VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klapeto zahraje na oslavě školičky

Velká Jesenice – Dnes 4. června 2011 bude Základní škola ve Velké Jesenici slavit 200 let zděné budovy školy a 315 let školství v této vesnici. Ano, je to tak. Již v roce 1696 se děti vzdělávaly v této školičce nedaleko České Skalice.

4.6.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Chodily sem i z dalekého okolí a nemuseli, neboť Školská reforma Marie Terezie z roku 1774 školní docházku jenom doporučovala.
Do roku 1871 byla škola jednotřídní a postupně se měnila na dvoutřídní, trojtřídní a v roce 1890 byla dokonce čtyřtřídní. Nyní máme školu trojtřídní.
Součástí školy je také mateřská škola a školní jídelna. Mateřská škola se nachází v jiné budově a má kolem sebe nádherný hrací prostor, doplněný pískovištěm, houpačkami a prolézačkami. Všichni dětem závidíme možnost běhání a hraní v klidném prostředí uprostřed vesnice. Protože máme možnost mít dvě oddělení, jsou ještě volná místa na rozdíl od jiných školek.

Základní škola změnila v posledních letech také svůj vzhled, vybavení a své okolí. Hned vedle školy je prostorná tělocvična, která slouží nejenom při hodinách tělesné výchovy, ale pořádáme zde besídky a výstavy. Za školou máme školní dvorek s pískovištěm, houpačkami a trampolínou. Přestávky mohou děti trávit venku při sportu nebo jenom tak sedět u stolů a svačit.

V roce 2009 byla zhotovena nová střecha a v podkroví vznikly dvě místnosti. Učebna a kabinet. Máme také vlastní počítačovou učebnu, kterou budeme modernizovat z peněz EU. Nechybí ani interaktivní tabule. Protože máme menší počet dětí ve třídách, můžeme se jim individuálně věnovat a speciální pedagog při nápravách pomáhá dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Klidné, skoro rodinné prostředí připravuje děti do víru větších škol ve městech. Naše škola spolupracuje s Polskou školou v Gorzanowě. Máme společné workshopy, společenské akce a výměnné pobyty dětí. Vytváříme se vlastní projekty a účastníme se i jiných nabízených aktivit. Děti navštěvují kroužky, které fungují při škole. Velmi dobrá je spolupráce s rodiči.

Proto zveme všechny, kteří se chtějí pobavit na Dětském dnu, podívat se do vesnické školičky, aby přišli na naše oslavy. Bude z čeho si vybírat a nebude chybět ani skákací hrad a jiné atrakce.

Program je následující:

9.00 – zahájení oslav.
11.00 – vystoupení dětí v místní tělocvičně
12.00 – vypouštění balonků,
14.00 – Dětský den, sportovní odpoledne, soutěže, ukázky práce hasičů
19.00 – zábava, hraje Klapeto

Všichni jste srdečně zváni. PhDr. Alena Poláková – ředitelka školy

4.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ČESKÁ výprava získala letos na Světovém žebříčkovém turnaji v lukostřelbě handicapovaných v Novém Městě nad Metují jednu zlatou medaili, a to díky Davidu Drahonínskému.

Šnajdr: Snažíme se přispívat k rozvoji paralympijské lukostřelby

Jan Pirk.

Kardiochirurg Jan Pirk bude přednášet o experimentech lékařů na sobě

Folklorní svět se sešel v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Na pět dní i nocí se od dnešního dne stane Červený Kostelec středem folklorního světa.

Z procházky se stala pátrací akce, osmiletou dívku našli až policisté

Červenokostelecko – Oznámení o pohřešování osmiletého děvčete přijali v úterý ve čtyři hodiny odpoledne policisté na tísňovou linku. „Volali prarodiče, že holčička se jim ztratila při procházce v lese u Trubějova nedaleko Červeného Kostelce,“ uvedla k případu tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Náchodsko - Podzimní část čítá 13 dějství. Oceněni budou i vítězové kol.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení