VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začíná festival Náchodská Prima sezóna

Náchod - Přináčímě čtenářům program Náchodské Prima Sezóny.

30.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/Kateřina Ostradecká

Galerie U mistra s palmou – Výstava studentských prací Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí .
Středa 30. dubna
16:00 – 17:00 Čarodějnický les - kouzelná cesta lesem Montace, přes „Ameriku“ na Dobrošov se soutěžemi a hrami o letecký průkaz.
17:30 – 24:00 Čarodějnické veselí s Primáčkem – Jiráskova chata na Dobrošově. Kulturní program, občerstvení, hudba, opékání buřtíků a pálení čarodějnic.
Čtvrtek 1. května
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – Městské divadlo Dr. J. Čížka.
15:00 Zahájení Celostátní přehlídky studentského divadla – Jeviště
15:15 Krysař v Hammeln, Stopa Podještědské gymnázium Liberec – Jeviště
16:00 Není Štědrý jako Štědrý, Spolu, ale každý sám Jaroměř – Jeviště
16:30 Komunikační etudy, KUK! Praha – Jeviště
17:25 Scifi, HELE ZUŠ Křtinská Praha - Jeviště
Workshopy Náchodské prima sezóny – nutno se předem zaregistrovat.
10:00 – 12:00 Co je divadelní fotografie – seminář – Klub SK Rubena, Hamra Náchod
Všechny semináře fotografie vedou Prof. Baran, Mgr. Sedláček, Ing. Balcar
10:00 - 13:00 Herecká dílna – vede Michal Hecht – Velký sál Déčka Náchod
13:00 - 15:00 Pohybová dílna – vede Anna Caunerová - (místo sdělí ICF při registraci)
14:00 – 16:00 Rozborový seminář poezie – vedou porotci soutěže – Klub Fošna Déčka
13:00 – 16:00 Rozborový seminář fotografický – Čajovna Poklop v areálu Déčka
14:00 Fotoseminář – „ Divadelní fotografování“ – praktikum I.– v prostorách divadla
16:00 – 19:00 Seminář orientálních tanců – vede Tereza Išová – Velký sál Déčka
19:30 Rozborový seminář divadelních představení – Vinárna hotelu Beránek


Doprovodné akce Náchodské prima sezóny
18:00 Literární Dannyho kavárna – poetický literárně-hudební podvečer ve stylu 30. let s vyhlášením výsledků literární části soutěže, hudební doprovod – Žesťová harmonie ZUŠ Hronov – Kavárna hotelu Beránek
Pátek 2. května
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – divadlo Dr. J. Čížka
10:30 Sněhová mise aneb Rychlé Šípy II, Divadlo Bedřicha Kaněry Břeclav – Velký sál
11:30 The 5th Element, Scena Mladých Studio P Toruň Polsko – Jeviště
– zrušeno pro nemoc hlavního představitele
15:00 Krkavci, Vrásčitá Vrtule Slaný – Jeviště
15:50 STOP… jsme jako vy, SMRŠŤ Kopřivnice – Jeviště
17:00 Try again later, Atraktor ZUŠ Liberec - Jeviště
19:00 Pohřební sonáta za svitu reflektorů, ŠOK Praha – Velký sál


Workshopy Náchodské prima sezóny – nutno se předem zaregistrovat
9:00 – 15:00 Výtvarná dílna – vede Štěpán Málek – Keramická dílna Déčka Náchod
9:00 -– 13:00 Herecká dílna – vede Michal Hecht –Velký sál Déčka
9:00 – 13:00 Pohybová dílna – vede Anna Caunerová – (místo sdělí ICF při registraci)
9:00 – 12:00 Fotoseminář – Divadelní fotografování – praktikum II. – Déčko a Městské divadlo
9:00 – 15:00 Seminář rétoriky – vede MgA. Alena Špačková- aula Jiráskova gymnázia
13:00 – 15:00 Fotoseminář – Divadelní fotografování – praktikum III. – Déčko a Městské divadlo
20:20 Rozborový seminář divadelních představení – Vinárna hotelu Beránek


Doprovodné akce Náchodské prima sezóny
16:00 Vernisáž výstavy výtvarných prací a fotografií Náchodské Prima sezóny
Vyhlášení výsledků výtvarné a fotografické soutěže
Promluví předsedové porot Prof. Ludvík Baran a Mgr. Štěpán Málek
Studenti ZUŠ Náchod přednesou současné autorské skladby Petra Vaculoviče – Výstavní síň Regionálního muzea, Zámecká ulice
13:00 Studentské majáles „Zimní Olympiáda“- recesní soutěže na Karlově náměstí
15:00 Bugs Banny Company – koncert – funky-rock – Karlovo náměstí
19:00 Prima jazz-swing-funky-ethno večer – Sál restaurace Vatikán
Blok ZUŠ Náchod:
Ježkovy voči – sax trio s doprovodem, Five players – jazz, F. A. Band – swing
Contro di Soli, Česká Skalice – hudba období gotiky a renesance
Čabraka, Česká Skalice – „hudba hravá i dravá“
Afrika, Hradec Králové – ethno „černého“ kontinentu
Swing Club, Choceň – skvělý jazz&swing
G-point FunKction, Rychnov n. Kněžnou - funky – jazzová „bomba“ z Podorlicka
Vstupné 80 Kč, pro registrované účastníky NPS zdarma
Sobota 3. května
10:00 Po stopách Josefa Škvoreckého – literární procházka za příběhem Prima sezóny, program vede Mgr. Lydia Baštecká – sraz účastníků před Pranýřem na Masarykově náměstí
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – Městské divadlo Dr. J. Čížka
15:00 Procitnutí jara, Brnkadla Brno – Jeviště
16:25 Rozhodujeme sami?, Mařeni a Pařeny, Nové Strašecí – Jeviště
17:15 Život srdce, Spoušť Jihlava – Velký sál
19:00 Hra na Zuzanku, Studio Divadla Dagmar a Pedag. školy Karlovy Vary – Jeviště
Workshopy Náchodské prima sezóny - nutno se předem zaregistrovat
9:00 – 15:00 Šperkařská dílna – vedou lektorky Déčka - Keramická dílna Déčka
9:00 – 13:00 Herecká dílna – vede Michal Hecht – Velký sál Déčka
9:00 – 13:00 Pohybová dílna – vede Anna Caunerová – (místo sdělí ICF při registraci)
9:00 15:00 Seminář rétoriky – vede MgA. Alena Špačková- Aula Jiráskova gymnázia
9:00 – 12:00 Fotoseminář- Rozborový seminář divadelní fotografie – Filmový klub Vesmír
13:00 – 16:00 Divadlo, pohyb, improvizace - seminář – vede Kateřina Hajná-Šorejsová – Velký sál Déčka
14:00 – 16:00 Fotoseminář – Zpracování fotografií na PC- praktikum IV. – PC učebna Déčka
16:00 – 18:00 Seminář orientálních tanců – vede Lucie Matalová – Velký sál Déčka
17:00 – 19:00 Fotoseminář- Vývoj prezentace fotografie – Filmový klub Vesmír
20:20 Rozborový seminář divadelních představení – Vinárna hotelu Beránek


Doprovodné akce Náchodské prima sezóny
18:00 “Prima MEGAMOSH!“ – Sál restaurace Vatikán
Musica de Mortale, Náchod – hard&heavy
Prokel, Náchod – progress rock
Zpět Na Svět, Jaroměř – Nu-metal
GUMMO, Hronov – hard core
4 Akordy, Broumov – grunge
Inside Out, Hradec Králové – crossover
Svěží Zelenina, Trutnov – reggae-ethno-rock
Vstupné 80 Kč, pro registrované účastníky NPS zdarma
Neděle 4. května
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – Městské divadlo Dr. J. Čížka
11:30 Předpokládaná ukázka výstupu z divadelních dílen – když se to podaří 
13:00 Santa Vivat, Nazabití Brandýs nad Labem – Jeviště
13:50 Durch die Liebe, Ochotní pro cokoliv Jihlava - Jeviště
15:00 Rozborový seminář divadelních představení a vyhlášení výsledků divadelní přehlídky – Vinárna hotelu Beránek
Workshopy Náchodské prima sezóny – nutno se předem zaregistrovat
10:00 – 11:30 Rozborový seminář prózy – vedou porotci soutěže – Klub Fošna Déčka
13:00 – 17:00 Jazzový seminář – lektoři Ondřej Štveráček – tenor saxofon, Rado Taryška – altsaxofon, Ondrej Krajňák – klavír, Majo Ševčík – bicí, Tomáš Baroš – basa – ZUŠ Náchod
9:00 – 11:00 Herecká dílna – vede Michal Hecht –Velký sál Déčka
9:00 – 11:00 Pohybová dílna – vede Anna Caunerová – (místo sdělí ICF při registraci)
9:00 – 10:00 Fotoseminář – Vlastní instalace divadelní fotografie – Foyer Beránku
11:00 – 13:00 Divadlo, pohyb, improvizace – seminář – vede Kateřina Hajná-Šorejsová – Velký sál Déčka
10:00 – 12:00 Fotoseminář – Diskuse o aktu ve fotografii – Filmový klub Vesmír


Doprovodné akce Náchodské prima sezóny
19:00 PRIMA JAZZOVÝ VEČER V BERÁNKU
Ježkovy voči, Five players, F. A. Band ZUŠ Náchod, Jana Koubková kvartet, Radovan Tariška & Ondřej Štveráček Quintet
Velký sál divadla – ve stolové úpravě, vstupné: 120, 100, 60 Kč, účastníci NPS vstup volný.
Po skončení koncertu Jam session – Kavárna hotelu U Beránka. Vstupné: Dobrovolné do klobouku
Pondělí 5. května
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – představení pro školy
9:00 Žáčkiáda aneb Někdo žije kopretinou, Tyláček Dačice – Aula Jiráskova gymnázia
10:45 Balada o námořníkovi, DS Škorně Praha – Aula Jiráskova gymnázia
Úterý 6. května
Divadelní přehlídka Náchodské prima sezóny – představení pro školy
10:00 Na vlnách S.E.I.F.E.R.T.S.F., Dred JGN Náchod – Aula Jiráskova Gymnázia
12:00 – 17:00 Filmová přehlídka Náchodské prima sezóny – Videoklub kina Vesmír Náchod
Malá Prima sezóna – Karlovo náměstí
V přestávkách mezi divadelními představeními budou probíhat drobné soutěže pro diváky
9:00 Zahájení 3. ročníku Malé Prima sezóny
9:15 Jak se mají hlemýždi - Dramaťáček ZŠ Komenského Náchod
9:35 O dvanácti měsíčkách – Hudebně – dramatický soubor Srdíčko MŠ Vančurova Náchod
10:00 Od Čertovy skály do Pekla – Háďata MŠ Havlíčkova Hronov
10:25 Semínka – MŠ Kramolna
10:45 Pohádka o malém ježkovi – Dramatický kroužek ZŠ Babí
11:05 Květinové království – Dramatický kroužek ZŠ TGM Náchod
11:30 Kouzlení s balónky – Kouzelník Miloš Malý
17:00 Slavnostní vyhlášení výtvarné a literární části festivalu Malá Prima sezóna
Koncert vokálně – instrumentálního souboru Skřivánci Jiráskova gymnázia Náchod a dětského pěveckého sboru Kvítek z Kostelce nad Orlicí - Velký sál Státního zámku Náchod
19:00 Bonbónek letošní Prima sezóny!!!
Stefano Benni – Onehand Jack – Divadlo Akropolis Praha, režie Petr Hašek, hudba Robert Balcar, na představení se podílejí mladí lidé z Náchoda vyrostlí na prknech Prima sezóny
Magický jazzový příběh o chlapci, který touží hrát na nějaký hudební nástroj, ale má pouze jednu ruku, plný gangsterů, mafiánských intrik a hlavně úžasně dobré muziky.
Velký sál divadla – ve stolové úpravě, vstupné – 150, 130, 90 Kč
Středa 7. května
10:00 – 12:00 Řečnická soutěž studentů středních škol – Obřadní síň Městského úřadu
Májování na Masarykově náměstí
16:00 Flap – taneční skupina stepu ZŠ Komenského Náchod
16:15 Vystupují pohybové a taneční soubory Déčka Náchod: Princezničky – břišní tanečky
Gold edition – street dance
Fatima – břišní tance Angels – moderní tanec
Ašhar – břišní tance F1CRU – moderní tanec
Capoeira Inferno – brazilské bojové umění
19:00 Kapela Prima Jam
21:00 Lampionový průvod s mažoretkami a Městskou dechovkou vychází ze Starého Města z křižovatky u bývalé autoškoly
21:30 Ohňová show – Capoeira Inferno Déčka Náchod
21:45 Ohňostroj z hradeb Státního zámku Náchod


Změna programu vyhrazena.
Divadelní přehlídka festivalu se koná v Městském divadle Dr. J. Čížka.

30.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Ilustrační foto.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

Náchod - V sobotu před čtvrtou hodinou ranní došlo v Náchodě, části Pavlišov k tragické nehodě, při níž zemřel pětadvacetiletý muž.

Hronov má opět postupové choutky

Náchodsko - Úvodním kolem startuje o tomto víkendu fotbalový JOPECO Okresní přebor mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení