VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Malebné a trochu odlehlé město v Broumovském výběžku leží v širokém údolí řeky Stěnavy, mezi Javořími horami a Broumovskými stěnami. Osada vznikla r. 1171 při staré stezce vedoucí z Čech do Kladska. Na ochranu této stezky založil český kníže nad osadou, na nejvyšším místě, dřevěný hrad. Roku 1213 daroval Přemysl Otakar I. broumovský výběžek benediktinskému řádu. Zdroj: www.broumov-mesto.cz

V klášteře se rodí knihy jako v dobách Johannese Gutenberga

Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov od poloviny března láká školní kolektivy na nové vzdělávací programy.

Klášterní knihovna sčítá své poklady

Broumov - Zachránit a zpřístupnit kulturní dědictví benediktinského řádu v českých zemích je cílem projektu Brána moudrosti otevřená. Do ojedinělého plánu byly zařazeny pouhé dva kláštery Broumov na Náchodsku a Rajhrad na Brněnsku.

Pivovar neprodají, Billu stavět nebudou

Broumov - Bývalý měšťanský pivovar se rozhodně prodávat nebude a Billa se místo něj v sousedství benediktinského kláštera stavět nebude.

Nehlídaný pes střet s autem nepřežil

Broumov - Dopravní nehodu automobilu se zvířetem řešili ve sváteční den 17.listopadu policisté v Broumově.

Pivovar? Zvažte to. Neprodávejte

Broumov - „Apelujeme na vás jako na volené zástupce občanů Broumova, aby při rozhodování o budoucnosti bývalého měšťanského pivovaru a pozemků v jeho okolí byla upřednostněna hodnota pozemku v majetku města a nedošlo k jeho prodeji."

Na demolici získalo město dotaci, otevřelo si cestu k parku a bytům pro seniory

Broumov - Všechno špatné je pro něco dobré: nyní alespoň pro Broumov, kterému program na podporu demolic budov v obcích, které mají ve svém katastru sociálně vyloučenou lokalitu, pomohl vyřešit otázku problémového objektu.

Oprava hradeb bude stát asi pořádný ranec

Broumov - Další komplikaci v lokalitě Na Hradbách bude muset řešit broumovská radnice. Před časem se zde zřítil na schody kus zdi.

Prezidenta si promítali na altán

Broumov - Nedožité osmdesátiny Václava Havla si včera 7. října v Broumově ve Schrollově parku připomnělo asi pět desítek lidí.

Billu opět chtějí cpát ke klášteru

Broumov -  O více než pět a půl tisíce metrů čtverečných lukrativního pozemku v sousedství broumovského kláštera usilují developeři firmy Probus Real. Ti přišli za broumovskými zastupiteli se žádostí o odkoupení areálu někdejšího měšťanského pivovaru.

V Broumově zatočí s potkany

Broumov - Nikoliv krysař s píšťalou, ale deratizéři se smrtelně jedovatými nástrahami se od příštího týdne pustí do boje s přemnoženými hlodavci.

V broumovském klášteře se bude ochutnávat bílý, červený i růžový burčák

Broumov - Už dnes 10. září ožije broumovský klášter tradiční zářijovou akcí Broumovským vinobraním. Ochutnávku burčáku doplní živá muzika.

V Broumově dokončili přípravy na nový terminál

Broumov - Dlouhá jednání a projektování jsou u konce. Jeden a půl roční příprava nového dopravního terminálu v Broumově je připravena k realizaci. Další fáze už je závislá na financích.

Broumovský klášter se letos zapojí do Hradozámecké noci

Broumov – Během posledního srpnového víkendu, ze soboty 27. na neděli 28. srpna se po celé České republice otevřou desítky památek v netradiční době a s netradičním programem při Hradozámecké noci.

Divadelní inscenace o Broumovsku pokřtí svou knihu

Broumov - Už v pondělí 1. srpna se v Kreslírně broumovského kláštera uskuteční od 18.00 hodin křest knihy HRA-NIC-e, jejíž předlohou je úspěšné stejnojmenné divadelní představení o Broumovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies