VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Majitel se nestačil divit, když přišel ráno ke svému osobnímu automobilu

Česká Skalice - S úžasem koukal na svůj osobní automobil Citröen Jumpy jeho majitel, když přišel minulý pátek ráno k vozu, který měl zaparkovaný před jedním penzionem v České Skalici, kde byl přes noc ubytován.

Malířem se můžete stát i za víkend. Naučí vás to v kurzu kreslení

Česká Skalice - Víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou se uskuteční v České Skalici 12. a 13. prosince. Přihlásit se může každý, kdo by se rád naučil kreslit. 

Hladina vody v Rozkoši klesla o čtyři metry, hrozily komplikace

Česká Skalice - Dlouhodobé sucho zapříčinilo úbytek vody v přehradní nádrži Rozkoš, hladina v polovině listopadu poklesla o čtyři a půl metru oproti běžnému stavu. Hrozilo, že stav vody klesne až pod kótu stálého nadržení. Díky srážkám v posledním období ale začíná hladina znovu stoupat.

Žena kupovala nábytek, přišla o téměř deset tisíc korun

Česká Skalice - Nákup nábytku po internetu přišel ženu z České Skalice draho.

Otci festivalu Nasajem s Masajem pokřtili knihu a stal se velvyslancem v Africe

Česká Skalice /FOTO/ - Svědkem velké události byla v sobotu večer 17. října českoskalická sokolovna. Konal se tam již šestý ročník benefičního festivalu People for Africa aneb Nasajem s Masajem, který měl slavnostní příchuť.

Nevhodné koupání v Rozkoši vyřeší biotopová jezírka

Česká Skalice -  Patrně největším problémem města je podle českoskalického starosty Martina Staňka koupání v kempu na Rozkoši.

Husovo náměstí čekají brzy velké změny

Česká Skalice - Velké změny čeká českoskalické Husovo náměstí. Byla už zveřejněna studie na jeho revitalizaci, ke které se mohli vyjádřit občané. Změní se charakter parku, budou vykáceny některé stromy a zmizí nevzhledné keře. Vysazen bude živý vánoční strom nedaleko školy.

Dbají na bezpečnost, chtějí vymýtit hazard a opravují se chodníky i komunikace

Česká Skalice - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí nejvýraznějších událostí v České Skalici.

Kvůli obnově parku by mělo padnout sedm stromů

Česká Skalice - Veřejnost má do pátku možnost se seznámit s návrhem budoucí úpravy parku na českoskalickém náměstí a podat k navrhovanému řešení své připomínky.

Bouřili se proti imigraci i Evropské unii

Česká Skalice /FOTO/ - Demonstrace proti imigraci, za okamžité vystoupení České republiky z Evropské unie a za svrchovaný český stát se uskutečnila v sobotu odpoledne na českoskalickém Husově náměstí.

Českoskaličtí schválili investice

Česká Skalice - Českoskaličtí zastupitelé schválili na svém posledním jednání hned několik důležitých investic, které přispějí k rozvoji města. Více peněz získá základní škola či místní hasiči.

Posvícení zakončí Jiřinkové slavnosti

Česká Skalice - Velká oslava ukončení letošní sklizně a zároveň zakončení českoskalických Jiřinkových slavností, které je spojené s Českoskalickým svatováclavským posvícením se bude konat už toto pondělí.

Skaličtí dali hazardu ve městě stop

Česká Skalice - Dlouhodobé přání většiny občanů České Skalice, kterým je regulace hazardu ve městě, se naplnilo. Do roka má skončit řada zdejších heren, jejichž přítomnost trápí obyvatele města spisovatelky Boženy Němcové již delší dobu.

Královnou jiřin je Brad Pitt

Česká Skalice /FOTO/ - Napínavý průběh měla letos už čtrnáctá soutěž o královnu jiřin, která v neděli při tradiční výstavě jiřin vyvrcholila vyhlášením vítěze na maloskalické tvrzi českoskalického muzejního areálu. Jiřinkové slavnosti v České Skalici tím ale nekončí, město ještě čeká třeba proslulý jiřinkový ples.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení