VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázení zeleně: Naše zahrada 2007 je hotová!

Broumov - V sobotu 25. října 2008 se naposledy sešla broumovská veřejnost při sázení zeleně v areálu Naší zahrady 2007.

1.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Kateřina Ostradecká

Více než čtyřicet dospělých a dětských pomocníků za odborného vedení autorky projektu ing. arch. R. Fingerové a arboristů z firmy Okrasné zahrady - arboristika s.r.o. vysadilo čtyři poslední stromy, živé ploty kolem parkoviště a dětského hřiště, okrasné keře na svahu nového hřiště a vřesoviště kolem spojovacího chodníku mezi Masarykovou ZŠ a DDM Ulita.

Malí i velcí byli přítomni ukázkové výsadbě stromu, kterou bylo zakončeno osazování nového dětského hřiště, a to mohlo být slavnostně otevřeno. Stužku přestřihla starostka města Broumova L. Růčková a popřála všem přítomným dětem, aby nové hřiště dlouho sloužilo svému účelu a aby se mu vandalové vyhýbali. Při pilné práci se poté všichni příchozí potkávali v různých koutech zahrady a také u výtečného občerstvení, které jako vždy připravily pracovnice DDM Ulita. Pro zpestření celého dopoledne byla pro děti připravena hra v nové ekostezce.
Touto podzimní akcí sázení s veřejností byla završena poslední etapa tvorby nového veřejného prostoru v Broumově, které již téměř rok slouží občanům Broumova.

Připomeňme, že se jednalo o projekt OŽP MěÚ Broumov, který v roce 2006 získal finanční podporu 200.000 Kč Nadace Via s podporou Nadace České spořitelny. S tímto počátečním vkladem a díky dalším podpořeným projektům, kterými se podařilo Masarykově ZŠ, Agentuře pro rozvoj Broumovska o.s. a OŽP MěÚ Broumov do projektu Naše zahrada 2007 získat další investice, a také díky velké podpoře Města Broumov, se po necelých dvou letech můžeme ohlédnout za společným dílem.

Celá snaha o zapojení veřejnosti do tvorby nového veřejného prostranství se zdá být úspěšná. Na dvou plánovacích a čtyřech pracovních setkáních bylo vždy průměrně čtyřicet až šedesát lidí. Vznikl Spolek pracovitých přátel Naší zahrady 2007. Aktivním přístupem nás všech se podařilo realizaci projektu zkrátit z původních plánovaných čtyř let na necelé dva roky. V Naší zahradě 2007 se ještě počítá s výstavbou venkovní učebny a s realizací slunečních hodin. Je tedy pravděpodobné, že o Naší zahradě 2007 bude slyšet i v dalších letech. Velkou odměnou všem, kdo se na tvorbě Naší zahrady 2007 podíleli je, že Nadace VIA ocenila náš broumovský projekt jako nejzdařilejší ze všech realizovaných projektů 5. ročníku programu Pomáháme lidem zlepšovat místo, kde žijí, a to finanční odměnou 50 tisíc korun. I tyto finance pomohly ozelenit areál Naší zahrady 2007.

Nezbývá než poděkovat každému, kdo se jakýmkoliv způsobem podílel na tvorbě a realizaci nové zahrady, a popřát nám všem, abychom dokázali Naši zahradu 2007 nejen užívat k relaxaci a zábavě, ale také chránit před vandaly a nezájmem o její další život. Při každém setkání s odborníky totiž vždy zaznívalo, že není tak těžké něco nového vybudovat a vysadit, jak o to v budoucnu správně pečovat. Věřme tedy, že o Naši zahradu 2007 bude dobře postaráno.

(Spolek pracovitých přátel Naší zahrady 2007)

1.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Třetí příčka není nereálná

Ilustrační foto.

KAM vyrazit na čarodějnice? Vyberte si

Mladý cizinec rozpáral Peugeota Boxera o zábradlí

Police nad Metují - Do cíle své cesty nedojel 21letý řidič cizí státní příslušnosti, který ve čtvrtek 27. dubna po šesté hodině večer havaroval s vozidlem Peugeot Boxer.

Muž, který ztrpčoval život lidem v Náchodě, dobrovolně nastoupil léčbu

Náchod - V posledních týdnech byli občané Náchoda obtěžováni nevhodným chováním Romana R.. Situace se stále stupňovala a policisté i městští strážníci museli mnohdy reagovat na podněty občanů i několikrát denně. Jednalo se nejen o nevhodné chování, ale i rušení veřejného pořádku či podezření z majetkové trestné činnosti.

Sběr pohárů začal hned v Brně

Náchodsko - Výborně vstoupili do nové sezóny motocykloví závodníci z Náchodska. Úvodním podnikem závodů na přírodních okruzích byla na brněnském Automotodromu Jarní cena Brna.

Motorkář se projížděl na Suzuce navzdory zákazu řízení

Broumov - Motocyklovou vyjížďku zatrhli policisté 40letému motorkáři v Broumově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies