VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Hravá výstava láká do kuželníku v Babiččině údolí

Ratibořice - Historický kuželník u Panského hostince, který v turistické sezoně slouží jako informační bod pro návštěvníky Babiččina údolí, se na proměnil v pohádkový kuželník. Může za to hravá výstava Báchorky a pohádky spisovatelky Boženy Němcové, kterou zrealizovalo Centrum rozvoje Česká Skalice.

Výstava v Muzeu Boženy Němcové Mosty

Česká Skalice Do neděle 17. srpna je možno v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici obdivovat výstavu nazvanou Mosty.

Řidič auta byl asi nepozorný. Doplatil na to motorkář

Česká Skalice - Vážné zranění utrpěl v pátek 8. srpna dopoledne motorkář při dopravní nehodě u České Skalice. Podle policie mu pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidič osobního auta a obě vozidla se srazila.

Na Mlynářských slavnostech chutnal nejvíce cibulový chleba

Ratibořice /FOTO/ - Říká se, že nebylo v minulosti váženějšího řemesla, než mlynářského. Nebylo a není tolik lidské činnosti, o níž se zpívalo tolik písní. A navíc mlýn je symbol mouky a chleba. Aby si to veřejnost připomenula folklorní soubor Barunka společně se Střediskem volného času Bájo v České Skalici uspořádal v neděli na zahradě Rudrova mlýna Mlynářské slavnosti.

Za nesporné zásluhy bylo oceněno pět občanů města

Česká Skalice - Poděkovat těm, kteří se svou nezištnou pomocí podílejí na rozvoji města, svým ojedinělým skutkem pomohli jiné osobě nebo svými činy pomáhají ostatním občanům, spolkům a organizacím města, to jsou základní principy akce nazvané Dne občanů města. Její druhý ročník se uskutečnil minulou sobotu v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové.

Malíř tvořil několik dní v zahradě Vily Čerych

Česká Skalice /FOTO/ - Tak zvané rezidenční pobyty pro výtvarníky jsou ve světě běžnou součástí uměleckého provozu. Umělci ve vymezené době přímo na místě vytvoří svá díla. Nemají žádná omezení, tvoří prostě svobodně. To byl případ i mladého pardubického výtvarníka Ondřeje Petrlíka, stále ještě studenta Akademie výtvarných umění v Praze.

14 tisíc pro čtyři stovky

Česká Skalice - Policisté z obvodního oddělení v České Skalici vyšetřují krádež peněz z mincovníků v areálu autokempu na Rozkoši.

Premiérový Hard tramp festival probudil Rozkoš z letitého spánku

Česká Skalice /FOTO/ - Na pořádnou hudební akci podobající se festivalu konanou v areálu letního kina v autokempu na Rozkoši si vzpomínají už jenom pamětníci. Minulou sobotu jim paměť osvěžili pořadatelé prvního Hard tramp festivalu, který byl věnován stému výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala.

Žáci si uvědomili velký význam zemědělství

Česká Skalice - V naší škole jsme opět slavili Den Země. Letos jsme s radostí přijali pozvání úspěšné českoskalické firmy Farmet k návštěvě jejich areálu u příležitosti Dne otevřených dveří.

Peníze na pěšiny do Ratibořic a na Rozkoš zatím nejsou

Česká Skalice - Kolem města vede několik turistických stezek a cyklotras. Už v minulosti obyvatelé upozorňovali, že by měl být vybudován chodník podél silnice do Zlíče. Není to tak dávno, co se město společně s polským partnerem snažilo získat grant. Jak uvedl tajemník městského úřadu Jaroslav Hitschfel, grant se získat nepodařilo.

Česká Skalice obhájila titul čistého města

Česká Skalice - Koncem dubna se slavnostně vyhlašovaly výsledky osmého ročníku soutěže „Čistá obec, čisté město, čistý kraj" za rok 2013. Soutěže se účastnilo více než čtyři sta obcí a měst z celého Královéhradeckého kraje. Některé z nich se staly skutečnými šampiony. Třem obcím a městům se totiž podařilo obhájit svá loňská umístění. A mezi takovými byla i Česká Skalice.

Při tradičním majálesu se tančilo a zpívalo

Česká Skalice /FOTO/ - V neblahých dobách před rokem 1989 byl majáles tabu. Od devadesátých let, po změně režimu, se tato slavnost stala výsadou zejména studentů středních škol. Majáles je však slavnost našich předků. „Ti od pohanských dob děkovali Tělem Duší za dar nového Léta, za mystický návrat sil, který vztahovali i na plodnost obecně," řekl hudebník Michael Pospíšil.

Dobročinný bazar v kuželníku přispěje k interaktivní výstavě

Ratibořice - Babiččino údolí každý víkend žije neobyčejným ruchem a najíždějí tam turisté z celé republiky i ze zahraničí. Výjimkou nebyl ani ten minulý, kdy se zde v rámci Dne Země konaly ovčácké slavnosti. To však nebyla jediná akce. Ve zrekonstruovaném kuželníku u Panského hostince totiž probíhal další Dobročinný bazárek na pomoc Babiččinu údolí.

Po rukama zručného ovčáka se huňaté bečící ovce „svlékly“ donaha

Ratibořice - „Je mezi vámi nějaký zájemce, který by si to chtěl zkusit?" vyzýval v sobotu při šestém ročníku tradičních Ratibořických ovčáckých slavností zručný ovčák, který v zahradě u mandlu právě během několika minut elektrickým strojkem svlékl z vlny bečící ovci. Jeho pomocník mu už připravil další chundelatou svěřenkyni, když se v přihlížejícím davu diváků osmělila mladá žena, aby si vyzkoušela stříhání vlny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení