VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopis generálního ředitele ŘSD ke stavbě obchvatu

Realizace obchvatu Česká Skalice respektive její dokončení je plně v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic ČR – Správy Hradec Králové, která tuto stavbu zajišťuje.

21.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

V závěru loňského roku byl k rukám ředitele ing. Novotného doručen dopis Vašeho sdružení (Občanské sdružení Za obchvat česká Skalice – pozn. redakce) ohledně informací týkajících se dokončení uvedené stavby.


Z časových důvodů Vám nebyla doručena odpověď a stanovisko správy Hradec Králové je předmětem tohoto dopisu.


Ředitel ŘSD ČR správy Hradec Králové byl pozván na ustavující valnou hromadu sdružení Za obchvat, která se konala 8. ledna 2008, pozvánka však byla doručena 9. ledna 2008.


Odpověď na dotaz č. 1)


S vyvlastňovanými (majitelé sběrných surovin v české Skalici – pozn. redakce) bylo několikrát jednáno a ze strany ŘSD ČR jim byl též nabídnut náhradní pozemek v katastrálním území Česká Skalice. Přes obsáhlá jednání vlastníci náhradní pozemek nepřijali a setrvali na nereálném požadavku, a to na úhradě částky, jež by vyjadřovala cenu výstavby nového podniku a hodnotu vyměřených daní.


Na základě skutečnosti, že veškeré dosavadní pokusy o dohodu, tedy získání pozemků a staveb nezbytných pro realizaci stavby obchvatu České Skalice do vlastnictví ČR s příslušností hospodařit pro ŘSD za cenu dle platných cenových předpisů, byly neúspěšné, byl podán návrh na vydání rozhodnutí o vyvlastnění nemovitostí a o výši náhrady za vyvlastnění musí rozhodnout vyvlastňovací úřad.


Odpověď na dotaz č. 2)


Znalecký posudek ke stanovení obvyklé ceny nemovitostí byl MěÚ v České Skalici objednán již v roce 2006 a v březnu 2007 jej měl vyvlastňovací úřad, kterým je v současné době MěÚ v Náchodě – odbor dopravy a silničního hospodářství (od 1. 1. 2007), k dispozici, ale bohužel dosud věci nerozhodl.
Odpověď na dotaz č. 3)


Stavba obchvatu bude urychleně dokončena, jakmile rozhodnutí o vyvlastnění nabude právní moci. Tuto skutečnost v žádném případě nejsme schopni ovlivnit.


Oddalování termínu dokončení stavby souvisí s průtahy ve vyvlastňovacím řízení, které nebyly způsobeny ŘSD, ale nesprávným právním výkladem s postupem vyvlastňovacího úřadu.


Pro objasnění právního názoru jsme se se žádostí o stanovisko k právní úpravě obrátili na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Dne 21. 1. 2008 nám bylo požadované odborné právní stanovisko doručeno se závěrem, že vyvlastňovací řízení zahájená před dnem 1. 7. 2006 se dokončí podle zákona č. 50/1976 sbírky, ve znění článku LV zákona č. 186/2006 sbírky.


Uvedené odborné právní stanovisko je v souladu s naším výkladem a v rozporu s výkladem vyvlastňovacího úřadu Městský úřad Náchod a též Krajského úřadu Hradec Králové.


Alfred Brunclík, generální ředitel ŘSD

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Při nehodě dodávky zahynul mladý muž

PO POSTUPU České Skalice (v zeleném) budou patřit do okruhu letošních postupových favoritů hráči Velké Jesenice (v modrém).

Hronov má opět postupové choutky

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Více cyklistů je pro stát přínosnější než množství politiků

Náchodsko - Zemička, která se dá projet za tři dny na kole, nepotřebuje tolik politiků, kteří ji „spravují“. Tato myšlenka, která by určitě našla nemalé množství zastánců, se stala mottem cyklistického výletu napříč Čechami ze severu na jih.

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

Česká Skalice - Jen malý kousek od nedobrovolného koupání se včera dopoledne kolem půl desáté (čtvrtek 17. 8.) ocitl řidič osobního automobilu, který sjel téměř do přivaděče přehradní nádrže Rozkoš.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Teplice nad Metují - MTB enduro je raketově šířící se odnož závodů na horském kole, v němž se snoubí všechny krásy jízdy na biku s tím rozdílem, že v závodě jde o měřené (erzety) a neměřené (transfery) úseky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení