VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat obchvatu: Do konce května má být hotov projekt

Česká Skalice - Nevlídné deštivé počasí, které včera panovalo na Husově náměstí neumožnilo uspořádat druhý Den s deníkem. Několik věrných čtenářů si všal přesto přišlo popovídat a zasoutěžit o automobil Hyundai Santa Fe. Čtenáři, kteří se na Den s deníkem v České Skalici chtěli vypravit však o kauzu, která měla akci doprovázet, nepřijdou.

22.5.2008
SDÍLEJ:

Den s Deníkem v České Skalici.Foto: DENÍK/Milan Moravec

Redaktoři Deníku se před nedávnem vypravili do ulic města Boženy Němcové, aby zjistili, co obyvatele nejvíce trápí. Výsledek byl jednoznačný. Devadesát procent respondentů si stěžovalo na nadměrnou automobilovou dopravu a nedokončený silniční obchvat města.


Pozvání na Den s deníkem přijali starosta Tomáš Hubka a Jaroslav Andres, předseda občanského sdružení Za obchvat České Skalice. Právní zástupce provozovny sběrných surovin, které stojí v trase nedokončeného obchvatu, na pozvání našeho Deníku nereagoval a zástupce investora stavby Marek Novotný, ředitel Ředitelství silnic a dálnic v Hradci Králové, se pro pracovní zaneprázdněnost z akce omluvil.


A jaká je aktuální situace kolem stavby silničního obchvatu města? „Do konce měsíce května by měla být firmou Valbek zpracována projektová dokumentace na stavbu provizorní komunikace, která mine provozovnu sběrných surovin stojících v trase silničního obchvatu a tím by byla odvedena nadměrná automobilová doprava z centra města,“ řekl nám starosta Tomáš Hubka. Součástí této komunikace zvané také obchvat obchvatu by měla být kanalizace. Na ministerstvu dopravy proběhně 27. května řízení, které by mělo vést k tomu, aby z Fondu dopravní infrastruktury byla vyčleněna částka ve výši 10 milionů korun. Ta bude poslána na krajský úřad a po odsouhlasení krajským zastupitelstvem budou tyto finanční prostředky převedeny do České Skalice na realizaci stavby obchvatu obchvatu. „Město se tak stane investorem této stavby a dodavatelem budou Stavby silnic a železnic, které obchvat stavějí. Skutečným investorem se staneme, až budou uvolněny potřebné finance nebo bude sepsána smlouva o smlouvě budoucí, že Fond dopravní infrastruktury pošle slíbené peníze krajskému úřadu,“ uvedl Hubka. Podle optimistických předpokladů, pokud půjde vše hladce a nenastanou administrativní průtahy, bude obchvat obchvatu dokončen do závěru letošního roku. „Já jsem však pesimista a myslím si, že to bude do konce prvního kvartálu roku následujícího,“ dodal Hubka.


Podle vyjádření Jiřího Víta, místopředsedy občanského sdružení Za obchvat České Skalice, je stavba provizorní komunikace kolem provozovny sběrných surovin v současné době jediným možným řešením. „Tuto záležitost potřebujeme vyřešit co nejrychleji,“ prohlásil Vít. Jeden z občanů, který přišel na Husovo náměstí zpochybnil skutečnost, že by České dráhy poskytly ke stavbě provizorní komunikace část svého pozemku. Starosta Hubka však tvrdí, že České dráhy v tomto ohledu reagují velmi pozitivně. „Je k dispozici dokument, že se nebrání odprodeji pozemku drážního tělesa,“ upozornil Hubka. To potvrdil také Jaroslav Andres, předseda sdružení Za obchvat. „Měli jsme jednání za úřasti všech dotčených složek včetně Českých drah. S touto institucí došlo k dohodě. Ze strany Českých drah je celá záležitost vyřízena kladně,“ potvrdil Andres.


Bývalý starosta Petr Fejfar sice nezpochybnil stavbu obchvatu obchvatu, ale zároveň se nechal slyšet, že hledá i jiná řešení. „Pokud se povede udělat tu objížďku, bude to dobře. Ale když to nevyjde, tak si myslím, že je potřeba mít také alternativní řešení. A já, když jsem byl starosta, tak jsem měl vždy několik dalších řešení. Bojím se toho, aby Česká Skalice nebyla nyní ve slepé ulici,“ varoval Fejfar.

Autor: Hynek Šnajdar

22.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.
4

Automatická převodovka řidiče vytrestala, málem utopil auto v Rozkoši

BIKER František Žilák vyhrál před několika dny Mistrovství České republiky v MTB enduro v kategorii Masters 30-39 let.

Žiláka pohltilo MTB enduro

Nepoučitelná - půl roku po vrácení řidičáku nadýchala přes tři promile

Náchod - To, že řízení pod vlivem alkoholu je nejen velmi nebezpečné, ale i zakázané a trestně postižitelné, ví snad každý. Najdou se však i tací, kteří na zákazy nedbají a klidně se opakovaně vystavují postihu, a tím i opakovaně ohrožují jiné.

Mezilečí opět na síti - elektřina se v obci rozběhla po 4 dnech

Mezilečí - Tak konečně! Od úterního večera opět v obci funguje elektrický proud.

Dvě večerní nehody v regionu

Jičínsko, Náchodsko - V obci Cerekvice nad Bystřicí na Jičínsku se před dvacátou hodinou střetla dvě osobní auta.

Šel na houby a místo hřibů našel protitankový granát

Martínkovice - Na podezřelý nález, naštěstí se ukázalo, že ne až tak nebezpečný, narazil v úterý odpoledne při procházení lesa náhodný houbař v Martínkovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení