VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Lávka přes Labe v Jaroměři je nominovaná na stavbu roku

Jaroměř - Komenského most v Jaroměři se probojoval do finále soutěže Stavba roku 2015, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Magická lóže slavila čtvrt století

Jaroměř /FOTO/ - Necelého půl roku uběhlo od smrti Jaroslava Zacha, zakladatele Magické lóže M. S. Patrčky a Muzea magie v Jaroměři. Na jeho počest uspořádali kouzelníci v sobotu zvláštní závěrečnou akci sezóny.

Magická lóže v Jaroměři slaví 25 let

Jaroměř - Už čtvrt století existuje Magická lóže M. S. Patrčky sdružující zájemce o kouzla a příbuzné umělecké obory. V Muzeu magie v Jaroměři k této příležitosti pořádají v sobotu 26. září zvláštní setkání kouzelníků a veřejnosti.

Jaroměřští loutkáři vyrazili na turné po Austrálii

Jaroměř - Jaroměřský soubor loutkového divadla BOĎI přijal pozvání na turné po Austrálii a Novém Zélandu. Principál Roman Bauer a jeho žena odletěli 21. září do Austrálie, kde navštíví Perth, Adelaide, Melbourne, Sydney a Canberru a poté se přesunou na Nový Zéland, kde je čekají další tři zastávky.

Josefovská pevnost ožije rekonstrukcí dvou bitev

Josefov - Hned dvě akce bude o víkendu hostit josefovský Ravelin no. XIV. Expo Militaria i Arras připomenou vojenskou historii od roku 1618 až po současnost.

Vojenský špitál ožil uměním

Jaroměř/Josefov - Chodby bývalé vojenské nemocnice v Josefově jsou dlouhé a potemnělé, světlo se do nich snáší umazanými okny nebo pavučinami střepů, které mezi rámy zbyly.

Vojenský špitál o víkendu ožije

Josefov - V osmdesátých letech se tady léčili zranění Rusové z války v Afghánistánu, za 1. světové války v ní byl lazaret. Na začátku devadesátých let ji opustila sovětská armáda a od té doby někdejší vojenská nemocnice v Josefově marně čeká na využití.

Alena Smolíková a fenka Jerry jsou vicemistryně Evropy

Jaroměř /FOTO/ - Dalšího velkého úspěchu dosáhla Alena Smolíková z Jaroměře s její fenkou Jerry na letošním mistrovství Evropy v dogfrisbee. To se konalo 14.-16. srpna v německém Dormagenu. Získaly zde titul vicemistrů Evropy.

Jaroměřští hasiči měli plné ruce práce

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře pomáhali ve středu 2. září záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Na Úpě v Jaroměři. O dva dny dříve však měli mnohem více napilno.

Ředitelka muzea v Jaroměři slaví jubileum

Jaroměř – Jaroměřská ředitelka muzea PhDr. Olga Mertlíková slaví už 60 let.

Muž z Prahy stejně jako vloni posprejoval sochu sovětského vojáka

Jaroměř – Výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa si někteří v minulém týdnu připomněli po svém.

Toulavý baťoh míří do podzemí pevnostního města Josefova

Josefov - V sobotu 15. srpna se v pevnosti Josefov uskuteční Den s Toulavým baťohem. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky se šanckaprálem, vojáky v dobových uniformách, ukázky střelby z dobových zbraní a plnění zábavných úkolů.

Třicet okradených metalistů, škoda 156 tisíc

Jaroměř/Josefov - Metalový festival Brutal Assault, který do Josefova v uplynulém týdnu přilákal tisíce lidí, zaměstnal také policii. Kdo by ale čekal, že při takových tisícových davech, jaké se městem valily, dojde k nějakým šarvátkám mezi posluchači nejtvrdší metalové muziky, ke krádežím, k vandalství a rabování, mýlí se.

Tvrdí metalisté? Byli prý jako beránci

Josefov - Svátek nejtvrdší hudby, metalový festival Brutal Assault v Josefově, navštívilo osmnáct tisíc lidí. To je rekord dosavadní návštěvnosti. Kdo by ale čekal, že metaloví fanoušci charakteristicky odění v tmavém oblečení, s řetězy a těžkými botami způsobí spoustu problémů a výtržností, je na omylu. Byli jako beránci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení