Běh Babiččiným údolím vyhrál Dominik Sádlo

Náchodsko - V kategorii žen byla v Ratibořicích nejrychlejší Táňa Metelková.

6.4.2017

NA 350 běžců a běžkyň všech věkových kategorií se zúčastnilo letošního Běhu Babiččiným údolím.Foto: Hana Šimůnková

Dominik Sádlo ze SK Nové Město nad Metují a Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové získali premiérových 150 bodů do nově vznikajícího běžeckého seriálu Primátor Cup.

Jeho prvním ze šesti závodů byl nedělní Běh Babiččiným údolím, kde oba ovládli své kategorie v hlavním závodě (O babiččin krajáč) na 6400 metrů.

Vytrvalec novoměstského Sportovního klubu nedal svým soupeřům žádnou šanci a v čase 20:17,1 suverénně zvítězil. Druhý v celkovém pořadí, Lukáš Kozlík (A.C. Sparta Praha), ztratil na vítěze téměř minutu. Třetí skončil Sádlův oddílový kolega Jiří Čivrný, kterému chyběly ke stříbru necelé tři vteřiny.

V ženské kategorii byla suverénní Táňa Metelková, která druhou Dagmar Kynčlovou (SK Nové Město nad Metují) porazila o více než minutu a půl. Třetí místo obsadila časem 26:14,5 minuty Romana Brumlichová (Medvědí doupě).

Cíl hlavního závodu mužů a žen nakonec vidělo 179 běžců a běžkyň.

Běh Babiččiným údolím však nebyl pouze o hlavním závodě mužů a žen, ale především o závodech pro všechny věkové kategorie (viz. výsledkový box vpravo).

Dalším podnikem, v němž se budou rozdělovat body do Primátor Cupu, bude 6. května Lázeňská sedmička ve Velichovkách. Vše nejen o tomto závodě, ale i o celém seriálu, najdete na webu: www.primatorcup.cz

Výsledky

O babiččin krajáč (6400m): 1. Dominik Sádlo (SK Nové Město nad Metují) 20:17,1; 2. Lukáš Kozlík (A. C. Sparta Praha) 21:09,2; 3. Jiří Čivrný (SK Nové Město nad Metují) 21:12,0; …18. Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 24:10,7; 26. Dagmar Kynčlová (SK Nové Město nad Metují) 25:41,7; 28. Romana Brumlichová (Medvědí doupě) 26:14,5. O med pana Proška (1400m): 1. Filip Krivčík (Bohuslavice nad Metují) 4:51,3; 2. Matěj Šimek (Hvězda SKP Pardubice) 4:52,3; 3. Martin Fiala (TJ Sokol Jaroměř) 5:00,6. O mlynářův trdelník (700m): 1. Tereza Prouzová (TJ Sokol Jaroměř) 2:21,6; 2. Michaela Metelková (OK 99 HK) 2:23,6; 3. Vojtěch Potoček (TJ Sokol Jaroměř) 2:23,8. O krajánkův šáteček (700m): 1. František Kuhn (TJ Maratonstav Úpice) 2:29,9; 2. Tobiáš Sporysch (AO Spartak Vrchlabí) 2:24,3; 3. Barbora Ficencová (Sokol Náchod) 2:26,2. O Kudrnovic veverky (500m): 1. Tomáš Metelka (OK99 Hradec Králové) 1:56,7. O Babiččiny pohádky (500m): 1. Nela Sporyschová (AO Spartak Vrchlabí) 2:14,5. O pohádkové pexeso (150m): 1. Matyáš Duch (Havlovice) 00:36,1.

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Řidič červené Hondy chtěl vycouvat, ale místo toho se rozjel dopředu, přímo k vodní hladině. Ještě však stihl zatočit, takž nevjel do vody přímo, ale dvěma koly zůstal na trávě.