VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Poděkování za podporu Ratibořického pojezdu vozíčkářů

Česká Skalice /FOTO/ - Ve dnech 12. 14. června 2015 se uskutečnil XXXVI. ročník Ratibořického pojezdu vozíčkářů.

Jiřinkové slavnosti: Smetana díky nim napsal polku

Česká Skalice - Tradiční Jiřinkové slavnosti se dnes a zítra konají v České Skalici. Návštěvníky uvítají stovky barevných květů, čeká na ně také doprovodný program. Víte, že první výstava jiřin se v České Skalici konala už roku 1837?

Začínají slavnosti královen podzimu

Česká Skalice - Už zítra 11. září začínají slavnosti královen podzimu jiřinek. Až do neděle bude areál Muzea Boženy Němcové v České Skalici a maloskalické tvrze patřit tradičním Jiřinkovým slavnostem. Jako každý rok se dají čekat stovky návštěvníků, kteří sem mohou přicházet každý den vždy od 9 do 17 hodin.

Policisté a rybáři o půlnoci políčili na vykuky okolo Rozkoše

Česká Skalice - Byla nedělní půlnoc, když policisté spolu se členy rybářské stráže vyrazili na lov po březích přehradní nádrže Rozkoš. Místo rekordních sumců, kteří se zde vyskytují a jsou snem nejednoho rybáře, ale políčili na nepoctivce.

U Rozkoše řádí zloděj. Okradl rybáře

Česká Skalice - Stovky lidí okolo přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice přitahují také zlodějíčky. Naposledy přišel o mobilní telefon za sedm tisíc korun jeden z rybářů.

Samouk Bartůněk vystavuje v Luxferu malby i lebku psa se zlatým zubem

Česká Skalice - Pozoruhodná výstava, která se jmenuje A0 B2, představuje v Galerii Luxfer tvorbu malíře Jiřího Bartůňka (1946), umělce, jehož práce nepostrádají vtip, nadsázku a osobní prožitek. Bývalý dlouholetý pedagog Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který je ve výtvarném umění samoukem, představuje práce, z nichž většina vznikla v minulém roce. Výstava potrvá do 13. září.

Policie hledá šoféra, který srazil ženu

Česká Skalice - V sobotu dopoledne srazil třicetiletou ženu s dítětem při přecházení silnice v České Skalici automobil. Řidič sice zastavil, jenže jen proto, aby jí vynadal. Žena přitom byla zraněná a musela být ošetřena a je v domácím léčení. Po řidiči pátrají policisté a hledají i svědky.

Poplach, v Rozkoši se někdo topí, volala žena. Surfař jen plaval

Česká Skalice /FOTO/ - Volání o pomoc k tonoucímu na přehradní nádrži Rozkoš přišlo v sobotu v podvečer. Jedna žena oznámila, že se na přehradě zřejmě topí surfař.

Ve Skalici opět rozkvetl čtyřicetimetrový komín

Česká Skalice - Po roce tady opět rozkvetl čtyřicetimetrový komín. Zdobí jej 1420 převislých muškátů, loni to bylo přes 1000 surfinií. Muškáty rostou ve 355 truhlících, které jsou v 33 prstencích kolem celého komínu. Střídají se kruhy bíle a červeně kvetoucích muškátů, uvedla společnost Agro CS, v jejímž areálu komín stojí.

Lavičky na cestu k Ratibořicím daroval občan

Česká Skalice - Bažantnice spojuje Českou Skalici s ratibořickým zámkem a procházky Babiččiným údolím jsou neodmyslitelnou součástí života lidí ve městě, ale také návštěv tisíců turistů. Jeden ze zdejších obyvatel už se nemohl dívat na to, v jakém stavu jsou lavičky po cestě. A tak přispěl jen tak novými.

Na Rozkoši ulovili trofejního sumce

Česká Skalice /FOTO/ - Kapitální úlovek se podařil rybáři Jaroslavu Runkasovi z Červeného Kostelce. Na přehradní nádrži Rozkoš začátkem července chytil sumce 160 centimetrů dlouhého, který vážil 28 kilogramů.

Špatnou vodu v Rozkoši mají vyřešit koupací jezírka

Česká Skalice - Tropické počasí uplynulých dní lákalo k vodě tisíce lidí. Nejinak tomu bylo u přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice. Východočeské moře, jak je mnohými nazývané, má však právě během horkých dní velký problém. Je jím kvalita vody u autokempingu u České Skalice. Pomoci vyřešit tento letitý problém, který spoustu lidí odrazuje, má přírodní koupací biotop. Když vše půjde hladce, začal by se stavět už za rok.

V České Skalici připomněli
 600 let od upálení Jana Husa

Česká Skalice - V neděli 28. června si v českoskalickém kostele Církve československé husitské připomněli 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Střet dvou vozidel se obešel bez zranění

Česká Skalice - Těsně před druhou hodinou odpolední se ve středu 24. června v ulici Eduarda Beneše v České Skalici střetly dva osobní automobily.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení