VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Music for Tibet: Přes 40 tisíc pro slepeckou školu

Hronov - V Čapkově sále se konal již čtvrtý ročník dvoudenního hudebního festivalu „Springfest Music for Tibet“. Výtěžek z festivalu bude použit k zakoupení pomůcek pro žáky slepecké školy v tibetské Lhase a osobně (pokud to situace ve Lhase dovolí) je do školy doveze OS Potala.

26.3.2008
SDÍLEJ:

Dodo Vystoupil společně se svým synemFoto: Jiří Mach

Čtvrtý ročník tohoto festivalu navštívilo po oba dny celkem 311 platících diváků. Po odečtení nákladů, kterými bylo cestovné všech 16 kapel, zbylo ze vstupného a pořadateli organizovaného občerstvení 19 880 korun. Dobrovolná sbírka uskutečněná v den festivalu přinesla dalších 5420 korun a příspěvek sponzorů činil 17 500 korun. Dohromady přesáhl výtěžek loňských 41 040 korun a zastavil se na vynikajících 42 800 korun.


Za těmito strohými čísly se však skrývá dobrovolná práce mnoha obětavých lidí, kteří se bez nároku na honorář aktivně věnovali přípravě celé akce a zajišťovali její průběh.


Největší zásluhu na organizaci festivalu měly město Hronov a Kulturní a informační středisko Hronov za bezplatné zapůjčení sálu včetně celého zázemí, OS Potala a management skupiny Jesus Om v čele s Jaroslavem Rubešem za přípravu a zorganizování celé akce. Poděkování si zaslouží také všichni sponzoři, kteří na akci přispěli finančně a samozřejmě všem šestnácti kapelám, které vystoupily bez nároku na honorář. „Již nyní byl zahájen výběr kapel na příští V. ročník festivalu – tentokrát u příležitosti neblahého 50. výročí napadení Tibetu. Doufáme, že tou dobou už bude v Tibetu alespoň částečně dodržována autonomie, kterou se Čína zavázala plnit již před desetiletími. Ještě lepší varianta by byla, kdyby jsme oslavili příští rok svobodný a samostatný Tibet,“ přál by organizátor Jaroslav Rubeš, a dodal, že festival bude opět dvoudenní a uskuteční se ve dnech 20. - 21. března 2009. (jm)

26.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení