VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoměstský hrnec smíchu pomalu spěje do finále

Nové Město nad Metují /AKTUALIZOVÁNO/ - Ve středu 16. června na Novoměstském hrnci smíchu promítali film 2BOBULE, který vznikl pod režijní taktovkou Vlada Lanné. Pan režisér byl osobně přítomen i divácké besedě. Stopky časoměřičů zaznamenaly, že během projekce filmu 2Bobule se diváci v sále Kina 70 smáli 821 sekund, což je 16,53 % z celkové stopáže snímku, která byla 4967 sekund.

18.6.2010
SDÍLEJ:

Novoměstský hrnec smíchu ve středu 16. června 2010.Foto: Michal misha Fanta

Projekce snímku 2Bobule se účastnil kromě režiséra Vlada Lanné i Stanislav Mádl, vinař, který mimo jiné i propůjčil autobiografické prvky postavě, kterou poté ve filmu ztvárnil Václav Postránecký.

Pane Mádle, ke každému pokrmu se dá servírovat určité víno. Jaké víno byste nabídl divákům ke sledování filmu 2Bobule?
Protože je to kino, tak určitě bílé, protože kdyby se někdo v noci polil nebo až by se zhaslo a netrefil se do pusy… A odrůdu? No jakoukoli dobrou. A já dělám jenom dva druhy. Dobrý a ještě lepší… Tož je skoro jedno, kterou…

Představíte nám krátce vaše vinařství?
Obhospodařuji dvacet hektarů vinohradu. Vyrábím přibližně 250 000 lahví vín. Ale abych mohl takové množství vyrobit, musel bych sklidit úrodu z takových 50 – 60 hektarů. Takže ten zbytek nakupuji od jiných pěstitelů. A co se týká odbytu, tak takových 60 % ode mě vykupují kamarádi, 20 % jde do restaurací a 20 % jde do zahraničí. Mám co dělat, abych na Vánoce vůbec vyšel.

Jak vnímáte občasné česko-moravské hašteření?
Vidím to tak, že většina Moraváků žije v Čechách a naopak Češi se stěhují na Moravu. Takže já vůbec žádný rozdíl nevidím a z mých úst nikdy nezaznělo, že by se Češi a Moraváci nějak lišili.

Jeden rozšířený omyl, který o vinařině koluje?
Hodně lidí si spojuje vinaření s velkou dřinou s tím, že ten člověk vlastně nežije. Nejhorší na vinaření je vzbudit se do práce.

Jak se vám líbí na novoměstském festivalu?
Jsem v Novém Městě nad Metují na festivalu už podruhé. Dokonce mám v tomhle kraji i kořeny, protože manželka pochází z místní obce Litoboř. Moc si tak vážím každého pozvání na Novoměstský hrnec smíchu.

Který druh filmového humoru preferujete?
Ja sú Svěrákový. Svěrák, Smoljak, to je moje parketa.

Jsou vtipy o policajtech, Skotech atd. Jsou také vtipy o vinařích?
Jsou. Mně se ale líbí vtip, kde je příbuzný druh alkoholu. Manželé mají jednoho syna, co nikdy nepromluvil a je němý. No a v deseti letech táta povídá mámě: Víš co, uvař něco dobrýho, nalej všem po kalíšku a ťukneme si. Syn má deset roků. Všichni protestují, že je na to ještě malý a že nemluví a že jakoby toho nebylo málo. No, nakonec si dají přeci jen po kalíšku a ten němý syn najednou řekne: Slabý! Všichni mají radost, že promluvil a tak se ho ptají, proč do té doby vlastně nemluvil. No a on odpověděl, že nebylo o čem. (id)

18.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení