ATLETIKA: Vrchařkám vládla Wiesnerová

Špindlerův Mlýn - V sobotu se uskutečnil ve Špindlerově Mlýně za opravdu zimních podmínek, a z toho důvodu na pozměněné trati, poslední závod Českého poháru v běhu do vrchu. Celý seriál 40 závodů měl start 5. dubna v Náchodě a to Zámeckým během Hejnovkou.

21.10.2009

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Hrnčíř

Běžci vrchaři měřili své síly téměř sedm měsíců ve všech horských oblastech České republiky. Do Náchoda zavítali ještě jednou, a to v polovině července na závod Náchod – Dobrošov. V sobotu 14. listopadu se uskuteční v kulturním domě v Úpici slavnostní vyhlášení a dekorování vítězů. Začátkem dubna 2010 bude zahájen již 25. ročník této extrémní atletické disciplíny opět u nás v Náchodě Zámeckým během Hejnovkou. Ve výsledkové listině Českého poháru je klasifikována více jak tisícovka běžců, je potěšitelné, že na předních místech skončili i borci z náchodského regionu.

V kategorii žen nad 35 let obhájila loňské prvenství Náchoďačka Lenka Wiesnerová startující za Spartak Polici nad Metují, která v letošním roce vyhrála i mistrovství Polska v běhu do vrchu a na mistrovství Slovenska skončila druhá. Ve stejné kategorii skončila na třetím místě Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí. V ženách do 34 let zvítězila Iva Milesová (SK Olymp Praha), na šestém místě byla Eva Kollertová (MT Nové Město nad Metují). Kategorii veteránek nad 55 let vyhrála Blanka Paulů z Maratonstavu Úpice.

V kategorii mužů do 39 let vyhrál Michal Horáček z Iscarexu Česká Třebová, kategorii do 49 let dominoval Martin Vacek (Iscarex Česká Třebová). Třetí byl v této kategorii Petr Ulich (MT Nové Město nad Metují). V kategorii mužů do 59 let zvítězil František Kolínek (AK Perná u Mikulova), do 69 let Jiří Javůrek (Jiskra Horní Maršov) a nad 70 let Jaroslav Merta (Iscarex Česká Třebová). (dop)

21.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Druhá dvojice otočila kormidlem zápasu

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Na konci života nemusí být člověk sám a umřít může mezi svými

Královéhradecko - Ukončení léčby. To jsou slova, která nechce slyšet nikdo, ale přesto je musí lékaři z hradecké fakultní nemocnice mnohdy vyslovit.

Už je jasno. Česká Skalice si na podzim zahraje I. B třídu

Náchodsko - Fotbalisté Zábrodí mají tři kola před koncem soutěže už jen teoretickou naději na záchranu.