VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Letem českoskalickým trhem

Česká Skalice - Českoskalický penzion Olga se minulý pátek na chvíli proměnil v tržnici. Společnost Boženy Němcové tu pořádala velikonoční prodejní výstavu.

Neznámý lapka okradl ženu při nakupování. Peněženka skončila neznámo kde

Česká Skalice - Zatím neznámý lapka se zaměřil v sobotu v podvečer v místním supermarketu na nakupující ženu.

Kachní masíčko zloděje lákalo. Zálusk měl na penízky z jeho prodeje

Česká Skalice - Jen necelý jeden den pátrali místní policisté po pachateli vloupání do objektu pro chov kachen České Skalici. Již odpoledne s ním pak ve zkráceném přípravném řízení zahájili úkony pro přečin krádeže.

Tibetskou vlajku včera vyvěsila i Česká Skalice

Česká Skalice /FOTO/ - Zástupci vedení města společně s přítomnými občany včera dopoledne slavnostně vyvěsili tibetskou vlajku na střechu radnice.

Nejistý osud uzavřené cesty ratibořickou Bažantnicí

Ratibořice - Starosta města Česká Skalice Martin Staněk jednal v úterý 1. března se zástupci státního podniku Lesy České republiky o osudu padajících skal v ratibořické Bažantnici.

Jezírka mají podpořit rekreaci na Rozkoši

Česká Skalice - Kvalita vody v přehradní nádrži Rozkoš, která není v letních měsících vhodná ke koupání, je stále diskutovaným tématem. Tento problém mají vyřešit takzvaná biotopová koupací jezírka, která se už letos začnou budovat v Autokempu Rozkoš. Koupat se v nich ale bude možné až za rok.

Dobrovolní hasiči vyjeli v únoru „jen" třikrát

Česká Skalice - Místní dobrovolní hasiči mají v tomto roce za sebou další výjezdy. V únoru vyjeli celkem ke třem zásahům.

DS Maska baví diváky 10 let. Jsme absolutní samouci, říká manažerka

Česká Skalice - Deset let není dlouhá doba, ale z pohledu amatérského divadelního souboru je to kus prošlapané cesty. Současný sedmadvacetičlenný domácí ansámbl Maska, který má domovskou scénu v sokolovně, si právě nyní připomíná toto kulaté jubileum. Za dobu své existence nastudoval deset her pro dospělé a jedenáct pohádek pro děti.

Božena Němcová v Náchodě a okolí

Praha, Náchodsko - U příležitosti připomínky data údajného narození spisovatelky Boženy Němcové, tedy 4. února 1820, zařazujeme do vydání Deníku příspěvek Vladimíra Matějčka, který, ač žije v Praze, je Náchoďák tělem i duší, rád se do našeho kraje i vrací. Nyní můžete porovnat své znalosti o Němcové s jeho verzí spisovatelčina osudu:

Božena Němcová je stále oblíbenou autorkou

Česká Skalice /FOTO/ - K pomníku spisovatelky Boženy Němcové na Husově náměstí si 4. února odpoledne přišli připomenout den jejího narození, tedy 4. únor 1820, příznivci literatury a především vyznavači díla této oblíbené autorky, jejíž život je s naším krajem, ale především s Českou Skalicí a jejím okolím velice úzce spojený.

Napomenutím si nájemce parkoviště v Ratibořicích vysloužil ránu pěstí

Ratibořice - Z přečinu výtržnictví se nakonec bude muset zodpovídat téměř padesátiletý muž z Prahy, kterému se v letních měsících v Ratibořickém údolí nelíbilo, že by měl vůz zaparkovat na parkoviště a nikoliv na trávu vedle.

Rozhlasový režisér Karel Weinlich přijel mezi deváťáky besedovat o okupaci 1968

Česká Skalice - Stalo se již tradicí, že se každoročně s žáky devátých tříd ZŠ Česká Skalice, zapojujeme do projektu Příběhy bezpráví. V loňském roce byla tématem projektu vyhlášena „Okupace 1968". Tato doba by se neměla za žádných okolností zapomínat, a proto jsme úterní dopoledne 24. listopadu věnovali těmto událostem.

Návštěva kavárny se prodražila. Host přišel o peníze i mobilní telefon

Česká Skalice - O mobilní telefon za dva tisíce korun a téměř celý důchod přišel šedesátiletý muž, který v pátek 8. ledna v době okolo oběda zavítal do zdejší kavárny na náměstí.

Rozpočet českoskaličtí zastupitelé schválili

Česká Skalice - Na posledním jednání zastupitelstva na sklonku loňského roku byl patnácti zastupiteli schválen rozpočet na rok 2016. Proti byl pouze jeden zastupitel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení