I. LIGA MUŽŮ

1. HK Dvůr Králové nad Labem – HC TJ Náchod 20:22 (5:13). Hned v úvodu utkání Náchod inkasoval, vzápětí ale dokázal brankově odpovědět. Po chvíli sice Dvůr opět vede, jenže Náchod se znovu vrací do nerozhodného skóre . Do 8. min. bylo utkání naprosto vyrovnané, jenže mezi 8. a 14. min. se Náchod odpoutal na rozdíl tří branek (3:6). „V této fázi hry nám dobře fungovala obrana, pokud jsme udělali chybu, a byli jsme potrestaní sedmičkou, tak je brankář Vaněček dokázal v první půli pokrýt. Kromě toho jsme se dostávali do rychlých útoků, které jsme proměňovali a dařila se nám i střelba z dálky," liboval si náchodský trenér Petr Šulc. I díky tomu vedli jeho svěřenci ve Dvoře po dvaceti minutách 8:5. Poslední desetiminutovka první půle vyzněla jasně pro Náchod, který dal pět branek a odskočil na poločasový rozdíl 5:13.

Také prvních osm minut druhé půle bylo v režii Náchoda, který dokonce vedl 16:6, jenže pak se dostal do herní krize a Dvůr se dokázal vrátit do zápasu. Domácí do 11. min. vstřelili čtyři branky za sebou a snížili na 10:16. Náchod se ale opět dokázal postavit na nohy a navýšil postupně skóre na 10:17, 12:18 či 13:19. Šestibrankový náskok si hosté udržovali až do 23. minuty. Na začátku závěrečné desetiminutovky však hosté udělali dvě technické chyby a dvě hrubky v obraně, toho soupeř využil a tři minuty před koncem to najednou bylo už jen 19:21. Pak se však odhodlal ke střele z dálky hostující Mrština a upravil na 19:22. Domácí sice ještě dokázali snížit na 20:22, více ale už Dvůr nestihl.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Kaválek, Hrachový, Kosinka, Hlaváček 1, Osoba 5, Vaněk, Malinouski 4, Lojda 1, Resl 2, Vítek, Freiberg 6, Pich 2, Mrština 1. Rozhodčí: Moravec, Veselý. ŽK: 3:3. Vyloučení: 9x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 7/3:4/3. Diváci: 280.

Další výsledky 5. kola: Strakonice – Olomouc 34:26, Bystřice pod Hostýnem – Talent Plzeň B 23:23, Chodov – Jičín B 26:26, Nové Veselí – Karviná B 32:25, Kopřivnice – Bohunice 30:26.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

1. HK Dvůr Králové nad Labem – HC TJ Náchod 20:17 (9:7). Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn, Padevět, Roztočil, Knoll 7, Mukařovský 2, Baldrych 1, Tryzna, Tyler 7. Rozhodčí: Moravec, Veselý. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Vyloučení: 4x 2 min.: 6x 2 min. Sedmičky: 4:2. Diváci: 40.

Další výsledky 5. kola: Č. Budějovice – Sezimovo Ústí 25:22, Košutka – Dolní Cerekev 32:17, Chodov – Jablonec 21:18, Úvaly – Třeboň 32:27.

Tabulku vedou osmibodové Strakonice, Náchod figuruje na sedmém místě se ziskem pěti bodů.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

TJ Sparta Kutná Hora – HC TJ Náchod 34: 26 (18:9). Fakta – sestava a branky Náchoda: Jakoubek 3, Pikman, Štok 7, Bajer 2, Cvejn 11, Štajnrt 1, Vyskočil 2, Malínský. Rozhodčí: Špaček, Tokoš. ŽK: 2:3. Vyloučení: 6x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 2:2. Diváci: 27.

Další výsledky 5. kola: S. Vršovice – Pardubice 27:52, Liberec – Šťáhlavy 36:21, Ledeč nad Sázavou – Loko Vršovice výsledek nezjištěn, Bělá pod Bezdězem – Louny 13:23, Most – Chrudim 34:6.

V neúplné tabulce patří náchodský mladším dorostencům desáté místo. (mr)