VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BROUMOV

Dvorní kytarista zpěvačky Amy Winehouse přiveze jazz s nádechem afrických kořenů

Broumov - Nevšední hudební zážitek nabídne už 10. června multižánrová hudební kavárna ArtCafé. Do broumovského kláštera přijede se svým triem Femi Temowo, slavný hudebník a dvorní kytarista zesnulé britské soulové zpěvačky Amy Winehouse.

Ochutnejte skvělá vína a prohlédněte si nedávno opravené prostory kláštera

Broumov - Nejlepší česká a moravská vína, cimbálová muzika a volná prohlídka nedávno opravených prostor broumovského kláštera a zahrady. To jsou tři lákadla akce Vinum et Cetera, která se uskuteční v sobotu 6. června od 11 hodin v areálu kláštera.

Klášter láká na kopii Ďáblovy bible a hudební prohlídky

Broumov - Výstava kopie Ďáblovy bible či hudební prohlídky. To jsou novinky, na které se mohou těšit návštěvníci národní kulturní památky broumovského kláštera v letní turistické sezóně. Chybět nebudou ani oblíbené noční prohlídky.

Chlupáči z broumovského útulku hledají domov

Broumov /FOTO/ - Ve zdejším městském psím útulku čekají čtyřnozí kamarádi na své nové páníčky, na opravdový domov s měkkým pelíškem, plnou miskou i vlídným pohlazením. Chlupáči se za to odmění svou bezmeznou láskou, vděčností a věrností. Představujeme vám tři z nich Vilíka, Schantal a Ryabinku.

Dívka si krádež vymyslela, aby se mstila příteli

Broumov - Kuriózní případ řešili policisté z Broumova. Teprve osmnáctiletá dívka je zaměstnala oznámením krádeže, ke které vlastně vůbec nedošlo. Když se na to přišlo, hrozí jí pokuta až několik tisíc korun.

Klášterní zahrada v Broumově se proměnila v cykloráj Trail Days

Broumov /FOTO/ - Areál zahrady broumovského kláštera se od 15. do 17. května proměnil v cyklistický ráj Trail Days, v němž nechyběly vyjížďky, hokejová projekce, živá muzika, ani prezentace nového typu kola Specialized partnera regionu Broumovska.

Klášter v Broumově má nové nahrávací studio, vzniká v něm dětská audiokniha

Broumov /FOTO/ -  První ostrou zkouškou prošlo ve středu 20. května nové nahrávací studio v broumovském klášteře. Žáci místní Základní školy Hradební sem přišli natočit audioknihu z knižních předloh spisovatele Miloše Kratochvíla.

Při nehodě byla jedna osoba zraněna

Broumov - Profesionální hasiči z Broumova vyjížděli v pátek 15. května po druhé hodině odpoledne k dopravní nehodě vozidla s přívěsem s naloženým osobním automobilem, který se převrátil.

Klavíry Broumovské klávesy rozezvučely benediktinský klášter

Broumov - Pět desítek soutěžících z pěti evropských zemí zamířilo o víkendu 8. 10. května do Broumova na pátý ročník mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích rozdělených podle věku. Vítězové si odnesli finanční odměny.

Obnovený klášter přilákal tisíce lidí

Broumov /FOTO/ - Takovou návštěvnost zřejmě nikdo nečekal. Benediktinský klášter v Broumově, který v uplynulém roce spolykal při rekonstrukci čtvrt miliardy korun, přilákal o víkendu během dní otevřených dveří, kdy si jej lidé mohli po roční obnově poprvé prohlédnout, tisíce lidí.

Opravený klášter pomůže také k obnově společenského života

Broumov /FOTO/ - Barokní skvost a chlouba broumovského výběžku, benediktinský klášter v Broumově, je po rozsáhlé rekonstrukci opět přístupný veřejnosti. Dnes 25. dubna a zítra se zde konají dny otevřených dveří. A podle převora řádu je zázrak, co se zde podařilo udělat.

Do kláštera se opět vrátil život

Broumov /FOTO/ - Po roční rekonstrukci, největší za posledních sto let, se do broumovského benediktinského kláštera ve středu opět vrátil život. Tentokrát se do kláštera nevracejí benediktini, kterých už je málo a na obnovu klášterního života nemají kapacity, ale zdejší barokní skvost se proměnil v Kulturní a vzdělávací centrum.

Kulturu na Broumovsku podpoří grant z Norských fondů

Broumov -  Hudební festival Za poklady Broumovska, jedinečné koncerty v rámci hudební kavárny ArtCafé či výstavy v galerii uprostřed zahrady kláštera v Broumově. To jsou kulturní projekty, které letos podpoří dotace z takzvaných Norských fondů. Celkem čtyři umělecké projekty získaly podporu v celkovém objemu 2,4 miliony korun.

Po velké obnově se otevírá klášter v Broumově

Broumov - Benediktinský klášter v Broumově se dnes 22. dubna po největší obnově ve své historii slavnostně otevře veřejnosti. Během necelého roku se podařilo za čtvrt miliardy korun opravit pětinu této kulturní památky, kterou minulý režim nechal chátrat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení