroužek mladého hasiče vzali opravdu vážně.
-od roku 2007 se účastní různých hasičských soutěží, a to jak v družstvech tak i v jednotlivcích a obsazují v nich přední místa

3. Kategorie – NOMINOVANÍ JEDNOTLIVCI, KTEŘÍ JSOU V SOUČASNÉ DOBĚ AKTIVNÍMI SPORTOVCI

12. Tluk Martin-CURLING
-od roku 2000 se věnoval atletice
-od 2004 se aktivně věnuje curlingu vozíčkářů,
-sklízí úspěchy se svým družstvem vozíčkářů SK Nové Město,s kterým v roce 2008 a 2010 získali 1.místo na mistrovství české republiky
-od roku 2007 je členem reprezentace České republiky v curlingu a celé šestičlenné družstvo se účastní mnoha turnajů kvalifikace na Mistrovství světa –ve Skotsku,Finsku,Kanadě,Rusku a dalších zemích
-v roce 2011 získali na Mistrovství světa v Praze 9.místo

13. Koblížek Martin – stolní tenis
-Martin navštěvuje ZŠ v Červeném Kostelci a do ankety ho přihlásila jeho třídní učitelka paní Dáša Hanušová
-již od roku 2008 je reprezentant české republiky v kategorii starších žáků i juniorů
-v roce 2011 se účastnil mistrovství Evropy kadetů, získal 2.místo na mistrovství české republiky kadetů družstev, 3.místo na mistrovství české republiky juniorů družstev, 2.místo na MČR ve čtyřhře
-byl již vyhlášen dvojnásobným sportovcem královéhradeckého kraje
-13.12.2011 se zúčastnil prvního zápasu v extralize mužů

14. KARIN ŠIMŮNKOVÁ
Reprezentovala oddíl národní házené už jako mladší žákyně, hraje na postu obránce a protože podává spolehlivé výkony, hostuje již několik sezón v prvoligovém oddílu Sokol Krčín, který v sezóně 2010/2011 vyhrál 1. ligu. Karin získala titul Mistryně ČR pro rok 2011.
-do ankety ji nominoval Oddíl národní házené – vedoucí pan Maxa
– založen v roce 1939 a po pár letech měl přes deset družstev zapojených do okresních i krajských soutěží. Zvlášť úspěšné byly pro tento oddíl roky 1989 až 2001, kdy družstvo žákyň získalo vysoká ocenění na Mistrovství České republiky.

15. Bergmann Michal
-sport: cyklistika – závody na horských a silničních kolech
-od roku 2007 do 2011 se účastní jak Středečních pohárů, tak závodů Královéhradecký kraj, kde se střídavě umísťuje na 2.,3.,4., a 5.místě
-v roce 2010 se účastnil „českého poháru“, na kterém získal krásné 8.místo

16. Šmída Oldřich – běh na střední a dlouhé tratě
-od mládí se věnoval hokeji
-od 35 let běhu na střední a dlouhé tratě
-největší úspěchy: 3x mistr světa veteránů v běhu do vrchu-2008-Dolní Morava-Kralický Sněžník,2009-Chorvatsko,2010-Polsko.
-v letech 2008,2010 a 2011-mistr republiky v běhu do vrchu v kategorii 60-64 let

17. Kosař Matěj-šachy
-za šachový oddíl Červený Kostelec ho nominoval vedoucí šach.oddílu pan Svietinský
-Matěj vyhrál již několik šachových turnajů, ve své kategorii patří k nejlepším hráčům v kraji
-v seriálu velkých cen královéhradeckého šachového svazu pravidelně obsazuje stupně vítězů
-v poslední sezóně je platným hráčem v „A“ družstvu dospělých na III.šachovnici

18. Kaněra Michal
-druh sportu: cyklistika – horská kola MTB
-sportovní kariéra začala kombinací kola a motokrosu, až postupem času, kdy se Michalovi začaly dostavovat první výsledky na kole, měl volbu jasnou
-z mnoha ocenění minulých let uvádíme nejlepší výsledky v roce 2011-3.místo v epavém závodě Bikechallenge Polsko, 5.místo Grand prix Slovensko,7.místo na mistrovství ČR v maratonu v kategorii Elite
-vrcholem letošní sezóny bude mistrovství ČR a světový pohár v Novém Městě nad Metují

19. Havíř Ivo
-sportovní kulturistika
-tomuto sportu se věnoval již po vojně, a to 4 roky
-a dále od roku 2006, ve kterém se již umístil na 3.místě na mistrovství republiky v kategorii MASTERS
-stejného umístění dosáhl i v letech 2008,2009 a 2010
-v roce 2009 se účastnil mistrovství světa v Budapešti, kde vybojoval 5.místo
-v roce 2010 vybojoval 3.místo na mistrovství Evropy ve Vídni

4. Kategorie – JEDNOTLIVCI, KTEŘÍ JIŽ V SOUČASNÉ DOBĚ NEJSOU AKTIVNÍMI SPORTOVCI

20. Hůlek Josef
-jízda na sportovním vozíku
-tomuto sportu se věnoval od r.1987 do r.2000
-závodil na dráze 100,200,400,800,1500m až po klasický maraton
-zúčastňoval se tuzemských i zahraničních závodů, nejdále byl v Los Angeles a Oitě v Japonsku, kde vybojoval mezi 500 účastníky 26.místo
-doposud je držitelem čtyř českých rekordů na 100,200,400 a 800 m

21. Pichrt Michal
-SPORTOVNÍ DISCIPLÍNA: DUATLON
-z jeho největších úspěchů můžeme jmenovat v roce 1991 mistrovství Evropy dorostenců v Anglii, kde získal 2.místo, v roce 1992 ME v Madridu, kde se umístil na 5.místě, a v roce 1995 9.místo na ME v dlouhém triatlonu. V tomto závodě musel překonat 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km v běhu.

22. Ryba Jiří
-úspěšný český atlet,jehož specializací byl víceboj
-ČR reprezentoval mimo jiné v r.2000 na Olympijských hrách v Sydney, kde obsadil 14.místo
-o rok později skončil šestý na mistrovství světa v kanadském Edmontonu
-jeho slibnou atletickou kariéru však narušila série zranění, kvůli kterým přišel o účast na MS Evropy a světa, i o letní olympiádu v Athénách, na kterou měl splněn limit
-nyní žije se svou rodinou v Jablonci nad Nisou, kde dostal
angažmá jako kondiční trenér A týmu hráčů Baumit Jablonec.

23. Vlčková – Franková Lenka
-sjezdové lyžování
-tomuto sportu se věnovala 14 let
-sbírala úspěchy již na žákovských a juniorských mezinárodních závodech
-na mistrovstvích ČSSR žen v r.1979,1980 a 1983 získala 1.místo
-v r.1978 se účastnila mistrovství světa v Garmiši, v r.1980 Evropského poháru kde získala celkové umístění 3.místo, v r.1980 na světovém poháru v Aspenu v USA získala 10.místo

24. Pavelka Jaroslav
-druh sportu-ULTRATRIATLON
-sportovat začal již v 16 letech-věnoval se vzpírání, po vojně se věnoval běhu na lyžích, maratonům, volejbalu, horolezectví, od r.1983 triatlonu a od r.1993 ultratriatlonu.
-mimo jiné se 3 x zúčastnil mistrovství světa v Mexiku, kde získal v roce 1994 a 1995 1. místo. V roce 1996 získal na cyklistickém závodě NORDKAP – GIBRALTAR 2.místo. Pro zajímavost - tento závod trval celkem 15 dnů.

14.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení