VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Folklorní festival zakončil průvod městem

Červený Kostelec /FOTOGALERIE/– Nedělní hlavní odpolední program udělal tečku za 56. ročníkem Mezinárodního folklórního festivalu.

24.8.2010
SDÍLEJ:

Závěr 56. Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci. Na snímku je zachycen festivalový průvod městem.Foto: Jiří Mach

Pětidenní maratón hudby a tance, ve kterém představili tradiční folklór své země soubory z mnoha míst světa tak úspěšně dospěl ke svému závěru.
Bohatý nedělní program zahájil dopolední průvod městem, ve kterém se soubory krátkými ukázkami představily obyvatelům města a divákům, kteří se na tuto netradiční podívanou pravidelně sjíždějí ze širokého okolí.

Po obědě se v přírodním amfiteátru nejprve představily lidové muziky a po nich se zaplněnému hledišti naposledy představily všechny soubory se svým vystoupením. Po posledních tónech a tanečních krocích již přišel čas na závěrečný ceremoniál, při kterém se ještě všechny soubory přišly na pódium poklonit divákům.

To nastal i čas na vyhlášení výsledků divácké soutěže, která probíhala v průběhu festivalu. Diváci si tak měli možnost zvolit nejlepší soubor a nejhezčí kroj. Jako nejlepší si diváci zvolili soubor z Mexika, po něm následoval Vranovčan ze Slovenska a soubor z Konga.

V kostýmech si nejlépe vedli tanečníci z Konga před Mexikem a Sicílií. Všechny vítězné soubory obdržely od ředitelky MKS a festivalu Ivy Ceprové dárkové ceny – největší radost měl soubor z Mexika, kde se z radosti objevily i slzy v očích. Ještě byla předána cena od vedení festivalu, kde cenu s poděkováním dětem za jejich aktivní přístup k udržení tradice souboru ve městě a rodičům, že své děti v této činnosti podporují, předala Iva Ceprová místnímu dětskému souboru Hadářek a cenu starosty předal osobně Petr Mědílek slovenskému souboru Vranovčan.

Tím byly všechny oficiality vyřízeny a už jen zbývalo vyslovit, že festival je definitivně zakončen – to v podvečer vyřkl starosta města Petr Mědílek.
K průběhu celého festivalu se vyjádřili i pořadatelé, kteří si pochvalovali zejména výborné počasí, které jim letos opravdu přálo. Spokojenost byla i se zájmem z řad diváků, kteří každý den plnili hlediště přírodního areálu.

Na páteční program se přišlo podívat 1217 a v sobotu rekordních 2290 diváků. Jinak vše probíhalo bez větších problémů, jen se vyskytlo pár kolapsů, kde návštěvníci podcenili slunečné počasí a nedodržovali pitný režim. I soubor z Turecka opustil svou objednanou vegetariánskou stravu a s chutí se pustil do stejných jídel, které byly připraveny pro ostatní soubory.

(Jiří Mach)

24.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Silnice mezi Chvalčí a Adršpachem

Závora zůstane. Když bude hezky, otevře se

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

Česká Skalice - Je znám brilantními portréty, což je jeho hlavní malířské teritorium. Nevyhýbá se ale ani figurám či zátiší. Jeho tvorba je živočišná a rozmanitá. O tom svědčí také abstrahující krajiny, které nyní představuje v českoskalické Galerii Luxfer na své výstavě Heatwave in Sydney (Vlna veder v Sydney).

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

Machov - Ze značky Zákaz vjezdu ani z upozornění, že průjezd obcí je uzavřen, si řidiči, kteří z české nebo polské strany překonávají v Machovské Lhotě státní hranici, nic nedělají. Značka není zeď, která by je nepustila dál. Stejně tak zeď není ani hromada hlíny, která měla průjezdu po rekonstruované silnici zabránit.

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení