VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z kina bude zas znít bouřlivý smích

Nové Město n. Met. - Nové Město nad Metují opět na celý týden ovládne festival Novoměstský hrnec smíchu. Jeho 38. ročník začne již v sobotu 11. června na letišti nedaleko města a potrvá až do soboty 18. června.

11.6.2016
SDÍLEJ:

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.Foto: DENÍK/Dimír Šťastný

HLAVNÍ PROGRAM
Pondělí 13. 6.
8: 30 Pat a Mat ve filmu
11:00 Trhák
15:00 I. Blok s filmy České televize
15:00 Trosečník
15:20 Správnej dres
17:10 Doktor Martin Pokrevní vztahy
18:10 Nádraží Předpremiéra
20:00 Dvojníci
Úterý 14. 6.
8.30 Ať žijí duchové
11:00 a 17:00 Muzikál aneb Cesty ke štěstí
19:30 Decibely lásky
Středa 15. 6.
8.30 Plaváček
11:00 Jak básníci čekají na zázrak
17:30 Celebrity s.r.o.
19:30 Teorie tygra
Čtvrtek 16. 6.
8:30 Přijela k nám pouť
11:00 Decibely lásky
14:15 II. Blok s filmy České televize
14:15 Divadlo sklep: Böhmen und Mähren
16:20 Rudyho má každý rád
17:30 Vánoční Kameňák
20:00 Padesátka
Pátek 17. 6.
8: 30 V peřině
11:00 Noc na Karlštejně
14:15 Rozesmátá kamera
16:00 Studentský smích
19:30 Wilsonov
Sobota 18. 6.
17:30 Slavnostní zakončení festivalu s vyhlášením výsledků a předání cen Ztraceni v Mnichově

Pořadateli akce jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují, festival probíhá i s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana Lubomíra France. Hlavní základnou letošního ročníku, jehož krédem je stejně jako doposud rozdávání smíchu a dobré nálady, bude jako tradičně novoměstské Kino 70. V něm proběhne slavnostní zahájení i ukončení festivalu, promítat se tu budou i jednotlivé soutěžní snímky. Plejáda doprovodných akcí ve formě koncertů, výstav, besed či tanečních vystoupení se bude konat na různých místech města.

NOVÝ PATRON AKCE

Po dlouholetém patronátu skvělé herečky Jiřiny Bohdalové se pomyslného žezla nyní chopí herec a ředitel pražského Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Tak já se rád nechávám překvapovat, určitě se těším, protože atmosféru toho festivalu znám, byl jsem tam jako host několikrát a určitě tam strávím několik hezkých dní. Včera jsem koutkem oka zahlédl Dívku na koštěti a uvědomil jsem si, že jsme s Václavem Vorlíčkem tuhle komedii točili před 45 lety. Přestože se kolem toho filmu pohybuji takhle dlouho, tak mě stále něčím překvapuje a přináší mi něco nového a nová je pro mě i tahle role patrona festivalu, navíc je pro mě i velkou ctí, že jsem zdědil čestnou funkci po Jiřině Bohdalové, a tuším, že v těchto zeměpisných šířkách a délkách se bez humoru téměř nedá přežít."

ZMĚNIL SE I POŘADATEL

Letošní ročník nedoznal změn jen v případě patrona akce. „Cítím jako milou povinnost poděkovat odcházejícímu týmu v čele s paní Ilonou Daňkovou, která stála v čele festivalu dvacet let, a nyní předal žezlo novému řediteli, Zdeňku Krákorovi," komentoval výměnu vedení organizačního týmu předseda poroty Zdeněk Zelenka a dodal: „Čeká nás mnoho změn, třeba zařazení dvou filmových muzikálů, chceme osekat mimofilmové aktivity a soustředit se na filmovou komedii, takže se letos bude rušit divadelní komedie, která bývala na závěr a místo toho bude nějaký film. Aby festival byl opravdu festivalem a ne lidovou veselicí, kde film je opravdu na chvostu. Svátek filmové komedie."

REAKCE NOVÉHO VEDENÍ

Ke své nové funkci se vyjádřil i ředitel festivalu Zdeněk Krákora: „Jsem krátce ředitelem, takže se rozhlížím, spoustu věcí jsme nechali tak, jak to bylo vloni. Chceme klást důraz na deset soutěžních snímků, letos jdou do festivalu i dva muzikály, Cesta ke štěstí a Decibely lásky, v rámci tohoto jsme se pokusili propojit celou linii festivalovou právě muzikálem, jako doprovodný program pro školy jsme otevřeli dopoledne muzikálem Ať žijí duchové, k tomu děláme dětem spoustu doprovodných workshopů, máme tam pozvané tanečníky z Karlína, herecké pedagogy, kteří budou učit herecké a taneční workshopy, tedy vše, co souvisí s pohybem, a pěvecké workshopy, spojené s muzikálem. Doufám, že pohodová atmosféra i s novým vedením zůstane, uděláme pro to maximum."

ZPŮSOB HODNOCENÍ

Vzhledem k tomu, že má festival podobu soutěžního klání, bude třeba vybrat i vítěze. Ocenění akce nabídne hned několik. Udělovat se budou ceny: Zlatý Prim televizní a filmový, Cena za režii, Cena za nejlepší mužský a ženský herecký výkon, Cena Zdeňka Podskalského, Cena za výtvarný počin, Cena FITES, Cena herecké asociace a Cena pořadatelů. Ocenění obdrží i práce přihlášené do kategorie Studentský smích.

Hlavní cenou, která ostatně dala název i celému festivalovému dění, je Cena diváků Novoměstský hrnec smíchu. Rozhodovat o kvalitě každého filmu tak budou moci přímo diváci v sále tím, jak velkou dávku smíchu „udělí" právě zhlédnutému snímku. A o to, jak dlouho bude Kinem 70 po jednotlivých soutěžních příspěvcích smích znít, se bude starat trojice časoměřičů se stopkami v ruce. Všechny soutěžní snímky se budou promítat v kvalitě a formátu 2D Cinemas.

Prodej vstupenek na jednotlivá představení začne pokaždé v Kině 70 dvě hodiny před začátkem dané projekce.

70. výročí založení Aeroklubu

Sobota 11. 6. 2016 Letiště u N. Města n. Met.

14:00 Zahájení oslav, skupinový seskok parašutistů

15:00 Aerobik Stepík, vystoupení dětských a juniorských týmů

16:00 Kabát Revival

18:30 Divokej Bill Revival

21:00 Hangár párty se skupinou Hektor

Doprovodný program: ukázky letadel, modelů, golfové odpaliště, dětský koutek, malování na obličej, žongléři.

Autor: Pavla Schwingerová

11.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení