VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Festival Za poklady Broumovska měl rekordní návštěvnost i dobrovolné vstupné

Broumov /FOTO/ - Jubilejní desátý ročník festivalu Za poklady Broumovska je minulostí. Rozloučil se uplynulou sobotu jazzovým Requiem Eternal Light Karla Růžičky v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově. Celková návštěvnost deseti koncertů i částka, kterou publikum přispělo na péči o kostely broumovské skupiny, dosáhly historického festivalového rekordu.

Tričko Sáblíkové pomohlo postiženému Lukášovi získat kolo

Broumov /FOTO/ - Výtěžek z benefičního turnaje „Kolo pro Lukáše" v Golfovém klubu Grosshof v Broumově pomohl v sobotu postiženému Lukášovi získat speciální kolo. Celková suma ze startovného a následné dražby, do které se například započítalo také vydražené tričko sportovní superstar Martiny Sáblíkové, se vyšplhala na 47 tisíc korun.

Vyhrajte lístky na divadelní hru HRA-NIC-e

Vyhrajte s Náchodským deníkem třikrát po dvou vstupenkách na reprízu zcela nové a originální divadelní hry HRA-NIC-e, která se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 19 hodin v Broumově v klášterním Dřevníku.

'Broumovský klášter je skvostný,' říká Radovan Lipus

Broumov /ROZHOVOR/ - Režisérem inscenace HRA-NIC-e, která bude mít už příští týden premiéru v broumovském klášteře, je Radovan Lipus. Ten také poskytl následující rozhovor.

Broumovsko je ve finále prestižní soutěže o excelentní turistickou destinaci

Broumov - Broumovský region se probojoval do finále 8. ročníku prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN. Destinace Broumovsko soutěží se svým produktem „Broumovsko regionální produkt".

Oblíbené noční hrané prohlídky pokračují i v září

Broumov - Vyprodáno, hlásí v pokladně broumovského kláštera každý sudý pátek večer. Vždy od osmi a od půl desáté se tady konají noční hrané prohlídky. Tradiční prázdninové večery dosáhly velké obliby, a budou proto pokračovat i během září.

V Galerii Dům vystavuje Michal Kindernay

Broumov - Třetí letošní výstavou pokračuje v těchto dnech program Galerie Dům broumovského kláštera. Od soboty 8. srpna do 27. září zde vystavuje svá díla Michal Kindernay.

Broumovský klášter chystá už na příští týden premiéru unikátní hry HRA-NIC-e

Broumov - Divadelní událost léta chystají na konec prázdnin v broumovském klášteře. Nová hudebně-dramatická inscenace HRA-NIC-e slibuje nevšední zážitek.

Podvodník oklamal ženu a chtěl sto tisíc

Broumov - Sto tisíc korun na účet ženy z Broumova se pokusil vypůjčit neznámý podvodník. Ženu oklamal a přístup k jejímu účtu získal prostřednictvím sociální sítě Facebook. Případ už vyšetřují policisté.

Severní stěna kláštera dostane novou fasádu, východní se dočká za rok

Broumov - Opravy broumovského kláštera neskončily s rozsáhlým projektem za čtvrt miliardy korun, který byl dokončen letos na jaře, ale dále pokračují. Novou fasádu získá zbylá část severní stěny benediktinské památky směřující ke klášterní zahradě. Bez nové omítky tak zůstane už jen poslední, východní stěna nad řekou Stěnavou, která si na nový kabát počká do příštího roku.

Sbírka pomůže opuštěným psům

Broumov - Na Slovensku dlouhodobě bojují s problémem nekontrolovaného množení opuštěných toulavých psů bez domova žijících v romských osadách na Slovensku.

Festival 
Za poklady Broumovska je v polovině

Broumovsko – Už více než dva tisíce lidí navštívily prvních pět koncertů festivalu Za poklady Broumovska. Na dobrovolném vstupném přitom publikum přispělo na péči unikátních barokních kostelů na Broumovsku téměř 140 tisíci korunami. Festival zítra vstoupí do druhé poloviny, a to koncertem Dvořákova tria.

V broumovském infocentru přivítá polské turisty jejich krajanka

Broumov - Hranice už dávno nejsou překážkou a českých a polských turistů na obou stranách v česko-polském pohraničí je rok od roku více a více.

Desátý ročník Malého letního divadlení je u konce

Broumov - V sobotu 25. července večer skončil představením „Svaté neřesti" v podání herců divadla Artur Praha už 10. ročník festivalu divadelních představení „Malé letní divadlení". V letošním roce se festival konal opět na nádvoří zrekonstruované části benediktinského kláštera v Broumově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení