VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázení zeleně: Naše zahrada 2007 je hotová!

Broumov - V sobotu 25. října 2008 se naposledy sešla broumovská veřejnost při sázení zeleně v areálu Naší zahrady 2007.

1.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Kateřina Ostradecká

Více než čtyřicet dospělých a dětských pomocníků za odborného vedení autorky projektu ing. arch. R. Fingerové a arboristů z firmy Okrasné zahrady - arboristika s.r.o. vysadilo čtyři poslední stromy, živé ploty kolem parkoviště a dětského hřiště, okrasné keře na svahu nového hřiště a vřesoviště kolem spojovacího chodníku mezi Masarykovou ZŠ a DDM Ulita.

Malí i velcí byli přítomni ukázkové výsadbě stromu, kterou bylo zakončeno osazování nového dětského hřiště, a to mohlo být slavnostně otevřeno. Stužku přestřihla starostka města Broumova L. Růčková a popřála všem přítomným dětem, aby nové hřiště dlouho sloužilo svému účelu a aby se mu vandalové vyhýbali. Při pilné práci se poté všichni příchozí potkávali v různých koutech zahrady a také u výtečného občerstvení, které jako vždy připravily pracovnice DDM Ulita. Pro zpestření celého dopoledne byla pro děti připravena hra v nové ekostezce.
Touto podzimní akcí sázení s veřejností byla završena poslední etapa tvorby nového veřejného prostoru v Broumově, které již téměř rok slouží občanům Broumova.

Připomeňme, že se jednalo o projekt OŽP MěÚ Broumov, který v roce 2006 získal finanční podporu 200.000 Kč Nadace Via s podporou Nadace České spořitelny. S tímto počátečním vkladem a díky dalším podpořeným projektům, kterými se podařilo Masarykově ZŠ, Agentuře pro rozvoj Broumovska o.s. a OŽP MěÚ Broumov do projektu Naše zahrada 2007 získat další investice, a také díky velké podpoře Města Broumov, se po necelých dvou letech můžeme ohlédnout za společným dílem.

Celá snaha o zapojení veřejnosti do tvorby nového veřejného prostranství se zdá být úspěšná. Na dvou plánovacích a čtyřech pracovních setkáních bylo vždy průměrně čtyřicet až šedesát lidí. Vznikl Spolek pracovitých přátel Naší zahrady 2007. Aktivním přístupem nás všech se podařilo realizaci projektu zkrátit z původních plánovaných čtyř let na necelé dva roky. V Naší zahradě 2007 se ještě počítá s výstavbou venkovní učebny a s realizací slunečních hodin. Je tedy pravděpodobné, že o Naší zahradě 2007 bude slyšet i v dalších letech. Velkou odměnou všem, kdo se na tvorbě Naší zahrady 2007 podíleli je, že Nadace VIA ocenila náš broumovský projekt jako nejzdařilejší ze všech realizovaných projektů 5. ročníku programu Pomáháme lidem zlepšovat místo, kde žijí, a to finanční odměnou 50 tisíc korun. I tyto finance pomohly ozelenit areál Naší zahrady 2007.

Nezbývá než poděkovat každému, kdo se jakýmkoliv způsobem podílel na tvorbě a realizaci nové zahrady, a popřát nám všem, abychom dokázali Naši zahradu 2007 nejen užívat k relaxaci a zábavě, ale také chránit před vandaly a nezájmem o její další život. Při každém setkání s odborníky totiž vždy zaznívalo, že není tak těžké něco nového vybudovat a vysadit, jak o to v budoucnu správně pečovat. Věřme tedy, že o Naši zahradu 2007 bude dobře postaráno.

(Spolek pracovitých přátel Naší zahrady 2007)

1.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení