VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Hraběnky" uspořádaly pátý Martínkovický košt

Martínkovice /FOTOGALERIE/ – V sobotu 12. února uspořádal místní spolek, který si říká Hraběnky, pátý ročník veřejností oblíbeného Martínkovického koštu.

15.2.2011
SDÍLEJ:

Vítězové pátého ročníku Martínkovického koštu.Foto: Josef Thér

Do soutěže o hodnocení destilátů z domácí produkce v kategoriích slivovice, calvados, hruškovice a ostatní směs přihlásili účastníci celkem 69 vzorků. Nejvíce přihlášených destilátů navzdory tomu, že rok 2010 úrodě švestek nepřál, bylo v kategorii slivovice (28 vzorků), dále pak v kategorii calvados (20 vzorků). Méně destilátů bylo přihlášeno do kategorie hruškovice a ostatní směs, v prvém případě to bylo 10 vzorků a ve druhém případě pak 11 vzorků.

Přihlášené destiláty v jednotlivých kategoriích hodnotila pětičlenná odborná porota. Přítomná veřejnost pak mohla za mírný poplatek koštovat a účastnit se samostatného diváckého hodnocení.

Z odborného hodnocení poroty vzešly jako nejlepší tyto destiláty: slivovice přihlášená Janem Lorencem a hruškovice přihlášená Romanem Ledvinou, oba pánové byli domácími účastníky z Martínkovic. V kategorii Calvados byl nejúspěšnější vzorek přihlášený Karlem Šafrem z Bílé Třemešné, v kategorii ostatní směs pak vzorek přihlášený Václavem Maxou z Dobřenic.

Z hodnocení „koštující veřejnosti“ bez rozdílu kategorií vzešla jako nejlepší hruškovice přihlášená Pavlem Nentvichem z Božanova.

Součástí hodnocení byla i soutěž s názvem „Poznej si svůj košt“, kdy každý účastník, který do soutěže přihlásil destilát, měl možnost mezi všemi vzorky destilátů poznat si „ten svůj“. Této soutěže se zúčastnilo 24 diváků. Osm z nich si mezi 69 pouze číslem označenými vzorky ten „svůj“ destilát skutečně poznalo.

O narůstající popularitě Martínkovického koštu svědčí nejen přítomnost účastníků s přihlášenými vzorky z Martínkovi a okolních obcí, ale i například z obcí Policka nebo i z Hradce Králové.

O dobrou zábavu se přičinili nejen organizátoři s „velitelem“ Hraběnek a duší podobných akcí v Martínkovicích Františkem Hopem v čele, ale také všichni účastníci sami, kterým k tomu k tanci i poslechu hrála náchodská skupina „Klapeto“. (mpo)

15.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney
28

Holandský malíř zachytil vlnu veder v krajině u australského Sydney

I přes stavbu a několikerý zákaz vjezdu se přes přechod jezdí přes zátarasovou hromadu i po louce.
19

Přes čáru jezdí načerno, cestu si zpevnili značkami

V čele TIP ligy Náchodska je Jaroslav Valchař

Náchodsko - První kolo TIP ligy Náchodského deníku si připravilo pro své hráče nejedno překvapení, což se také odrazilo na bodových ziscích jednotlivých soutěžících.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pády z kola bolí i na cyklostezce, policisté řešili už několik střetů

Náchodsko - Ve všech lokalitách přibývají nové a nové kilometry pohodlných a bezpečných cyklostezek. Ovšem zvýšené bezpečí pro jezdce na bicyklech i na kolečkových bruslích není absolutní. Cyklistům sice na jim vyhrazené stezce nehrozí srážky s motorovými vozidly, ale povinnosti být ohleduplní vůči sobě i jiným uživatelům stezek je samozřejmě niko nezbavil.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení