VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největším strašákem plesu byl statný kanec

Hronov /FOTOGALERIE/ - Jeden z vrcholů společenského života má město za sebou. Sobotní jubilejní patnáctý reprezentativní ples města byl plný tance a zábavy. Hlavně na něm ocenili osoby, které vynikly ve svém oboru a přispěly tak k propagaci města nebo jeho rozvoji.

22.1.2013
SDÍLEJ:

Sobotní jubilejní patnáctý reprezentativní ples města byl plný tance a zábavy.Foto: DENÍK/ Jiří Mach

„Vítejte a přejeme vám příjemnou zábavu," vítali osobně při vstupu návštěvníky starostka Hana Nedvědová a místostarosta Josef Thér.

Chřipka v posledních dnech klátí mladé i staré a poznamenala také jedno z vystoupení. Po oficiálním zahájení přišla na řadu první kulturní vložka, kdy se na parketu představily mladé břišní tanečnice ze skupiny Amal a dua Elahe. Ty musely improvizovat, jelikož část z nich chřipka porazila a vystupovaly proto v omezené sestavě. I tak si však zasloužily potlesk od přihlížejících.

Později už parket patřil všem tancechtivým a zábava za hudebního doprovodu kapely Errori z Opočna se rozproudila na plné obrátky.

Po jedenadvacáté hodině přišlo na řadu slavnostní ocenění osobností města.Všichni nominovaní obdrželi z rukou starostky a místostarosty pamětní listinu,věcný dar a květiny. Ocenění si převzali Volejbalistky z VK Hronov, Lotři Hronov TOM 3802 a paní Irena Jirková.

Přišel i kouzelník

Pak přišel na pódium mistr republiky v mikromagii Miloš Malý, který několika předvedenými kouzly udivoval obecenstvo. Pokusil se přimět přihlížející, aby si vyzkoušeli jeho trénink při rozcvičování prstů. To však bylo téměř pro všechny nezvládnutelné. Aby měl každý možnost odhalit jeho triky, obcházel jednotlivé stoly a předváděl své nepochopitelné karetní kousky. Jeho prsty však byly tak hbité, že se nikomu žádný z triků rozlousknout nepodařilo.

Vrcholem večera byla samozřejmě soutěž o ceny. Taneční sérii přerušilo losování o ceny přesně úderem půlnoci. První výhrou byl opět statný divočák. Ale jeho získání se většina účastníků soutěže spíše obávala. Nakonec si kance s úsměvem odvezl Jaroslav Vít z Hronova. „Určitě si na něm pochutnáme, ale na jaký způsob bude připraven, to prozatím nevím," řekl Vít.

Zábava pokračovala do pozdních nočních hodin a „plesající" domů odcházeli nadmíru spokojeni.

Slavnostní ocenění osobností města

VK Hronov družstvo žen

Získalo ocenění za vynikající, stabilní a nepřehlédnutelné výkony, které podávají ve II. volejbalové lize žen. Hronovské volejbalistky nesbírají body jen na palubovce pod sítí, ale i u všech fanoušků a obdivovatelů, což neuniklo ani vedení města, které se rozhodlo čestné uznání ženskému kolektivu udělit i v letošním roce a v každém případě oprávněně. Nepřehlédnutelné a stabilní výkony hronovských žen prozrazují i tabulky. V sezóně 2010/2011 se staly vítězem krajské ligy a tím si vybojovaly postup do II. ligy. Jako nováček se v sezóně 2011/2012 staly vítězem II. ligy a pokusily se o kvalifikaci na postup, který se bohužel nevydařil. Jejich dravost a bojovnost je vidět i v sezóně 2012/2013, kdy se drží stále na první příčce. Jedná se asi o historicky největší úspěch hronovského volejbalu a určitě o jeden z největších úspěchů hronovského sportu vůbec. Sehraný kolektiv podává vynikající výkony pod vedením trenéra a zároveň hráče mužů Jana Ševců a ve složení Sylva Fulková, kapitánka, Alice Hornová, Barbora Klimšová, Veronika Kubcová, Leona Kultová, Jana Manychová, Nikol Novotná, Jana Ševců, Radka Tučková, Iva Vajsarová a Kristýna Zelená.

 Sobotní jubilejní patnáctý reprezentativní ples města byl plný tance a zábavy.

Irena Jirková

Byla oceněna u příležitosti životního jubilea za celoživotní práci v sokolském hnutí. Irena Jirková, rozená Nývltová, se narodila v Hronově do rodiny, která ctila morální zásady, mravnost, křesťanství a ušlechtilé myšlenky sokolského hnutí.

Po skončení školního vzdělání pracovala v otcově tkalcovské živnosti ve Velkém Dřevíči, kde také cvičila v místní sokolské jednotě. Členkou Sokola se stala ve svých pěti letech a je jí dodnes. Zúčastnila se jako cvičenka vystoupení na Všesokolských sletech v osudových letech 1938 a 1948, po nichž idea sokolství byla přervána nejprve fašismem a poté komunisty. Následkem těchto politických změn pracovala po válce v bavlnářském podniku Tepna.

Po listopadových událostech v roce 1989 se znovu vrátila k sokolskému hnutí, ale už jen jako pravidelný divácký účastník na všech župních vystoupeních i sletech v Liberci a Praze.

Svému celoživotnímu cítění zůstává věrná dodnes. V prosinci 2012 oslavila Irena Jirková významné životní jubileum. K jejím úctyhodným devadesátým narozeninám ji bylo popřáno hodně zdraví a životní spokojenosti.

 Sobotní jubilejní patnáctý reprezentativní ples města byl plný tance a zábavy.

Lotři Hronov TOM 3802

Lotři jsou turistický oddíl mládeže, který z hronovských lotrů dělá ty správné Lotry s velkým L. Členové oddílu jsou vodáci, horolezci, turisté, soutěživí hráči, stavitelé, badatelé, cestovatelé, dobrodruzi a režiséři svého volného času. Ocenění získali za vítězství v celorepublikové soutěži „Jedenadvacítka" ve 21 sportovních, turistických a znalostních disciplínách. Disciplíny jako rogaining, lanové překážky či „Malá pardubická" patří pokaždé mezi nejtěžší výzvy a součástí originálního závodu je i příprava oběda, při které jednotlivé týmy musí prokázat dovednost v rozdělání ohniště a samostatnost při vaření jídla. Všechny soutěže a disciplíny jsou zaměřeny na týmovou spolupráci a klíčová je souhra a komunikace závodníků.

Hronovští Lotři se do finále, které se konalo od 19. do 21. října 2012, nominovali už po čtvrté. Tým vybraných zástupců oddílu ve složení: Miroslav Málek, Jakub Král, Michal Lokvenc a Ondřej Jansa, reprezentoval oddíl v konkurenci dalších 250 oddílů z celé ČR a reprezentoval vskutku na výbornou. Lotři si odvezli první místo a navázali tak na minulá dvě vítězství, neboť Lotři vyhráli i první a druhý ročník.

 Sobotní jubilejní patnáctý reprezentativní ples města byl plný tance a zábavy.

Autor: Jiří Mach

22.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení