VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ SKALICE

Prázdný májový transparent říkal: Když už nemůžeme mluvit, ať to všichni vidí

Česká Skalice - Nevelké městečko u Babiččina údolí patřilo v náchodském okrese před Listopadem 1989 i při revolučních událostech mezi nejaktivnější. Bylo to dáno zejména tím, že ve městě působili aktivisté vymezující se svou činností vůči komunistickému režimu nejen rozmanitými akcemi, ale také svými osobními postoji.

Petr Fejfar: 'Ve společnosti to vřelo, lidé věděli o Praze, tak se přestali bát'

Česká Skalice /ROZHOVOR/ - Vůdčí postavou předlistopadových i revolučních událostí v roce 1989 v České Skalici byl budoucí starosta města a senátor Petr Fejfar.

Zpráva o zabitých vzbudila odpor

Česká Skalice - Redakce Českoskalického zpravodaje v říjnovém vydání zveřejnila krátkou zprávu zdejšího občana Ladislava Cermana, který upozornil, že na východní Ukrajině položili své životy Češi Ivo Stejskal a Vojtěch Hlinka.

Na radnici ve Skalici je upečeno

Česká Skalice /FOTO/ - Ne zcela hladký průběh mělo v pondělí ustavující zasedání zastupitelstva města. Novým starostou byl sice podle předpokladů zvolen Martin Staněk z vítězného SNK, ale volba místostarosty byla doprovázena připomínkami ve volbách druhým v pořadí, kterým je sdružení Pro město.

Ve Skalici se o koalici stále jedná

Česká Skalice - Povolební vyjednávání politických stran a sdružení, jejichž zástupce poslali do zastupitelstva občané města v nedávných komunálních volbách, stále pokračují. Vítězem voleb se s šesti mandáty stalo Sdružení nezávislých kandidátů, jehož lídrem je současný vedoucí sociálně právního odboru Martin Staněk.

V muzeu předvedou, jak krteček ke kalhotkám přišel

Česká Skalice - Len byl odpradávna velice důležitou plodinou. Například jeho stonek se před mnoha lety zpracovával pro vlákna používaná k výrobě plátna. Postup tenkrát znaly také děti, jejichž rodiče se touto prací živili, a to i tady na Náchodsku.

Voda k nekoupání na Rozkoši je problém. Občany trápí i stav chodníků

Česká Skalice - Seriál Deníku před říjnovými komunálními volbami pokračuje. Co pálí obyvatele České Skalice? Co se musí řešit?

Při posvícení se lidé veselili a cepem byl „utlučen" kohout

Ratibořice /FOTO/ -  Nebylo to posvícení v tom pravém slova smyslu, jako oslava výročí posvěcení kostela. Byla to spíše oslava ukončení sklizně. Tak to minulou neděli pojal folklorní soubor Barunka, který chtěl místním i přespolním představit rozmanité zvyky a zapívat písničky o posvícení.

Představují Jurkovičovo pestré dílo na Náchodsku

Česká Skalice - „Dušan Samuel Jurkovič. Projekty, rekonstrukce a stavby (nejen) na Náchodsku", tak zní název výstavy, kterou pořádá Umělecko-průmyslové muzeum — Muzeum textilu ve spolupráci s Muzeem Boženy Němcové v České Skalici. V muzejní výstavní síni je ke shlédnutí do 30. září 2014.

Výstava mašinek a vláčků pro malé i velké fandy

Česká Skalice - Sedmý ročník výstavy vláčků a modelové železnice se uskuteční ve dnech od 19. do 21. září od 9.00 do 17.00, v neděli do 16.00 hodin v prostorách zahrádkářské klubovny.

Premia XVIII královnou Jiřinkových slavností

Česká Skalice - Vyhlášení Královny Jiřinkových slavností se stalo v neděli odpoledne jedním z vrcholů letošní tradiční akce v areálu maloskalické tvrze. Při každoroční výstavě jiřin mohou návštěvníci rozhodnout o nejkrásnější květině symbolu slavností následujícího roku. Nejinak tomu bylo i letos.

Květy jiřinek opět zaplaví Českou Skalici

Česká Skalice - Českou Skalici od pátku zaplaví a provoní květy jiřinek. Jako již tradičně se ve městě uskuteční Jiřinkové slavnosti, které budou trvat dva týdny a přinesou nejen každoroční výstavu jiřinek, ale i další bohatý doprovodný program.

Zvolte si svého starostu České Skalice

Náchodsko - Čas komunálních voleb se blíží. Koho byste rádi viděli v křesle starosty? Vybírat můžete z lídrů kandidátek, a to od úterý 9. září do 3. října.

Kolumbijská Arcadia i Ruský kánon plně získaly posluchače

Česká Skalice /FOTO/ - V nedělním horkém odpoledni zaplnili příjemně chladné prostory maloskalického kostela Nanebevzetí Panny Marie posluchači jak z České Skalice, tak ze širokého okolí. Důvod byl prostý tradiční festivalový koncert zahraničních akademických pěveckých sborů v rámci festivalu IFAS Pardubice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení