VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Senior bloudil po kruháči nebezpečně mezi vozidly

Jaroměř - Do velice nebezpečné situace se dostal senior, který před nedávnem vystoupil v Jaroměři na špatné autobusové zastávce.

Pocta koním. Odlévání pomníku jezdecké bitvy brzdí už jen finance

Královéhradecko /FOTO/ - Přípravy skončily. Sochař Petr Novák z Josefova už jen čeká, až bude moci začít odlévat bronzové sousoší, které se stane pomníkem jezdecké srážky u Střezetic. V roce 1866 tady zahynulo přes dva tisíce koní.

Zloděj se vloupal do zahradní chatky. Ukradl basu piv, víno i domácí slivovici

Jaroměř - Nepříjemné překvapení čekalo na majitele zahradní chatky v Jaroměři, který si v novém roce přišel zkontrolovat svoji nemovitost. Když v sobotu 2. ledna 2016 přijel do zahradní kolonie na Pražském předměstí, zjistil, že má chatku vykradenou.

Kapra na vánoční stůl platila cizí kartou. Pozná někdo ženu na záběrech z kamer?

Jaroměř - Smůlu na nepoctivého nálezce či nálezkyni měl téměř sedmdesátiletý muž z Jaroměře, který pravděpodobně ve středu 23. prosince ztratil v okolí jaroměřského Profimarketu svoji peněženku se čtyřmi sty korunami, osobními doklady a také bezdotykovou platební kartou. Pak už nikde v obchodě nebyl.

Kostel si asi spletli s putykou

Jaroměř-Josefov - Jak na divokém západě to vypadalo na Štědrý večer před kostelem v Josefově, kde se právě konala půlnoční mše. Místo, kam většina lidí přichází za klidem a prožívat příjemnou atmosféru vánoc, si zřejmě parta mladíků spletla s putykou a do kostela v centru Josefova si to zamířili s hlučným pokřikováním a lahví alkoholu v ruce.

Na vánoční osvětlení domu se lidé jezdí dívat i z daleka

Jaroměř - Při přejezdu z Jaroměře do Josefova je už z dálky vidět výrazně osvícená budova bývalého zahradnictví. Patří Bauerovým, kteří se rozhodli navodit si tu pravou vánoční atmosféru ve velkém stylu. Na jejich vánoční osvětlení se chodí dívat lidé z okolí, některým tato podívaná stojí i za větší zajížďku.

Jaroměřští divadelníci mají ženitbu

Jaroměř /FOTO/ - Vrcholný projekt a historický milník souboru. Tak o nadcházející premiéře hry Ženitba, jež pochází z pera ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola, mluví ředitel divadla v Jaroměři a zároveň představitel jedné z hlavních rolí Josef Horáček. Poprvé v historii se totiž zdejší divadelní spolek spojí s profesionálním souborem, a tak se vlastně chystá ženitba na druhou.

Názvy ulic se změní, obyvatele to příliš nezajímá

Jaroměř - Pojmenování ulic a jiných veřejných prostranství musí být podle zákona o obcích jednoznačné. Proto musela Jaroměř nutně přistoupit k úpravě shodných názvů ulic.

Šla věšet prádlo, syn ji zavřel na balkoně. Hasiči museli odvrtat zámek u dveří

Jaroměř - K neobvyklému případu vyjížděli před nedávnem jaroměřští strážníci. V dopoledních hodinách jim zavolala žena, která zůstala uvězněná na balkoně.

Jaroměř rozdala ocenění osobnostem za kulturní činnost a sportovní výsledky

Jaroměř /FOTO/ - Myšlenka ocenit vybrané obyvatele Jaroměře za jejich kulturní činnost, sportovní výsledky a reprezentaci města vznikla před několika málo měsíci. Lidé měli možnost navrhnout kandidáty na základě výzvy zveřejněné v městském zpravodaji, odborná porota z nich potom vybrala třináct, kterým v úterý 17. listopadu předal starosta ocenění. Mezi nimi byli sportovci, vedoucí sportovních oddílů, divadelníci i kronikáři.

Bezdomovce okradli a lup zahodili opodál

Jaroměř,Josefov - Přepadení přišel před nedávnem nahlásit muž na služebnu jaroměřské městské policie. Uvedl, že ho na promenádách v Josefově přepadali tři nebo čtyři mladíci, kteří tam kouřili marihuanu.

Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dvou dopravních nehod

Jaroměř - Po deváté hodině dopoledne byli v pondělí 9. listopadu přivoláni profesionální hasiči k dopravní nehodě osobního a dodávkového automobilu, která se stala v Husově ulici v Jaroměři.

Zastupitelé budou ještě rok zasedat také on-line

Jaroměř - Koho zajímají zasedání městského zastupitelstva v Jaroměři, ale nemá možnost se jich účastnit osobně, může od jara sledovat online zvukové přenosy ze zasedání. Toto řešení má lidem poskytnout příležitost, jak mít přehled o dění na radnici z pohodlí svého domova. Zastupitelstvo nyní schválilo pořizování záznamů i pro rok 2016.

Nároďák v Jaroměři otevírají po 15 letech

Jaroměř - Když se Ctibor Podmanický a Martin Řehák rozhodli znovu otevřít kulturní dům v Jaroměři, tak zvaný Nároďák, lidé jen nechápavě kroutili hlavou. Budova z dvacátých let minulého století, kde se dříve konaly taneční zábavy a další kulturní akce, zela posledních patnáct let prázdnotou. Dvojice nadšenců začala s opravami na začátku září a již dnes večer přivítá Nároďák první návštěvníky na trojkoncertu českých kapel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení