VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Broumovský klášter přivítal jaro Velikonočním trhem

Broumov - Tradiční Velikonoční trh „vyrostl" tuto sobotu v areálu broumovského benediktinského kláštera.

Smuteční síň zbourali, se zesnulými se loučí v kostele

Broumov - Tam kde něco končí, něco jiného začíná. Nedávnou demolicí staré smuteční síně se tak připravuje pozemek pro výstavbu té nové.

Dravci si zamilovali skalní vyhlídky v CHKO Broumovsko

Broumovsko - Celkem sedm párů kriticky ohroženého sokola stěhovavého zahnízdilo i letos na území CHKO Broumovsko. Tento stav, který je stejný jako v loňském roce, přibližně odpovídá skutečnosti, ze 40. letech minulého století. „Tehdy početnost těchto dravců začala ubývat, až zcela vymizeli," připomíná Petr Kuna z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

V bývalém kině už zase promítají filmy

Broumov - Velkému zájmu veřejnosti se v úterý večer těšilo promítání filmu „Prázdniny v Provence", kterým byla odstartována myšlenka využít konferenční sál Informačního centra jako kino. „Bylo úplně plno, prodalo se na 200 vstupenek. Měli jsme pro návštěvníky připravené i občerstvení," potěšil velký zájem vedoucí Infocentra Broumov Lucii Lesákovou.

V bývalém kině se opět promítá

Broumov - Slavnostního zahájení provozu kina se v úterý večer v 18 hodin dočkají v Broumově.

Replika křesťanské relikvie poprvé opustila klášter

Broumov, Karviná - Samostatná místnost se zatemněnými okny a speciálním osvětlením je v současnosti na zámku Fryštát v Karviné přechodným domovem repliky snad nejprobádanější a nejkontroverznější křesťanské relikvie Turínského plátna.

V klášteře se rodí knihy jako v dobách Johannese Gutenberga

Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov od poloviny března láká školní kolektivy na nové vzdělávací programy.

Klášterní knihovna sčítá své poklady

Broumov - Zachránit a zpřístupnit kulturní dědictví benediktinského řádu v českých zemích je cílem projektu Brána moudrosti otevřená. Do ojedinělého plánu byly zařazeny pouhé dva kláštery Broumov na Náchodsku a Rajhrad na Brněnsku.

Pivovar neprodají, Billu stavět nebudou

Broumov - Bývalý měšťanský pivovar se rozhodně prodávat nebude a Billa se místo něj v sousedství benediktinského kláštera stavět nebude.

Nehlídaný pes střet s autem nepřežil

Broumov - Dopravní nehodu automobilu se zvířetem řešili ve sváteční den 17.listopadu policisté v Broumově.

Pivovar? Zvažte to. Neprodávejte

Broumov - „Apelujeme na vás jako na volené zástupce občanů Broumova, aby při rozhodování o budoucnosti bývalého měšťanského pivovaru a pozemků v jeho okolí byla upřednostněna hodnota pozemku v majetku města a nedošlo k jeho prodeji."

Na demolici získalo město dotaci, otevřelo si cestu k parku a bytům pro seniory

Broumov - Všechno špatné je pro něco dobré: nyní alespoň pro Broumov, kterému program na podporu demolic budov v obcích, které mají ve svém katastru sociálně vyloučenou lokalitu, pomohl vyřešit otázku problémového objektu.

Oprava hradeb bude stát asi pořádný ranec

Broumov - Další komplikaci v lokalitě Na Hradbách bude muset řešit broumovská radnice. Před časem se zde zřítil na schody kus zdi.

Prezidenta si promítali na altán

Broumov - Nedožité osmdesátiny Václava Havla si včera 7. října v Broumově ve Schrollově parku připomnělo asi pět desítek lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení