VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

V kostele zachraňují staleté varhany

Broumov - Rozsáhlými opravami prochází kostel sv. Petra a Pavla v centru Broumova na Kostelním náměstí. Kromě kompletní rekonstrukce střechy, která zabere ještě několik let, se opravují také přes tři sta let staré varhany.

V Broumově zahájila Univerzita třetího věku

Broumov - Všichni, kteří se chtějí dále vzdělávat a dozvědět se něco nového, mohou zavítat do Kreslírny broumovského kláštera. Právě totiž začal už pátý ročník Univerzity třetího věku.

Do kláštera míří výstava ilustrací dětských knih

Broumov - Na více než měsíc se v broumovském klášteře usídlí putovní výstava současných původních českých ilustrací. Většina z nich je úzce spojena s výroční cenou Zlatá stuha, kterou získaly nebo na niž byly nominovány.

Chcete mě? V broumovském městském útulku se natáčel pořad se Zdeňkem Srstkou

Broumov /FOTO/ - Před nedávnem se v broumovském městském útulku historicky poprvé natáčel pořad na pomoc zvířatům „Chcete mě?". V neděli 11. října ho bude možné zhlédnout v televizi.

Podvodníci skončili v klepetech za fiktivní prodej

Broumov - Při nákupu přes internet se dá ušetřit, ale i naletět podvodníkům, kteří zinkasují peníze a zboží nepošlou. Přesně takové, kteří připravili důvěřivé nakupující zhruba o milion korun, nyní policisté lapili.

Stavbou roku může být klášter

Broumov - Revitalizovaný broumovský klášter se probojoval do finále soutěže Stavba roku 2015, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. O titul se uchází dalších čtrnáct staveb z celé České republiky. Výsledky budou vyhlášeny 13. října. Hlasovat může i veřejnost.

Plní slib a zajišťují větší bezpečnost ve městě

Broumov - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Broumově.

Broumovský klášter nabídl v létě výstavy i koncerty v kostelích a pod širým nebe

Broumov - Bohatý kulturní program nabídl přes léto broumovský benediktinský klášter. Díky projektu Klášter Broumov živé evropské centrum kultury a vzdělání podpořenému grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska mohli návštěvníci Broumovska zavítat na 11 koncertů a tři výstavy. Letní akce podpořené Norskými fondy navštívilo téměř čtyři tisíce lidí.

Trhy a burčák přilákaly do broumovského kláštera několik stovek návštěvníků

Broumov /FOTO/ - Tradiční zářijové trhy zakotvily v sobotu 12. září v broumovském klášteře. Čtyřiadvacet stánkařů a řemeslníků nabízelo své produkty návštěvníkům již od půl deváté ráno.

Klášter skrýval řadu unikátních fresek

Broumov /FOTO/ - V loňském roce prošel broumovský benediktinský klášter velkou rekonstrukcí. Při té příležitosti se restaurovaly také nástěnné malby, které byly skryty pod vrstvou ve dvacátém století zhotovené malby.

Klášterní zahrada v zajetí hudby Police Symphony Orchestra

Broumov - Police Symphony Orchestra a město Police nad Metují ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Kláštera Broumov zvou na netradiční koncert, který se koná v neděli 13. září. V 19.00 hodin se klášterní zahrada rozezní populární i vážnou hudbou v podání Police Symphony Orchestra. Třešničkou na dortu celého večera budou zpěvačka Dasha a dirigent Martin Kumžák.

Když se majitel vrátil, auto u lesa už nenašel

Broumov - Neznámého zloděje automobilu hledají policisté z Broumova. Před uplynulým víkendem majitel stříbrného Renaultu Scénic zaparkoval auto na cestě vedoucí k lesním školkám u Pasa. Když se však k němu vrátil po víkendu, automobil zmizel.

V Broumově hořela škodovka

Broumov /FOTO/ - Technická závada osobního vozidla Škoda Felicie byla zřejmě příčinou požáru, ke kterému ve čtvrtek krátce po 16.00 hodině vyjeli profesionální hasiči z Broumova.

Premiéru divadelní hry HRA-NIC-e doprovázel smích, dojetí a dlouhý potlesk

Broumov /FOTO/ - Hudebně-divadelní slalom dějinami Broumovska nabídla včerejší premiéra nové inscenace HRA-NIC-e. Nevšední představení režiséra Radovana Lipuse, autorky a dramaturgyně Renaty Putzlacher a scénografa Šimona Cabana vyprodalo ve středu 26. srpna klášterní sál Dřevník a plno hlásí i na dnešní první reprízu. Volné vstupenky zbývají na 2. reprízu 17. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení