VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

Trasu přeložky vyberou už letos

Nové Město nad Metují - Do konce letošního roku by měla být známá nejvýhodnější trasa přeložky silnice první třídy, která odvede tranzitní dopravu z historického centra Nového Města nad Metují, které je památkovou rezervací.

Most opravili nečekaně rychle

Nové Město nad Metují - Radostné překvapení čekalo na obyvatele bydlící v blízkosti Sepského mostu v Novém Městě nad Metují, když jednoho dne zjistili, že opravovaný most je už otevřen. Bylo to totiž s měsíčním předstihem a nikdo o této skutečnosti předem občany neinformoval.

Vykutálený řidič jezdil na firemní naftu, ale sklaplo mu

Nové Město nad Metují - Zkrácené přípravné řízení pro přečin krádeže pohonných hmot zahájili novoměstští policisté se 44letým zaměstnancem místní firmy.

Vzpomínka na Havla bude odpočítávat plynutí času

Nové Město nad Metují - Na nedávné 80. výročí narození prvního českého prezidenta Václava Havla nezapomněli v novoměstském Eltonu.

Skautky a skauti soupeřili v celostátním finále

Nové Město nad Metují /FOTO/ -  O víkendu se v Novém Městě nad Metují uskutečnilo celostátní finále skautských závodů. Skauti a skautky od 8 do 10 let věku si ověřili své dovednosti v boji proti pirátům, ale také mezi sebou. A bylo to opravdu vyrovnané: chlapecká kategorie měla dva vítěze!

Nové Město nad Metují je přátelské rodině

Nové Město nad Met. - Město se umístilo na třetím místě v soutěži Obec přátelská rodině, a to ve velké konkurenci měst v kategorii pět až deset tisíc obyvatel z celé České republiky.

Po nárazu do mostku řidič od havarovaného vozidla utekl

Nové Město nad Metují - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují byli ve čtvrtek 8. září v jedenáct hodin dopoledne přivoláni k havarovanému osobnímu vozidlu, které narazilo do mostku v Krčíně.

Parkování v centru usměrní automaty

Nové Město nad Metují - Systém parkovacích kotoučů na novoměstském Husově náměstí nahradily od včera parkovací automaty. Ty jsou nyní nově i v Komenského ulici před bankami a městskou knihovnou. Vedení města tím chce regulovat chování řidičů, kteří v historickém jádru často parkovali celý den a průběžně si jen posouvali ručičky na kotouči. Někteří lidé změnu chápou, jiným se nelíbí, že se za parkování na náměstí bude platit i v neděli.

Nové Město opraví dvě důležité ulice

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Už se to blíží! Oprava novoměstských ulic 28. října a Rašínova vypukne 12. září. Stavební úpravy, které provede hradecká firma NOVOSTAV a vyjdou na takřka 3,5 milionu korun, potrvají do konce října. Jezdit se zatím bude po objížďce vedoucí ulicí Boženy Němcové.

Most chtějí částečně zprůjezdnit

Nové Město n. Met. - Několikaměsíční náročná rekonstrukce Sepského mostu v Novém Městě nad Metují se pomalu blíží ke svému závěru. Oprava, která začala 14. března, by měla být dokončena nejpozději 31. října.

Nové Město nad Metují trápí nepříjemný puch

Nové Město n. Met. -  Od čtvrtka 11. srpna jsou novoměstští obyvatelé podrobeni nepříjemné zkoušce vydržet neskutečný zápach, který se vlivem povětrnostních podmínek šíří téměř po celém území města.

Letní bitka skončila opravdu neslavně

Nové Město n. Met. - Divoké manévry zažili v neděli novoměstští policisté. Několik mladých mužů si totiž po 20:00 hodině začalo před jednou hernou poblíž Rychty vyměňovat nejprve slovně, poté ručně svoje názory.

Jurkovičův most rozzáří syté barvy a pokryje šindel

Nové Město nad Metují /FOTO/ - 200 kilogramů barvy oživí původní barevnost kryté dřevěné lávky, která je ozdobou zahrad zámku v Novém Městě nad Metují. 38 metrů dlouhý most ve stylu valašské lidové architektury, spojující terasu se zámeckou zahradou, je dílem Dušana Jurkoviče.

Ze srázu hradu Výrov se v noci zřítil muž

Nové Město nad Metují - Z prudkého srázu zříceniny hradu Výrov se v sobotu 30. července krátce po půlnoci zřítil muž. Zůstal ležet v polovině kopce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení