VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti si užily svůj den s myslivci a hasiči

Dolní Radechová /FOTOGALERIE/ – V sobotu 5. června uspořádala dvě zájmová sdružení – MS Kosná Hora a SDH Dolní Radechová – ve spolupráci s OÚ Dětský den na hřišti za Domem kultury a sportu v Dolní Radechové.

9.6.2010
SDÍLEJ:

Z dětského dne.Foto: Archiv pořadatelů

Obě sdružení připravila pro děti i rodiče bohatý program. „Počasí přálo, sluníčko se na nás smálo celý den. Mladší družstvo SDH předvedlo perfektní útok, nevloudila se jim žádná závada, zvládli to na jedničku. Myslivci předvedli v ukázce své čtyřnohé pomocníky, lovecké psy. Bylo zde dvanáct zástupců jednotlivých plemen, pejsci byli předváděni nejprve společně a potom jednotlivě s komentářem ke každému z nich. Děti i rodiče tak měli možnost se něco dozvědět o chovu psů, výcviku a jejich využití v praxi,“ prozradila nám k programu Jitka Vaňková Přibylová, a dodala, že součástí této přehlídky byla i ukázka práce německého krátkosrstého ohaře a maďarského ohaře.

Po celé odpoledne probíhaly v prostorách hřiště různé soutěže pro všechny věkové kategorie. Hasiči i myslivci měli pro děti připraveny svoje atrakce.

„Děti si mohly vyzkoušet hasičské umění ve stříkání na cíl, skok v pytli, hod míčkem na panáka. Myslivci pro děti připravili velkou poznávací soutěž, která se skládala z poznávání 35 druhů preparátů naší zvěře a ptáků, poznávání dřevin, bylin, stop zvěře, shozů atd,“ zmínila další zajímavý bod programu jedna z organizátorek.

Nechyběla ani střelba ze vzduchovky na barevný terč divočáka. Soutěže se zúčastnili nejen děti, ale i dospělí, kteří si tak mohli ověřit svoje znalosti. Součástí této velké poznávací soutěže byla i expozice nástěnek s tématikou zaměřenou na činnost myslivců, přiblížení jejich činnosti a část výstavky byla věnována i činnosti kroužku mladých myslivců a ochránců přírody, který pracuje při MS Kosná Hora a ZŠ Dolní Radechová. Jedna celá nástěnka byla věnována myslivecké kynologii. Účastníci dětského dne se tak mohli seznámit blíže s tím, co myslivost vlastně obnáší, jaké je její poslání.

Na dětském dnu bylo provedeno také slavnostní vyhodnocení místního kola Zlaté srnčí trofeje v kategorii A, děti dostaly diplomy a malou odměnu. „Na prvním místě se umístila Zuzana Vlasáková, těsně za ní na druhém místě Jitka Marečková a na třetím Tereza Vlasáková,“ jmenovala Jitka Vaňková Přibylová ty nejlepší dětské znalce přírody, a upřesnila, že tyto děti spolu ještě s dalšími budou reprezentovat okres Náchod v Okresním kole ZST, které se uskuteční 20. června 2010.
Kromě jmenovaného programu bylo zajištěno pro všechny i občerstvení, které připravili hasiči. Bylo dobré a patří jim za to dík.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří nám na tuto akci přispěli, hasičům za připravené občerstvení a dále všem, kteří nám zapůjčili preparáty a další pomůcky pro zajištění dětského dne.

Autor: Jiří Špreňar

9.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

Česká Skalice - Je znám brilantními portréty, což je jeho hlavní malířské teritorium. Nevyhýbá se ale ani figurám či zátiší. Jeho tvorba je živočišná a rozmanitá. O tom svědčí také abstrahující krajiny, které nyní představuje v českoskalické Galerii Luxfer na své výstavě Heatwave in Sydney (Vlna veder v Sydney).

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení