VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrnec smíchu: Film "Ženy v pokušení" pobavil

Nové Město nad Metují /FOTOGALERIE/ – Festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu se úterním programem přehoupl do své druhé poloviny. Při projekci se diváci projevovali slyšitelným smíchem celkem 1538 vteřin, což bylo přes 20% celkové stopáže Vejdělkova snímku.

17.6.2010
SDÍLEJ:

Novoměstský hrnec smíchu v úterý 15. června 2010.Foto: Michal misha Fanta

Program odstartovala dopolední školní projekce, v níž se divákům představil snímek Dešťová víla. Večer patřil sál Kina 70 zřejmě největšímu favoritu na vítězství – filmové komedii Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka, který byl společně s producentem Tomášem Hoffmanem i protagonistou divácké besedy v rámci obou představení. „Dodejme však pro úplnost, že režisér Vejdělek kromě řemesla režisérského též výtečně zvládá i povinnosti producentské,“ zmínila ředitelka festivalu Ilona Daňková.

Stopky pozorných časoměřičů zaznamenaly, že během projekce filmu Ženy v pokušení se diváci v sále projevovali slyšitelným smíchem trvajícím 1538 sekund, což je 22,13% z celkového stopáže filmu, která činila 6950 sekund. Do osudí, ve kterém se hraje o diváckou festivalovou cenu, tak přibyla další hodnota. Včera se promítal film 2BOBULE, který vznikl pod režijní taktovkou Vlada Lanné. Dnes se můžete v hlavním sále Kina 70 podívat na snímek Pamětnice v režii Vlado Štancla (od 17 hodin). Ve dvou soutěžních projekcích se pak divákům festivalu představí snímek „Doktor od Jezera hrochů“.

Hrnec smíchu: Minuta neznámého diváka

Ve snaze získat ryze subjektivní nevěrohodné svědectví o festivalu, oslovili v úterý 15. června okolo sedmé hodiny večerní organizátoři Novoměstského hrnce smíchu náhodně vybraného diváka festivalu a požádali jej, aby v jedné minutě (slovy: šedesáti sekundách) zhodnotil festival české filmové a televizní komedie.

Tady je výsledek:

„To teda jste mě teda zaskočili. A budete to někde vysílat, jo? Jako o festivalu? Nebo o filmech. (10 sekund) Já moc do kina zase nechodím. Ale film na velkým plátně je lepší, než v televizi. A taky je dobrá atmosféra, než jen před bednou. Hmm. No, takže festival je určitě dobrá věc. Hmm. Můžete se s někým tady i potkat. Chtěl jsem jít s manželkou, jenomže ona už ten film viděla. (20 sekund) Ještě mám něco říct? Jo, skoro půl minuty. Tak bych řekl, že festival je lepší, než jen televize. Hmm. A tady je výborný i ozvučení. Hmm. A moc dobrý jsou i ty nový sedadla. (40 sekund) Dobrý je to měření smíchu. Když se lidi smějou. Poroty jsou poroty. Ani nevím, kdo v nich sedí. Když se smějete, je to určitě dobrej film. Hmm. Ještě mám něco říkat? (stop – 60 sekund uplynulo).

Tento nevěrohodný vzorek respondentů pořadatelům potvrdil, že jdou po správné cestě, neboť úsměvná analýza minutové „zpovědi“ neznámého diváka říká slovy pořadatelů toto:

- festival vyvolává interakci mezi divákem a sledovaným dílem
- vytváříme na festivalu možnost nových sociálních vazeb
- dáváme manželům možnost, aby si navzájem od sebe odpočinuli
- naše ergonomická sedadla podporují správné držení těla
- vytváříme pozitivní náladu
- dostáváme lidi do společnosti
- umožňujeme zapojení veřejnosti do hodnocení prezentovaných filmů prostřednictvím divácké ceny
- vedeme veřejnost ke správnému vyjadřování a okamžité reakci
- a především… SE U NÁS LIDÉ SMĚJÍ!

Autor: Jiří Špreňar

17.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení