VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když pořádal první charitativní pouť, zhroutil se

Česká Skalice – Rok co rok, vždy po tři dny, se promění areál u restaurace Tropical v místo plné pouťových atrakcí, hudby a zábavy. Sedmým rokem tady pořádá její majitel Michal Ulrich velkou charitativní Tropickou pouť.

11.7.2013
SDÍLEJ:

Michal Ulrich.Foto: Hynek Šnajdar

„Je to náročné na organizaci. Při prvním ročníku jsem zkolaboval. Myslím si ale, že charitativní pouť má smysl," řekl Ulrich.

Tropická pouť zítra vstoupí do sedmého ročníku a je opět charitativní. Komu bude tentokrát určen výtěžek z dobrovolného vstupného?
Stejně jako v minulých letech spolupracujeme s Ústavem sociální péče v České Skalici. Peníze jsou zároveň určené pro děti postižené dětskou mozkovou obrnou, které se pouti zúčastní. Část peněz si ústav ponechá pro své účely.

Proč není obvyklé vstupné, nepřišli by lidi?
Chtěl jsem, aby mohl přijít úplně každý. Nejen lidi, kteří nemají finanční potíže, ale i ti, co mají hluboko do kapsy. Záleží na každém, kolik přispěje. Někdo přispět může, jiný třeba ne, ale všichni bez rozdílu se tady mohou dobře bavit.

Co vás před sedmi lety vedlo
k založení této tradice?
Prošel jsem také náročným životním obdobím. Došlo tady k požáru a utrpěl jsem tehdy těžké popáleniny, s jejichž následky se budu potýkat do konce života. Vím, jak postiženým lidem je, dokáži se vžít do jejich nelehké situace. Kdyby mně tehdy někdo nepomohl psychicky, asi bych to nezvládl. Právě ta psychická pomoc důležitá. To byl myslím základní impuls k založení charitativní pouti. Postižení, kteří se jí účastní, jsou tady šťastní. To je hodně důležité.

Byly začátky těžké?
Při prvním ročníku jsem z toho stresu, který organizaci takové velké akce doprovází, zkolaboval. Prostě jsem to neustál. Nevěděl jsem, jak se co dělá, jak to dobře zorganizovat a podobně. Byl to velký psychický nápor. Až postupem času jsem se to naučil. I když je to samozřejmě dál dost náročné, už to zvládám.

Jak se pouť proměňovala v čase?
Ze začátku mně nikdo nevěřil, že to zvládnu uspořádat. Ta nedůvěra ale nebyla na místě, jak se ostatně během těch let ukázalo. Stálo to ale značné úsilí a nebylo to snadné.

Nepodezírají vás někteří lidé, že děláte charitu kvůli kšeftu?
Samozřejmě. Český člověk to má trochu v povaze. Dnešní doba je dost špatná. Někteří lidi jsou poměrně nepřející a objevili se i tací, kteří na pouť chodí škodit, a to je smutné. Bohužel to tak je, ale jsem na to zvyklý. Mnozí si neuvědomují, že náklady spojené s poutí jsou obrovské. Výtěžek z dobrovolného vstupného nikdy nevidím, na všechno ostatní se musí vydělat, což je hodně náročné. Mám ale dobrý pocit, že můžu pomoci potřebným.

Vystupují účinkující bez nároku na honorář?
Je to různé. Někdo nic nechce, jiní si o honorář řeknou, dalším stačí půlka, někdo vystoupí za cesťák. Liší se to, ale nikdy to není úplně zadarmo.

Kolik peněz se na vstupném v předchozích ročnících vybralo?
Nevím to úplně přesně. Každý rok se to stupňovalo. Jednou to bylo padesát, rok na to šedesát tisíc… Předpokládám, že za těch šest let se vybralo více než 300 tisíc korun.

Jak vidíš budoucnost pouti?
Chtěl bych pouť udržet i v dalších letech. Přál bych si, aby se v ní angažovali lidé s čistým srdcem. ⋌Hynek Šnajdar

Autor: Redakce

11.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Police nad Metují - Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM prof. Jan Pirk přiveze ve čtvrtek do Police nad Metují přednášku s názvem „Experimenty lékařů na sobě“.

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení