VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Malé letní divadlení v klášteře o víkendu vrcholí

Broumov - Malé letní divadlení - festival, který každoročně koncem července zpestří letní kulturní sezonu v Broumově. Během pěti festivalových dní mohli diváci na nádvoří Benediktinského kláštera pod zastřešeným hledištěm zhlédnout zajímavá představení amatérských i profesionálních divadel a souborů.

Stamicovo kvarteto zahraje s Nory

Broumovsko /FOTO/ - V sobotu 25. července se v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích uskuteční už pátý koncert letošního festivalu Za poklady Broumovska.  Koncert nabídne originální zážitek v podobě hudebního partnerství dvou renomovaných souborů, Stamicova kvarteta a norského Engegård Quartet.

Mladí sdíleli s poutníky zážitky z krajiny

Vernéřovice /FOTO/ - Putování, ztišení, přemítání o krajině a sepjetí s jejími obyvateli a jejich působením. To netradičním způsobem přineslo Lesní symposium s tématem Možnosti artikulace krajiny Kladského pomezí, které se konalo v sobotu ve Vernéřovicích na Broumovsku.

Čekají v útulku na nový domov

Broumov /FOTO/ - Schází vám psí kamarád? V broumovském městském útulku jich na svůj domov čeká hned několik. Je o ně sice dobře postaráno, ale zasloužili by si svého milujícího pána každý jenom pro sebe. Vaši péči oplatí láskou a věrností.

Motosraz v Broumově slibuje nadupaný program

Broumov - Užijte si celý víkend na tradičním motosrazu, který se uskuteční v areálu broumovského letiště.

Prázdniny zahájí 150 dobrovolníků prací zadarmo pro Broumovsko

Broumov - Nasekají dříví starým lidem, uklidí okolo jejich domu, pokud nemohou, nebo třeba posečou trávu okolo kostela.

Letní škola klasických studií nabízí v Broumově vzdělání zdarma

Broumov - Učenost a Múzy za zdmi kláštera jsou tématem letošního ročníku Letní školy klasických studií. Ta se na pět dní zabydlela ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov už od soboty 27. června.

Báječné oslavy 70. výročí českého gymnázia

Broumov /FOTO/ - Sobota 27. června patřila v Broumově gymnáziu. Lépe řečeno absolventům. Od nejstaršího maturanta z roku 1950 (nikdo jiný než vážená broumovská osobnost, bývalý starosta města, pan Zdeněk Streubel) až po současné primánky - maturovat budou v roce 2022.

Gymnázium v Broumově oslavilo 70 let

Broumov - Absolventi, současní žáci i učitelé v sobotu pořádně oslavili sedmdesát let existence českého gymnázia v Broumově. Vzpomínali a bavili se v až neuvěřitelně příjemné, přátelské a pohodové atmosféře. A to až hluboko do noci. Sešly se jich stovky.

Pecková a Margita popřejí perlám

Broumov - Každou sobotu až do konce prázdnin ožijí jinak téměř opuštěné a řadu desetiletí strádající perly Broumovska, barokní kostely z dílny architektů Dientzenhoferů, výjimečnými hudebními zážitky.

Dva hříšníky načapali policisté v jediný den

Broumov - Dva řidiče, kteří ale za volantem neměli co dělat, načapaly v jediný den policejní hlídky na Broumovsku a Policku.

Progres 2 vystoupí
 v undergroundovém klubu 
Eden v Broumově

Broumov - Undergroundový klub Eden v Broumově vás zve tento pátek 12. června na koncert kapely PROGRES 2. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Na Broumovsku vzniká nový divadelní projekt HRA-NIC-e

Broumov - Nové hudebně-divadelní představení HRA-NIC-e vzniká v těchto dnech na Broumovsku. Hru nejen o historii broumovského regionu připravují přední čeští divadelní tvůrci: režisér Radovan Lipus, scenáristka Renata Putzlacher a scénograf Šimon Caban.

Galerie Dům moderní umění v klášterních prostorách

Broumov - Už čtvrtým rokem funguje v zahradě broumovského kláštera Galerie Dům, která nabízí vhled do světa současného umění. Aktuálně v galerii vystavuje Monika Immrová soubor prací z několika posledních let pod názvem Tvar předchází prostor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení