VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Vzácný Hesseliův urbář se po 300 letech dočkal českého vydání

Broumov - Svého prvního českého vydání se po více než tři sta letech dočkal broumovský Hesseliův urbář. Jde o vzácnou knihu ze 17. století, která byla vyhlášena kulturní památkou. Její originál je v současné době uložen ve Státním archivu v Zámrsku.

Broumovský klášter po obnově se odhalí už v příštím týdnu

Broumov - Klášter v Broumově se po největší obnově ve své historii už v příštím týdnu otevře veřejnosti. Za čtvrt miliardy korun se tady během krátké doby podařilo opravit jednu pětinu velmi cenné památky, kterou minulý režim nechal chátrat, a celou klášterní zahradu.

Rockovej PSOČUS pomůže psímu útulku v Broumově

Broumovsko - Psí útulek v Broumově potřebuje pomoci, aby se tady o opuštěné psy řádně postarali a mohli jim najít nové majitele. Široko daleko jiný útulek není, a tak je toto zařízení v regionu velmi potřebné. Proto jej lidé ze sdružení N.o.r.k.a. chtějí podpořit a pořádají v sobotu 18. dubna akci s názvem Rockovej PSOČUS. Připravují v rámci ní turnaj ve stolním fotbálku a hudební večer.

Tajemné podzemí Broumovska ukrývá jeskyně z balvanů

Broumovsko - Na Broumovsku se nachází několik pseudokrasových jeskyní. Jedná se laicky řečeno o velké balvany naházené na sebe, mezi nimiž je prostor připomínající jeskyně.

Máte tady zimu jako u nás na Islandu, řekli hudebníci při zastávce v Broumově

Broumov /FOTO/ - Přijeli do Broumova koncertovat až z Islandu, ale severské počasí s sebou nepřivezli. To je tady totiž uvítalo a překvapilo. Na besedu a koncert zavítala na apríla do broumovského kláštera hudební formace Árstídir z islandského Reykjaviku spolu s americkým písničkářem Kylem Woolardem.

Zloděj skoro vypadl z auta. Měl tři promile

Broumov - Při silniční kontrole v sobotu večer chtěli policisté z Broumova nejprve jen prověřit, odkud pochází dřevo, naložené v zavazadlovém prostoru auta, které zastavili. Jenže řidič málem z auta vypadl. Měl přes tři promile.

Zatmění budou Broumovští pozorovat společně

Broumov - Jedinečné astronomické divadlo, při kterém bude možné pozorovat částečné zatmění Slunce, bude možné pozorovat už dnes na broumovském Mírovém náměstí. Pozorování se uskuteční pouze za vhodného počasí přímo na náměstí, a to od 9.30 hodin.

Broumov? Fajn lidi a nádherné prostředí, říká zpěvačka Jana Lota

Broumov - V hudební kavárně ArtCafé Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov ve středu 11. března vystoupila zpěvačka Jana Lota s doprovodnou kapelou kytaristou Jakubem Lenzem, basistou Janem Jakubcem a klavíristou Honzou Alešem.

Jakub Smolík vyprodal sál Střelnice

Broumov - Poprvé zavítal do Broumova a spousta místních si ho za žádnou cenu nenechala ujít.

V klášterním kuželníku
 z 18. století už se opět koulí

Broumov - Minimálně už od začátku 18. století v něm hrávali kuželky řeholníci broumovského kláštera. Teď bude zpřístupněn široké veřejnosti. Obnovený kuželník, který se nachází v zahradě broumovského kláštera, začal opět sloužit svému účelu.

Děti prozkoumaly zimní Broumovsko skrytou kamerou

Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov nabízejí v současné době celkem dvanáct vzdělávacích programů pro školy.

Výstava s hravými exponáty a labyrintem
 má otevřeno naposledy

Broumov - Výstava Play Broumovsko končí. Na jedinečné interaktivní výstavě v areálu textilních závodů Veba v Broumově bude v sobotu 28. 2. 2015 otevřeno opravdu naposledy.

Dívku z Broumova našli po celém dni pátrání

Broumov - Celý den hledali dvaadvacetiletou dívku. Nakonec byli policisté, hasiči i městští strážníci z Broumova úspěšní.

Objevujte, tvořte, malujte. Na unikátní výstavě Play Broumovsko bude i karneval

Broumov - Už jen do konce února mohou návštěvníci zavítat na jedinečnou interaktivní výstavu Play Broumovsko do areálu textilních závodů Veba v Broumově. A tuto sobotu je tam pro návštěvníky připraven dětský karneval, který se bude konat po celý den a děti i dospělí v maskách budou mít na výstavu vstup zdarma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení