VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schválení odhadu může být klíčem k dostavbě obchvatu

Česká Skalice - „V republice je hodně míst, kde jsou dopravní problémy, ale malokterému chybí 380 metrů k dokončení silničního obchvatu, jak je tomu v České Skalici,“ vylíčil výstižně současný stav této stavby v úterý na ustavující valné hromadě nového občanského sdružení Za obchvat Jaroslav Andres, jeho předseda.

11.1.2008
SDÍLEJ:

Dopravní situace v České Skalici.Foto: DENÍK/Hynek Šnajdar

Zhruba tři stovky občanů města, jež se při této příležitosti sešly ve školní restauraci Eurest, se kromě jiného dozvěděly o aktuální situaci, která v současné době panuje v souvislosti s dokončením obchvatu. Přestože byli k jednání přizváni investor stavby, kterým je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), i majitel provozovny sběrných surovin, která stojí v trase obchvatu, nikdo ze zástupců těchto stran se nedostavil. „Advokátní kancelář, která zastupuje majitele sběrny, vypracuje nový znalecký posudek. Ten měl být hotov do 15. ledna, ale je zřejmé, že se tak stane spíše na konci tohoto měsíce. Podle nového znaleckého posudku by měla tržní cena provozovny dosáhnout přibližně 20 milionů korun. Původní posudek vypracovalo Soudní inženýrství v Brně a sběrné suroviny ocenilo na zhruba 10 milionů korun. S tím však právní zástupci vlastníka nesouhlasili,“ vysvětlil nynější situaci starosta Tomáš Hubka.


Pokud s novým znaleckým posudkem vyjádří souhlas ministerstvo financí, mohla by být stavba silničního obchvatu města dokončena v červnu letošního roku. V opačném případě bude pokračovat vyvlastňovací proces. „To by však byla podle mého soudu pro město pohroma, protože vlastník sběrných surovin by se patrně odvolal a dostavba obchvatu by se tak oddálila na neurčitý termín,“ řekl starosta Hubka. Generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík ubezpečuje občany města, že ŘSD nemá zájem jakkoliv stavbu oddalovat či zdržovat. „Naší snahou je, co nejrychleji obchvat dokončit. V tom ale brání postup nejen majitelů sběrny, ale také vyvlastňovacího úřadu,“ prohlásil generální ředitel Brunclík.

Dopravní problémy jitří také řidiči aut

Pro dopravní problémy ve městě Boženy Němcové platí známé úsloví, že vše souvisí se vším. Nejenže není dosud dostavěn silniční obchvat města, ale právě od něj se odvíjejí mnohé další nekonečné problémy.


Páteřní komunikace, která protíná ulici T. G. M. a Husovo náměstí, je dopravně neúnosně přetížená, protože denně tudy projedou tisícovky automobilů včetně kamionů. Obyvatelé města a zejména ti, kteří v tomto „kotli“ musejí žít, jsou naštvaní, dochází jim trpělivost, začínají se ozývat a nahlas si stěžovat.


Stěžují si například na to, že mnozí řidiči absolutně nedodržují předepsanou padesátikilometrovou rychlost a někteří ji mnohonásobně překračují. „Neměří se rychlost. U digitálních orientačních tabulí sice řidiči přibrzdí na předepsanou rychlost, ale za nimi hned šlápnou na plyn,“ uvedl na valné hromadě občanského sdružení Za obchvat jeden z přítomných občanů. Další si postěžoval, že někteří řidiči kamionů, aby se vyhnuli placení mýta před Náchodem, si zkracují cestu přes Jiráskovu ul. ve směru na Zlíč. „Není tam chodník a silnice je nebezpečná pro chodce,“ řekl občan z této ulice.

 

11.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Šaty z výstavy si přivlastnili tři místní mladíci ve věku 25, 17 a 15 let. Když se z médií dozvěděli, že to není obyčejné oblečení, ale drahé artefakty s uměleckou krajkou, raději je vložili do igelitové tašky a vrátili.
5

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Ilustrační foto.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Sokolovna nasála skvělou atmosféru s Masajem, vybralo se přes 57 tisíc

Česká Skalice /FOTO/ - Fenomén. Tak by se dal směle označit charitativní festival Nasajem s Masajem, který minulou sobotu v sokolovně vstoupil do osmého ročníku.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Šest gólových zápisů provodovského Hlavy

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenali ve víkendových zápasech fotbalové I. B třídy regionální zástupci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení