VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Průzkumné vrty hledají minerálku pro Malé lázně

Náchod/Běloves /FOTO/ - Na běloveských lukách za zchátralými starými lázněm, se tento týden do země zakously vrtáky vrtné soupravy a postupně odkrývají, co se skrývá pod povrchem.

Autor přání fyzické likvidace náchodského starosty se sám přiznal

Náchod - Po volbách do krajských zastupitelstev se na facebooku náchodského starosty a poslance Parlamentu ČR Jana Birke objevil výrok, který vybízel k jeho likvidaci. Nenávistné přání vyděsilo nejen starostu, ale i jeho rodinu, proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Ten se nakonec sám přiznal a požádal Jana Birke o schůzku.

Život na dluh přestal zvládat, zůstalo mu na krku viset závaží milion korun

Náchod - O tom, že půjčky bez rozmyslu přinášejí velké potíže, se přesvědčil 41letý muž z Náchoda. Ten v roce 2013 uzavřel celkem devět úvěrových smluv s různým obchodními společnostmi.

Úředníci se přestěhují z budovy okresního soudu

Náchod - Úředníci města, kteří sídlí v kancelářích budovy Okresního soudu v Náchodě, by se asi za dva roky měli přestěhovat do jiných prostor. Náchodská radnice chce pro ně koupit budovu na rohu Zámecké ulice naproti Základní umělecké škole.

Hledají se nové zdroje minerálky

Náchod, Běloves - Město Náchod je na začátku nové cesty, která by měla vést k obnovení lázeňství a k využívání zdrojů minerálních vod v historicky významné lázeňské lokalitě. Už v příštím týdnu firma zahájí geologický průzkum pomocí vrtů, a to zhruba půl kilometru od stávajících zchátralých běloveských lázní. Vedení města o tom informovalo včera odpoledne.

Virová meningitida je konečně na ústupu

Náchodsko - Vzhledem k ústupu onemocnění virovou meningitidou otevřeli začátkem tohoto týdne v náchodské nemocnici jednu stanici dětského oddělení pro pacienty s běžným onemocněním. Také částečně odvolali zákaz návštěv.

Stavbaři obsadili další úsek silnice

Náchod - Už skoro tři měsíce trvají v Náchodě dopravní omezení kvůli opravám průtahu města. Včerejším dnem se stavbaři vrhli na další úsek silnice, a to u výjezdu z Náchoda k odbočce na Nové Město nad Metují. Dopravní situaci to sice ještě více komplikuje, ale stavební firmy tím získají mírný náskok s pokračováním oprav průtahu naplánovaných na příští rok.

Začne oprava další silnice. Dopravní situace se ještě více zkomplikuje

Náchod - V pondělí 17. října budou zahájeny stavební práce v přibližně 350 metrovém úseku na výjezdu z Náchoda v místě od odbočky do ulice U Cihelny po odbočku na Nové Město nad Metují. Stavbaři tím získají mírný náskok s pokračováním oprav průtahu naplánovaných na příští rok.

Do kina Vesmír zavítají instalatér z Tuchlovic i režiséři Vorel a Vejdělek

Náchod - Před filmové plátno náchodského kina Vesmír dnes i zítra předstoupí hned dvě delegace filmových tvůrců. Ti se setkají s diváky při příležitosti promítání nových českých filmů.

Neuvěřitelné! Špitál se asi přestavby nedočká

Náchod - Nad miliardovou přestavbou náchodské nemocnice stále visí otazník. V pátek 14. října se měly otevírat obálky s nabídkami firem, které mají zájem modernizaci provést. Termín je však opět posunutý. Tentokrát na 21. listopadu.

Povolební emoce přešly k vyhrůžce

Náchod - Ohlasy na povolební uspořádání na kraji jsou rozporuplné. Voliči ANO 2011 nadávají a cítí se podvedeni, jiní jsou s rozdáním karet spokojeni.

Kladskou chodci přejdou bezpečněji. Opatrnost bude i nadále nutná

Náchod - Přecházení přes velmi frekventovanou Kladskou ulici v Náchodě, kudy nyní při opravách průtahu města projíždí veškerá doprava od Broumova a ze sousedního Polska, by mělo být do konce října jednodušší. V části, kde lidé přebíhají komunikaci směrem na fotbalové hřiště, do školy, školky i z cyklostezky k firmě Amulet, by mělo vzniknout místo k přecházení. Někteří občané se však domnívají, že mnohem bezpečnější by byla zebra, tedy přechod pro chodce.

Zdravotní sestry z celé republiky čeká finále soutěže Batist Nej sestřička

Náchod - V Městském divadle Dr. J. Čížka se v sobotu 8. října od 19.00 hodin představí dvanáct zdravotních sestřiček, a to už v osmém ročníku ankety o Batist Nej sestřičku.

Elektrospotřebiče platit nehodlal

Náchod - Smolný začátek října měl majitele obchodu s elektro zbožím v Náchodě. Zjistil totiž, že mu zavítala do obchodu škodná.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení