VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Pokutu městu zaplatí starosta. Je rozhodnutý

Náchod - Město Náchod dostalo stotisícovou pokutu od Ministerstva zdravotnictví za porušení čerpání kyselky Ida v prameníku u bývalých běloveských lázní.

Řidičům se uleví. Jen do března

Náchod - Doprava na mezinárodní silnici procházející Náchodem se má dnes opět vrátit k původnímu režimu. Po téměř pěti měsících různých dopravních omezení, častých kolon a komplikací se dnes 1. prosince úderem 9. hodiny ranní spustí obousměrný provoz na komunikaci.

Minerálka otevře cestu k obnově lázeňství

Náchod - Sen o nových lázních se pro Náchod pomalu stává skutečností. Průzkumné vrty nedaleko polorozpadlých bývalých lázní v Bělovsi narazily na minerální vodu. Vedení města zatím netuší, zda se jedná o léčivý zdroj, k tomu budou nutné patřičné zkoušky.

V Bělovsi navrtali nový pramen

Náchod - Na běloveských lukách za rozpadajícími se bývalými lázněmi, kde se od začátku listopadu dělají průzkumné vrty, je hlášen údajný úspěch.

Náchod rozezní hlasy zvonků

Náchod - Naprosto ojedinělá zvonkohra ve tvaru vstupní brány do města a s dominantou náchodského zámku už brzy rozezní Karlovo náměstí v Náchodě. Jedenáct speciálně odlitých zvonků bude odbíjet čas, hrát melodie, písně i koledy. V den jejího odhalení, 1. prosince, se obyvatelé Náchoda dokonce pokusí o rekord v řetězovém zvonění, který by mohl být zapsán do České knihy rekordů.

Řidič při odbočování vlevo přehlédl cyklistu. Srazil ho na silnici

Náchod - K dopravní nehodě automobilu s cyklistou vyjížděli v pondělí chvilku před čtvrtou odpoledne dopravní policisté v Náchodě na křižovatku ulic Nemastova a Českoskalická. Řidič osobního vozidla jedoucí ve směru z centra zřejmě při odbočování vlevo přehlédl protijedoucího cyklistu a srazil jej na silnici.

Pacienty napravují zdravotníci z Polska

Náchod - V náchodské nemocnici přibylo osm nových fyzioterapeutů z Polska. Pomáhají pacientům po úrazech, operacích i lidem trpícím nemocemi pohybového aparátu. Jejich příchod pomohl nemocnici vyřešit problém s nedostatkem těchto odborných pracovníků. Budou i vítaným přínosem pro pacienty z Polska.

Hasiči novou Scaniu překřtili na Johnyho, tak jako starostu

Náchod /FOTO/ - Dobrovolní hasiči slavnostně převzali v sobotu 19. listopadu dopoledne na Masarykově náměstí před budovou radnice novou cisternovou automobilovou stříkačku.

Náchod se topil v záplavě aut

Náchod - Dopravní apokalypsa! Katastrofa! Šílenost! Ten kdo v pátek odpoledne projížděl Náchodem, tak určitě v anonymitě uvnitř automobilu sáhl i po peprnějšímu výrazu.

Vandal se v Náchodě vyřádil na osobním automobilu

Náchod – V noci ze čtvrtka na pátek se zatím neznámý vandal vyřádil na osobním automobilu Škoda v Náchodě – Plhově. S touto nemilou zkušeností se na sociální síti svěřila Kateřina Jarolímková, které jakýsi „hrdina" automobil očesal.

Práce finišují, přes most se zase jezdí

Náchod - Podzimní měsíce se v mnoha městech každoročně nesou v duchu dokončování stavebních prací. To se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

Náchodem se nese poezie

Náchod - V pátek 4. listopadu společným večerem písničkáře, rockera a šamana Vladimíra Václavka a výtvarníka, básníka, performera Petra Nikla začaly v Náchodě už 7. Náchodské Dny poezie festival představující poezii v jejích nejrůznějších podobách a souvislostech.

Cesta z města už je v novém

Náchod - Když po třech měsících dopravních komplikací na průtahu Náchodem zabrali v polovině října stavbaři další úsek silnice, a to u výjezdu z Náchoda k odbočce na Nové Město nad Metují, řidičům naskočily krůpěje potu na čele.

Žena si celý příběh o svém přepadení a oloupení vymyslela

Náchod - Policie přijala v závěru minulého týdne oznámení od 52leté ženy z Náchoda, která jim vylíčila scénu jak z dobrého akčního filmu. Tvrdila, že ji cestou domů v nočních hodinách v jedné z náchodských pasáží nedaleko pěší zóny přepadli dva mladíci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení