VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Získali podporu na projekt Brundibár - neobyčejný příběh

Jaroměř - Občanské sdružení Kolegium hraběte F. A. Šporka, které bylo zaregistrováno v říjnu letošního roku za účelem podpory kulturních a uměleckých aktivit mládeže v Jaroměři a okolí, získalo grant od České národní agentury Mládež.

22.12.2008
SDÍLEJ:

Jedním z největších lákadel festivalu Dny židovské kultury je uvedení opery Brundibár.Foto: Divadlo hudby

„Projekt tohoto sdružení byl podpořen ve sta procentech rozsahu a patřil mezi čtyři úspěšné mezinárodní výměny mládeže. Uspěl v konkurenci devatenácti žadatelů, kteří k 1. listopadu svoje žádosti ke grantové komisi doručili. Úspěšnost žadatelů činila 21 procent. Celkově posuzovala komise 72 projektů z různých oblastí a záměr Kolegia hraběte F. A. Šporka získal čtvrtou nejvyšší finanční podporu v celkové výši 480 tisíc korun,“ pochlubil se Pavel Linha, člen sdružení a ředitel Základní umělecké školy.

Dalšími partnery projektu jsou Musikverein Paukenschlag z Německa, Youth Exchange Agency z Litvy a Ljudska univerza Celje ze Slovinska. Ti se sejdou ve dnech 10. až 12. března příštího roku, kdy proběhne úvodní plánovací návštěva, která je nedílnou součásti tak velkého projektu.

„V měsíci květnu se pak na deset dní sjede do Jaroměře 48 mladých lidí z Drážďan, Vilniusu, Celje a Jaroměře. Během této doby bude probíhat příprava a následně veřejné provedení dětské opery Brundibár Hanse Krásy. Účastníci výměny se budou podílet pod vedením zkušených lektorů na výrobě kostýmů, rekvizit, kulis, nácviku divadelní, pěvecké a instrumentální složky díla,“ popsal Linha.

Kromě toho jsou připraveny aktivity směřující k bližšímu seznámení s tématy jako je rasismus, xenofobie a židovská kultura. Některé činnosti budou realizovány ve spolupráci se zaměstnanci bývalého koncentračního tábora v Terezíně. Přímo v areálu proběhne tvůrčí dílna tématicky spjatá s druhou světovou válkou. Během projektu bude natočeno DVD se záznamem veřejného provedení opery Brundibár. Součástí DVD bude také prezentace programu Mládež v akci. DVD je určeno každému účastníkovi výměny a zároveň bude vyrobeno padesát kusů pro účastníky zamýšlených seminářů věnujících se problematice přípravy a realizaci výměny mládeže. Tyto semináře budou realizovat lektoři a organizátoři mezinárodní výměny mládeže.

„Předpokládáme, že kontakt s potencionálními zájemci z okolí Jaroměře může přivést další organizace k realizaci podobných aktivit,“ domnívá se člen sdružení Pavel Linha.

Autor: Hynek Šnajdar

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení