VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I taková byla letošní Prima sezona

Náchod – První květnový týden zažilo město mnohé rozmary počasí – od hřejivého letního slunce, až po zimní sněhovou nadílku s nočními mrazíky.

9.5.2011
SDÍLEJ:

Ohňostroj při zakončení Náchodské prima sezóny.Foto: Jiří Mach

Ovšem největší událostí byl 14. ročník Náchodské Prima sezóny, letos věnovaný na památku Míly Čermáka, čestného prezidenta tohoto studentského festivalu.

Po celou dobu konání bylo možné v ulicích města potkávat nejen učinkující, ale i organizátory a nepřehlédnutelné Primáčky, kteří v bílém obleku s kloboučkem na hlavě a s červeným „saxíkem“ v ruce, rozesmávali malé i velké.

Bylo tu veselo

Kdo chtěl, ten si mohl hned první den festivalu, na první máj – lásky čas, vyšlápnout na Dobrošov. Místo polibků pod rozkvetlými stromy prošel čarodějnou trasou až k Jiráskově chatě. Děti byly ve svém živlu. Opékání buřtů, pak upálení jedné z čarodějnic (samozřejmě textilní) a poslech pohodové hudby, to vše bylo příjemným zakončením neoficiálního začátku akce věnované náchodskému rodákovi, spisovateli Josefu Škvoreckému.
Během nadcházejících dní se ve městě odehrála spousta divadelních a filmových představení, probíhalo mnoho workshopů, výstav, seminářů… vybrat si mohl opravdu každý, a to z velmi široké nabídky.

Na své si přišli i příznivci různých hudebních žánrů. Nechyběli ani zajímaví hosté.

Nuda se nekonala

„Líbí se nám tu, zahrajeme pohádku, ale hlavně se těšíme na Michala z Kouzelné školky“ štěbetaly děti z jedné mateřinky, která se zúčastnila divadelní přehlídky již 6. ročníku Malé Prima sezóny. „Jsem ráda, že se díky „malé“ sezóně mohou festivalu účastnit i ti nejmenší a děti základních škol,“ pochvalovala si její zakladatelka Petra Němcová. Zároveň však projevila lítost, že někteří jedinci nedokáží ocenit, co všechno musí organizátoři ve svém volném čase a bez nároku na odměnu zvládnout.

Zajímavým aktem bylo i odhalení pomníku „TO“ . Pohřební průvod směřoval Kamenicí až na Karlovo náměstí. Byla to pro všechny kolemjdoucí nevšední podívaná. Snad jen velké barevné sluneční brýle na očích studentů a cukrářské věnečky místo opravdových věnců na první pohled naznačovaly, že se jedná o Majáles - studentské oslavy příchodu máje a chválu studentského života.

Bylo toho mnoho, co letošní Prima sezóna ve svém programu nabídla. Chvála všem, kteří se na ní podíleli. Bez týmové spolupráce by to opravdu nešlo. Chvála také všem soutěžícím a gratulace vítězům!

„Jsme opravdu moc rádi, že se letošní ročník takhle vydařil,“ konstatovala spokojeně náchodská místostarostka Drahomíra Benešová při vyhlašování výsledků Náchodské Prima sezóny a Malé Prima sezóny na radnici. (Regina Hellová)

Galerie vítězů Prima sezony

Próza: Karla Kočvarová (Gymnázium Boskovice), poezie: Kateřina Škrabalová (SPGŠ Boskovice), výtvarná díla: Sára Beránková (VOŠONSPŠO, Praha 7), objekty: Romana Hanzlová (SŠPTaP Velké Poříčí), fotografie A0-1 + A0-2: Karolina Karpíšková (VOŠONSPŠO, Praha 7), scénáře: Iveta Novotná (Gymnázium Boskovice), film – ocenění bez udání pořadí: Gustav, autorky Ester Pokorná (Česká Lípa) a Tereza Hloušková (Dvůr Králové nad Labem), Deadline, autor Filip Javora (Zlín), Zombie Movie, autor Georgie (Žďár nad Sázavou), Ředitelské volno, autoři Dana Večerková a Jan Kuchař (Brno), Stopy+JŠ k narozeninám, autorka Ester Nemjóová (Praha).

MALÁ PRIMA SEZÓNA
Mateřinky: Martin Köhler (MŠ Kramolna) – Paryba, objekty MŠ: Dominik Rohla, Agáta Chocholoušová, Denis Dítě (MŠ Vančurova Náchod) –
kolektivní práce Dinosauři z plastelíny, žáčci: ZŠ Plotiště – kolektivní práce Skalní malby, žáci A: Karolína Kovářová a Dzvinčuková (Gymnázium Holešov) – Jeskynní malby, žáci B: Ludmila Banduričová (ZŠ Jaroměř-Josefov) – Mamut. Literární část – Žáci A : Lukáš Hypius (6. C, ZŠ SNP Hradec Králové), žáci B: Jůlie Minaříková (tercie A, Jiráskovo gymnázium Náchod).
9.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení