VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat Náchoda: Chtějí žádat o peníze na výkup pozemků

Náchod - Dopravní problémy na Náchodsku jsou už evergreenem. Nadměrná doprava zatěžuje centra měst a největší problémy jsou v současné době v Náchodě a v České Skalici.

12.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Hynek Šnajdar

. Zatímco ve městě Boženy Němcové bylo v pondělí Zdeňkou Horníkovou, poslankyní Parlamentu ČR, řečeno, že bude do čtrnácti dnů podepsána smlouva mezi majiteli provozovny sběrných surovin stojící v trase dosud nedokončeného obchvatu a ministerstvem dopravy, což by přispělo k dokončení stavby, obchvat Náchoda je zatím v nedohlednu. O jeho stavbě se hovoří řadu roků a i v této věci se podnikají dílčí kroky. Přesto je však dopravní situace zejména na průtahové komunikaci vedoucí Pražskou ulicí kritická a denně tudy projede více než 20 tisíc automobilů včetně kamionů. „V současné době je připravena dokumentace k územnímu řízení. V současné době se připravují dopisy, které budou adresovány všem vlastníkům pozemků stojících v trase budoucího obchvatu. V nejbližší době požádáme o peníze na výkupy těchto pozemků a začne se pracovat na stavebním povolení. Výstavba obchvatu Náchoda by měla přijít zhruba na jeden a půl miliardy korun,“ řekla poslankyně Horníková. Ta v této souvislosti navíc upozornila, že se připravuje ještě jedna stavba, a to je komunikace z Náchoda od Hypernovy ve směru na Velké Poříčí. „Tato stavba by měla navazovat na začátek stavby obchvatu Náchoda,“ uvedla Horníková, která začala jednat s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem na získání finančních prostředků na silniční obchvat okresního města.


Stejně jako Česká Skalice se nyní musí také Náchod připravit na problémy s výkupy pozemků, protože řada vlastníků nebude odprodeji nakloněna. Ještě nedávno se hovořilo v souvislosti s provozovnou sběrných surovin v České Skalici o vyvlastnění. Tento krok považuje Tajemník MěÚ v Náchodě Pavel Nývlt za krajní krok. „Je to nepopulární akt a nikomu se do něho nechce. Je potřeba novou legislativou jasně definovat to, co je veřejný zájem. Je nutné si uvědomit, že tímto aktem někomu něco berete ve veřejném zájmu,“ dodal tajemník Nývlt.

Autor: Hynek Šnajdar

12.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Jak reklamovat koupený dům či byt

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Historický spolek Antares a tanečnice potěšily svým vystoupením

Náchod - Vystoupení šermířů, rozvlněné křivky břišních tanečnic a večerní ohnivá show – to a další zábavu v sobotu nabízela dětem i dospělým návštěvníkům Hospůdka u Mílů. O reprodukci historického šermu se postaral spolek Antares z Náchoda, který zábavné odpoledne započal příběhem Jana Koldy ze Žampachu v 16 hodin.

Folklorní festival patří k nejvýznamnějším svého druhu v Evropě

Červený Kostelec - Je až neuvěřitelné, jak krásné chvíle rychle utíkají. Už uplynuly čtyři dny, kdy z úst pana starosty zazněla slova, na která čekali fanoušci folkloru dlouhých 360 dní: „Šedesátý třetí folklorní festival Červený Kostelec považuji za zahájený!“ Tím se rozjelo pět krásných, folklorem naplněných dní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení