VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Pan učitel vkráčel do třídy a výuka ve škole mohla začít

Česká Skalice /FOTO/ - Je přestávka a děti veselé tančí, zpívají a skotačí na dvorku staré roubené školičky. Právě totiž začíná komponovaný program Barunčina škola aneb Když chodila Božena Němcová do školy v podání capartů z folklorního souboru Barunka.

V Ratibořicích návštěvníky uvítají kněžna, babička i mlynář

Ratibořice, Čes. Skalice - Postavy důvěrně známé z knihy Babička Boženy Němcové přivítají od dneška 10. června až do neděle 14. června návštěvníky v místech, ve kterých se děj známého románu odehrává.

AKTUALIZOVÁNO

V kempu u Rozkoše hořela chatka

Česká Skalice /FOTO/ - Noční zásah mají za sebou profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují, České Skalice a Velké Jesenice.

Pánské WC U Konvalinků prožilo slavnostní chvíle

Česká Skalice /FOTO/ - „Do této mušle močil a zvracel Josef Vilhelm řečený Jóna". Od minulé soboty toto nevšední oznámení stojí na cedulce připevněné společně s Jónovou porcelánovou fotografií nad prostřední mušlí pánského WC v hospodě U Kovalinků. A co k takovému kroku KKUV, čili Klub Konvalinkových umělců a volnomyšlenkářů ze sekce Cedulkáři vedlo?

Českoskaličtí mohou zdobit okna a zahrady

Česká Skalice - Všichni obyvatelé České Skalice mohou nejen vlastními silami a kreativními nápady zvelebit své město, ale následně se také mohou zapojit do soutěže pod společným názvem „Venkovní výzdoba oken, balkonů a předzahrádek".

Rozkoš Rescue: Plno adrenalinu a zkušeností

Česká Skalice /FOTO, VIDEO/ - Musí během chvíle evakuovat hořící nemocniční oddělení plné vyplašených pacientů, zachránit těžce raněné během dopravní nehody, při které se převrátil automobil, či poznat, čím se otrávili školáci a jak jim co nejrychleji pomoci. Mají ale také za úkol vylézt na komín a slanit z něj, aby ukázali, že jsou schopni zasáhnout i tam, pokud se někomu něco stane.

Přírodní biotop na Rozkoši má vyřešit problémy s koupáním

Česká Skalice - Už před říjnovými komunálními volbami v minulém roce kandidáti na post starosty města deklarovali, že se musí něco udělat s koupáním v kempu u přehradní nádrže Rozkoš.

Výstava mapuje konec války. Fotografie jsou z tisíce snímků

Česká Skalice - V Regionálním informačním centru v České Skalici probíhá nyní zajímavá výstava. Jsou na ní k vidění historické fotografie a militaria, vše věnované 70. výročí ukončení 2. světové války. Výstava mapuje květnové dny v roce 1945 na území města Česká Skalice.

Oslavy vyvrcholily pietním aktem

Česká Skalice - Na zdejším městském hřbitově se ve čtvrtek uskutečnila pietní vzpomínka u příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války.

Návštěvníci Ratibořic při majálesu tančili kolem nového stromu v zámeckém parku

Ratibořice /FOTO/ - Majáles aneb Máj a les. Pod tímto rčením se v neděli na louce před ratibořickým zámkem vrátili ke slavnosti předků z pohanských dob členové folklorního souboru Barunka z České Skalice a soubor Il Ritornello. Tančení a juchání přálo krásné májové počasí a přilákalo pod obrovský strom mnoho návštěvníků Babiččina údolí.

'Ovce Vikingů' se líbily nejvíce

Ratibořice /FOTO/ - Ostříhat takovou normálně zarostlou ovečku může být otázkou přibližně třech minut. Chce to ale cvik a zkušenosti. Jak na to se mohli v sobotu podívat a dokonce si to i zkusit návštěvníci tradičních Ovčáckých slavností v Babiččině údolí.

Klobásky si zastrčil za kalhoty, nakonec je musel vrátit. Teď mu hrozí tři roky

Česká Skalice - Bedlivému oku zaměstnance supermarketu v České Skalici neunikl v úterý navečer mladý muž, který přišel na nákup do prodejny krátce před půl sedmou. Sbíhaly se mu asi sliny na dunajskou klobásku s rohlíkem. Jenže ji ani neochutnal, protože místo placení se pokusil o krádež uzenin.

Nevídaná retro výstava hraček uchvátila dospělé a rozzářila oči dětem

Česká Skalice /FOTO/ - Kdo o víkendu zavítal do klubovny zahrádkářů, tomu přecházel zrak. Sál byl totiž zcela zaplněn hračkami, panenkami, hrami a mnoha dalšími věcmi při dvoudenní retro výstavě, kterou uspořádal českoskalický sběratel Stanislav Juriček.

Babička rozšířila rodinu zahraničních vydání. Přeložili ji i do nizozemštiny

Česká Skalice /FOTO/ - Jedno z nejznámějších českých literárních děl kniha Babička Boženy Němcové bylo dosud přeloženo do třiceti světových jazyků. Rodina těchto zahraničních vydání byla ale rozšířena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení