VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Petr Mědílek odpovídá občanům

Červený Kostelec /HYDE PARK/– Po dva čtvrtky jste se mohli prostřednictvím naší rubriky HYDE PARK vyjádřit k tomu, co se vám v Červeném Kostelci nelíbí, co vás štve, nebo co vás trápí. Náchodský deník oslovil občany Červeného Kostelce, své připomínky k negativům ve městě jste mohli posílat i prostřednictvím emailové pošty.

6.10.2011
SDÍLEJ:

Starosta Červeného Kostelce Petr Mědílek.Foto: Oldřich Nermuť

Červenokostelecký starosta Petr Mědílek nyní reaguje na připomínky občanů.

1. Lucie Kaněrová (33 let, pečující o osobu blízkou) – „Nejvíc mi vadí volně pobíhající psi. Lidé chodí venčit psy bez vodítek, a to jak v krajních částech města, tak i v centru. Mám strach o děti, mého syna už dokonce jeden pes napadl. Když se proti psovi bez vodítka nahlas ohradím, majiteli psa je to úplně jedno…
Dalším, souvisejícím problémem Červeného Kostelce jsou psí exkrementy. Jsou všude, jak na chodnících, tak i na přírodních cestách, lidé psí hovínka vůbec neuklízejí. V jiných městech, co jsem měla možnost vidět, takovéto hrůzy nejsou.“

2. Romana Tomancová (na mateřské dovolené) – „Na Kostelci mi vadí, že je to taková větší vesnice. Není tady žádné vyžití, není kam jít. Chybí tu například plovárna. Broďák je špinavý, nevlezla bych tam sama, natož, abych tam pustila dítě… Není tu žádná příjemná kavárna či hospůdka, jsou tady samé „pajzly“… Také mi tu chybí nějaké pořádné obchody. Když člověk něco potřebuje, tak musí jet minimálně do Náchoda, protože tady nic nesežene – ať už se to týká potravin (tady je jen to nejzákladnější - v Konzumu a Penny toho člověk moc nesežene, zvlášť když chce něco speciálnějšího. Navíc úroveň dost klesla, poslední dobou jsem byla asi třikrát reklamovat plesnivé výrobky) nebo oblečení, bot, věcí do domácnosti, knih, zdravé výživy.
Se zdravotnictvím to taky není žádná sláva, některé odbornosti tu úplně chybí. Když člověk potřebuje vzít krev, jít na ultrazvuk či na rentgen, tak musí kvůli všemu dojíždět. Chybí tady nemocnice.
Ať se to vezme z kterékoli stránky, v Kostelci toho hodně chybí a má se tu hodně co dohánět!“

3. Kateřina Křížová (33let, na mateřské dovolené) – „Mně tady vcelku nic nevadí, snad jen nedostatek obytných zón, což způsobuje velký provoz mezi rodinnými domky. Je to nebezpečné hlavně pro malé děti. Ale to se většinou řeší bohužel až tehdy, když se něco stane…“

4. Lukáš Kulda (22 let, elektrikář) – V Kostelci se mi líbí vše, zejména to, že město podporuje mládež. Dělám do skautingu, takže o tom vím.
Jediné, co se mi tu nelíbí, je to, že v lese Občina, který navazuje na město od rybníku Brodský, je velké množství odpadků.

5. Žena (43 let, administrativní pracovnice) – „Nelíbí se mi, že město nepodporuje malé podnikatele! Ba naopak, z vlastních zkušeností mi přijde, že jim hází klacky pod nohy…“
Starosta Červeného Kostelce Petr Mědílek reaguje na připomínky občanů města:

Pozorně jsem si přečetl všechny dotazy a je pozoruhodné, že více než polovina toho co se nám nelíbí si vlastně děláme sami…

Tak třeba za volně pobíhající psy si můžou jen a jen jejich majitelé. Mělo by také být samozřejmé, že si po svých miláčcích, když si je vezmu na procházku po veřejných komunikacích, uklidím. Bohužel se to tak neděje a tak nám nezbývá nic jiného než prostřednictvím strážníků městské policie tyto přestupky proti vyhlášce města trestat. Líbit se to bude všem, kteří na to poukazují, méně už majitelům psů. Bohužel počet psů daleko přesahuje počet městských strážníků.
Obytné zóny. Víme přesně co je obytná zóna? Mám dojem, že pisatelka měla na mysli část města označenou modrou dopravní značkou IP 26a.
Jedním z úskalí této dopravní značky je zákaz parkování ve vyznačené oblasti a to je většinou neřešitelný problém. Tam, kde se nám podařilo dopravní značku umístit, například v ulici Přemyslově, jsme byli nuceni provést nákladnou rekonstrukci komunikace s vyznačením parkovacích míst. Nebráníme se po dohodě s obyvateli konkrétních částí města tuto dopravní značku v dané lokalitě umístit.
Ještě bych chtěl upozornit na fakt, že každé umístění jakékoliv dopravní značky musí být povoleno dopravní inspektorátem Náchod.
Úklid v lesoparku Občina se pravidelně provádí a je jen na nás si pořádek udržet. V současné době je připraven projekt na celkové zlepšení vzhledu této části města.
Vždy si najdeme něco, co je možné kritizovat, nazývat to větší vesnicí a podobně. Jsme město s určitým počtem obyvatel a tak se asi ani do budoucnosti u nás stavět nemocnice nebude.
Výstavbu bazénu jistě rádi podpoříme. Otázkou je, jestli na provoz, který každoročně přijde na cca čtyři miliony korun bude v budoucnu město mít. Ani já nejsem vždy spokojen s úrovní služeb, sítí prodejen nebo jinými službami potřebnými k běžnému každodennímu životu, ale bohužel zájem podnikatelů o využití prostor města, které nabízíme za symbolický pronájem, je minimální.
Tím odpovídám částečně i na poslední výtku o házení klacků pod nohy drobným podnikatelům. Dotaz by chtělo upřesnit. Myslím, že podnikatelům město vychází vstříc jak je to jen možné a jak nám to zákony dovolují.
Je v našem městě ještě hodně co zlepšovat. Je jen na nás obyvatelích Červeného Kostelce co i každý z nás pro zlepšení můžeme udělat. Udržet si pořádek, chodníky bez psích exkrementů, nepočmárané zdi, upravené a čisté parky a sportoviště, to je jistě přáním většiny obyvatel našeho města.

Pokud i vy, čtenáři, chcete poukázat na negativa ve vašem městě, napište na email: vera.sykorova@denik.cz

Autor: Věra Sýkorová

6.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení