VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Nemocnici plní dětští pacienti se zánětem mozkových blan

Náchod - Na dětském oddělení náchodské nemocnice už více než dva týdny platí zákaz návštěv na oddělení větších dětí. Včera přibyl zákaz návštěv i u těch menších. Důvodem je výrazný vzestup výskytu virových meningitid u dětí. K pátečnímu odpoledni bylo hospitalizovaných už 32 pacientů se zánětem mozkových blan.

Andrej Babiš zavítal mezi zdravotníky do náchodské nemocnice

Náchod /FOTO/ - „To je ta nemocnice, kterou neumí postavit?" podivoval se v pátek 23. září ministr financí Andrej Babiš, když v rámci návštěvy Královéhradeckého kraje zavítal i do Oblastní nemocnice v Náchodě.

Razie? Zřejmě další odklad přestavby

Náchod - „Nastalá situace nás zaskočila a velmi mrzí. Samozřejmě, že to vnímáme jako ohrožení dostavby náchodské nemocnice. Její realizace by měla přispět ke zvýšení bezpečnosti a kvality poskytované péče pro všechny obyvatele náchodského regionu," nechal se koncem uplynulého týdne slyšet šéf náchodské nemocnice Zbyněk Chotěborský.

Řidiči už jezdí po nové části silnice

Náchod - Dodavatelé stavby splnili, co slíbili a do konce uplynulého týdne dokončili finální vrstvy živičného povrchu na rekonstruované části silnice na průtahu Náchodem.

IZS měl v Náchodě svůj den

Náchod /FOTO/ - Integrovaný záchranný systém (IZS). To jsou hlavně hasiči, policisté i záchranná služba. Po celý sobotní den členové těchto složek v Náchodě ukazovali, co všechno jejich práce obnáší a jak důležité je nasazení a vzájemná spolupráce, když právě pomáhají.

Záchranné složky se představí v Náchodě

Náchod - Už zítra se v Náchodě představí složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Ve spolupráci s městem Náchod se v celodenním programu představí všechny záchranné složky IZS při práci.

Žlutý vrtulník Kryštof přistál v centru Náchoda

Náchod- Hrašeho ulici v Náchodě, kde mimo jiné sídlí i redakce Náchodského deníku, zatarasila včera asi hodinu po poledni vozidla záchranné služby i policistů. O několik minut později přistál opodál u Karlova náměstí žlutý vrtulník Kryštof.

Některé příběhy mají šťastné konce

Náchod - Jeden takový se dnes odehrál v Náchodě a v hlavní roli byli tentokrát strážníci Městské policie Náchod. „Na služebnu v odpoledních hodinách zavolala paní z Prahy s prosbou, zda bychom mohli v jednom z bytů v Náchodě prověřit, jestli se něco nestalo její tetě. Ta se jí měla ozvat, ale nestalo se tak a telefon nezvedá," popisuje situaci velitel Městské policie Náchod Petr Valica.

Na Hamrech bude nově i zastřešená tribuna pro diváky

Náchod /FOTO/ - Jednou z největších investičních akcí Náchoda v letošním roce je rekonstrukce sportovního areálu na Hamrech. Toto sportoviště bylo otevřeno v roce 1971 a od té doby se prováděla pouze nezbytná údržba. Za téměř půl století zde sportovaly už minimálně tři generace malých i velkých sportovců, což se podepsalo i na celkovém stavu vybavení.

Už 85 let věnují péči seniorům

Náchod - Uplynulo už 85 let od doby, kdy byl v Náchodě v roce 1931 slavnostně otevřen Bartoňův okresní chorobinec. Ten nechala postavit rodina Bartoňů z Dobenína, náchodských velkoprůmyslníků v textilním průmyslu. Od té doby slouží zařízení seniorům a zajišťuje jim klidný a důstojný život ve stáří.

Práce na průtahu městem finišují

Náchod - Rekonstrukce silnice I/33 na průtahu Náchodem postupuje zdárně podle plánu. Na nyní rekonstruovaných úsecích tři a čtyři jdou práce na rozpracovaných dvou třetinách cesty do finiše. Podklad vozovky je hotový a v současné době se začala pokládat finální živičná vrstva.

Náchodské náměstí dnes ožije sportem

Náchod - 10. září hodinu po poledni ožije náchodské Masarykovo náměstí sportovními aktivitami. Od 13.00 hodin se v prostoru náměstí budou prezentovat s ukázkami pohybových aktivit zástupci místních organizací pod heslem „Za sportem na náměstí".

Zahraniční kamion „zašpuntoval“ dopravu v Náchodě. Řidiči trpěli v kolonách

Náchod - Zahraničnímu kamionu dnes 9. září okolo 17. hodiny došla nafta, právě když projížděl zúženým místem na průtahu Náchoda v Běloveské ulici u restaurace Sport, kde se opravuje polovina vozovky. Během několika minut se začaly tvořit kolony hned v několika směrech.

Z kolárny pro zaměstnance Kauflandu zmizel bicykl

Náchod - Další odcizené jízdní kolo evidují od počátku tohoto týdne policisté z náchodského obvodního oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení