VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seminář prezentoval výsledky amatérského divadla

Hronov – V první polovině letošního 80. Jiráskova Hronova byly části dopolední a poobědové věnovány mimo jiné i odbornému sympoziu o amatérském divadle.

5.8.2010
SDÍLEJ:

Pod názvem „Tradice českého ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška“ uspořádalo seminář Muzeum amatérského divadla v Miletíně.Foto: Archiv pořadatelů

Pod názvem „Tradice českého ochotnického divadla a amatérské divadlo dneška“ uspořádalo seminář Muzeum amatérského divadla v Miletíně. V řadě referátů a vystoupení teatrologů, odborných pracovníků i praktiků z řad členů současných souborů nebo jejich organizátorů byly prezentovány výsledky amatérské, ale i profesionální, které nějak souvisejí s amatérským divadlem.

V neděli si účastnící sympozia prohlédli Muzeum českého amatérského divadla v Miletíně, prošli se naučnou stezkou K. J. Erbena včetně návštěvy expozice rodného domku K. J. Erbena a zahájili sympozium besedou na téma Muzeum – ideály, mýty, realita. Následně pak – už v sále hotelové školy v Hronově – pokračovalo sympozium velice rozmanitými programové bloky, jež zasahují všechny oblasti činnosti ochotnické hnutí.

Seminář byl rozdělen do několika bloků, jako např. Inspirace historií, Uchování kulturního dědictví divadla, Revolta proti tradici a Ochotníci a společnost.

V průběhu obou dnů vystoupilo 17 našich vynikajících odborníků a znalců amatérského divadla jako Alexandr Gregar, předseda Volného sdružení východočeských divadelníků, Václav Martinec, Ateliér herectví Václava Martince nebo Vítězslava Šrámková, vedoucí projektu Dějiny českého amatérského divadla Databáze českého amatérského divadla.

Tématický blok „Inspirace historií“ uvedl dramaturg a zakladatel festivalu Theatrum Kuks Stanislav Bohadlo z Univerzity Hradec Králové.
O východiscích a možnostech scénografie v amatérském divadle mluvil také scénograf Petr Kolínský a Adéla Doudová přednesla referát o vývojových etapách a dramaturgii tradičního ochotnického souboru v Hronově.

Ředitelka Nipos Praha Lenka Lázňovská se pokusila o srovnání současného českého amatérského divadla s divadlem v Evropě, Julie Kočí pohovořila na téma etnické divadlo, především to romské.

(Jiří Mach)

5.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení