VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Hlavní sezona odstartuje přímo o Velikonocích

Broumov - V roce 2015 přivítal prohlídkový okruh broumovského kláštera rekordní počet návštěvníků z Čech i ze zahraničí. Na příliv turistů se bude benediktinská národní kulturní památka těšit i v hlavní turistické sezóně, která zde začne již 28. března, na velikonoční pondělí.

'Nespalujte odpady! Škodíte zdraví a hrozí vám i pokuty,' varuje radnice

Broumov - Město se rozhodlo jednat a chystá kontroly, při kterých se zaměří, zda lidé správně topí a jestli jejich obydlí mají v pořádku kouřovody a spalinové cesty. Důvodem se stal nedávný zbytečný výjezd hasičské jednotky do centra města k požárnímu poplachu.

Oheň se při pálení odpadu za podpory větru rozšířil i na okolní uskladněné dříví

Broumov - Profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Broumova a podnikoví hasiči z VEBY 01 Broumov byli v podělí tři čtvrtě hodiny po poledni přivoláni k požáru uskladněného dříví do ulice Osvobození v Broumově.

V Broumově vybudují nové autobusové nádraží. Hned vedle toho starého

Broumov - Nový autobusový terminál má vyrůst v sousedství budovy vlakového nádraží, na kterou bude navazovat. Paradoxně to bude vedle stávajícího autobusového nádraží. Broumov tak bude mít dva „autobusáky" vedle sebe.

Hasiči z Broumova pomáhali s vytažením vozidla z příkopu

Broumovsko - Broumovští profesionální hasiči byli ve středu krátce před 13. hodinou požádáni o otevření bytu v ulici Soukenická v Broumově Olivětíně.

Klášter po rozsáhlé rekonstrukci ožil kulturou a vzděláváním

Broumov - Nově revitalizované prostory benediktinského kláštera v Broumově už žijí svým životem. Ožila i zrekonstruovaná klášterní zahrada a všechny objekty v ní umístěné. To v loňském roce zajistilo rekordní návštěvnost a zvýšený zájem o celý objekt.

Benediktinský klášter navštívil rekordní počet návštěvníků

Broumov - Investice do rekonstrukce benediktinského kláštera v Broumově se vyplatila. Investovaná téměř čtvrt miliarda korun začíná přinášet své ovoce. Ani ne rok po zpřístupnění opraveného objektu je hlášena rekordní návštěvnost a život začíná tepat i v rekonstruovaných prostorách.

Na odpadky dohlédnou čárové kódy

Broumov - Broumovská radnice odstartovala hned s počátkem letošního roku vskutku unikátní projekt: všechny popelnice ve městě nechá vyšperkovat slušivými čárovými kódy. Záměrem přitom není dosáhnout „estetičtějšího" vzhledu sběrných nádob, ale zjistit, jak obyvatelé ve skutečnosti zachází se svými odpadky.

Benediktinský klášter ožije i na Zlatou neděli

Broumov - V areálu broumovského benediktinského kláštera se na Zlatou neděli uskuteční adventní trh, kde si bude možné zakoupit mimo vánočních výrobků, také kapry či stromky. Atmosféru zpestří betlém, řemeslníci a živá hudba. Příležitost bude i k prohlídce adventně nazdobeného kláštera či expozice Infobodu.

Odvody od zaměstnanců uvízly firmě za nehty

Broumov - Povinné odvody na zdravotní a sociální pojištění od zaměstnanců byly v jedné broumovské firmě řádně z výplatních pásek strženy, ale ke správnému majiteli se už peníze po dlouhá léta nedostaly. Nyní se vše provalilo a dotčenou firmu tak čekají nemalé problémy.

Tajemná sklepení a půdy lákají k návštěvě

Broumov - Benediktinský klášter se stává stále více vyhledávaným turistickým místem a proto se zde snaží návštěvníkům nabídnout stále něco nového a zajímavého.

Skrytá zákoutí kláštera se poodhalila

Broumov - Benediktinský klášter ukrývá po staletí za svými zdmi mnohá tajemství, která jsou před zraky veřejnosti po většinu roku skrytá. Část z nich se poodhalila návštěvníkům v sobotu při mimořádných prohlídkách. Zájemci tak mohli nahlédnout do části rozsáhlých chodeb klášterního sklepení a nebo se podívat na půdu.

Klášter zpřístupní sklepení i půdy

Broumov - Benediktinský klášter dnes 14. listopadu od 10.00 a od 14.00 hodin poodhalí svá běžně ukrytá tajemství. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do rozsáhlých sklepení a na půdy, do prostorů, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné.

Broumovský klášter se odhalí od sklepa až po půdu

Broumov - Zdejší klášter chystá ve dnech 31. října, 14. a 28 listopadu mimořádné prohlídky nazvané Klášterem od sklepa po půdu, které návštěvníkům umožní i prohlídku běžně nepřístupných míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení