VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Pestrobarevné jiřinky se opět utkají o post královny slavností

Česká Skalice - Snad žádná z květin neposkytuje tak velké bohatství nejrůznějších barev a tvarů květů, jako tomu je u jiřinek. Právem se proto nazývají královnami zahrad pozdního léta. Jejich krásu je v těchto dnech možné obdivovat i v České Skalici, kde se až do neděle konají už tradiční Jiřinkové slavnosti.

Vila Čerych povypráví svůj příběh

Česká Skalice - Jindy nepřístupné prostory Vily Čerych se otevřou všem zájemcům 11. září. V rámci Dnů evropského dědictví budou moci návštěvníci využít příležitosti a nahlédnout do unikátního domu rodiny Čerychovy.

Dělostřelecký granát zastavil vytíženou trať

Česká Skalice - Nález dělostřeleckého granátu v sobotu odpoledne na čtyři hodiny zastavil provoz na frekventované železniční trati mezi Jaroměří a Českou Skalicí. Pyrotechnici jej odpálili kilometr od místa nálezu.

Parkování v Ratibořicích u jezu se prodraží

Ratibořice /FOTO/ - Někteří návštěvníci Babiččina údolí s oblibou parkovali u jezu nedaleko Vilémova mostu. Nyní jim za to hrozí pokuta. Parkování je tam zakázané a pro automobily je k dispozici nové parkoviště. Přesto se najdou řidiči, kteří zákaz nerespektují. Českoskaličtí městští strážníci tam téměř denně nějakého přistihnou.

Aktuální hodnocení jakosti vody ke koupání v přehradní nádrži Rozkoš

Česká Skalice - I další měření kvality vody v přehradě Rozkoš potvrdilo zvýšený výskyt sinic a chlorofylu-a.

Jiřinkové slavnosti za rok oslaví kulaté výročí

Česká Skalice – Zatímco v Hronově již vrcholí přípravy na letošní 86. ročník přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov, který odstartuje za devět dní, tedy v pátek 29. července, v České Skalici se pomalu chystají na Jiřinkové slavnosti. Ty propuknou v pátek 9. září a potrvají do 30. září.

Východočeské moře kontrolují policisté častěji a na novém člunu

Česká Skalice /FOTO/ - Kontrolují plavidla i jejich posádku, dohlížejí na vodní skútry a čluny, surfaře i kitaře. Policejní hlídka z českoskalického obvodního oddělení, do jehož území patří také vodní nádrž Rozkoš, zintenzivnila hlídky na policejním člunu. Ten mají letos dokonce úplně nový.

Dopravní nehoda uzavřela obchvat České Skalice

Náchod - Čelní srážka nákladního a osobního auta uzavřela dnes 11. července po poledni obchvat České Skalice. Zraněný z osobního auta byl podle dostupných informací letecky přepravený do hradecké fakultní nemocnice. ČTK to řekla policejní mluvčí Hana Klečalová.

Koupání v Rozkoši není ideální

Česká Skalice - Zvýšený výskyt sinic, chlorofylu-a a snížená průhlednost jsou důvody, proč hygienici označili vodu ke koupání v přehradní nádrži Rozkoš za zhoršenou. Měření se prováděla ve zdejším autokempu v pátek 1. července.

Byla vojna, byla! Střetla se rakouská a pruská vojska jako před 150 lety

Česká Skalice - Válka. V myslích civilního obyvatelstva města v roce 1866 se stala synonymem utrpení a smrti. Tehdy, před 150 lety, se zde proti sobě postavily rakouské a pruské vojenské jednotky.

Brzy vypuknou boje jako před 150 lety

Česká Skalice - Na Husově náměstí už v úterý odpoledne vypukne bitva. Ta se stane součástí pestrého celodenního vzpomínkového programu ke 150. výročí bitvy u České Skalice.

Příjezd do Ratibořic je znovu volný

Ratibořice - Pracovníci Lesů České republiky odstranili v pondělí 30. května večer všechny stromy u silnice k parkovišti u zámku v Ratibořicích, které hrozily pádem. To zavinily silné deště, které stromy podemlely.

Turisté bloudí. V Ratibořicích kvůli vyvráceným stromům uzavřeli cestu

Ratibořice - Turisté, mířící na výlet do Ratibořic, mají od neděle poněkud ztíženou situaci. Kvůli jednomu spadlému a dalším několika vyvráceným stromům, uzavřela krajská Správa a údržba silnic (SÚS) na žádost státní policie cestu k zámku. Chybí však informace o náhradní trase.

V Ratibořicích uzavřeli cestu. Hrozí nebezpečí pádu stromů

Ratibořice - Stromy, rostoucí u silnice ve směru ze Zlíče k ratibořickému zámku, neunesly rozmary počasí posledních několika dnů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení