VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českoskalická hala slaví malé jubileum, v provozu je deset let

Česká Skalice – Oddíl stolního tenisu Sokol Česká Skalice má na počátku nové sportovní sezony před sebou jedno významné výročí. Tím je 10 let od zprovoznění sportovní haly stolního tenisu, kterou si hrstka hráčů českoskalického stolního tenisu splnila svůj dlouhodobý sen.

31.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Archiv

Jubileum oslaví turnajem

„U příležitosti Celokrajského turnaje dospělých, který se koná poslední srpnovou sobotu, bude vzpomenuto na tuto významnou událost," říká za funkcionáře oddílu stolního tenisu Sokol Česká Skalice Stanislav Prosa. Vlastním přičiněním tehdy malé hrstky hráčů a s podporou široké podnikatelské i občanské veřejnosti, za podpory Městského i Krajského úřadu i Sokola, se během jednoho roku podařilo zrealizovat dílo, které dodnes obdivují stolní  tenisté napříč sportovními soutěžemi náchodského regionu,Východočeského kraje i soutěžemi České asociace stolního tenisu (ČAST) České republiky.

„Tak jako mnohdy v minulosti, chceme právě i dnes, poděkovat všem, kteří nám v naší činnosti podávali  pomocnou  ruku. Není to jen akt poděkování dospělých  sportovců, je to i poděkování naší nejmladší generace, která díky této hale našla své mládežnické sportovní uplatnění," uvědomuje si Stanislav Prosa.

Sportovní sezona 2012/2013 skončila pro českoskalický oddíl úspěšně. Členská základna se rozrostla na současných 51 členů, z toho je 19 v mládežnických kategoriích. Podařilo se naplnit i očekávané sportovní výsledky. „Hodně radosti nám dlouhodobě přináší družstvo žen ve třetí nejvyšší soutěži České republiky. Bronzová medaile a úspěch mladého kolektivu pod vedením Ireny Šorfové se zařazením dorostenek Kláry Hamzové, Petry Měšťanové a Lucie Řezníčkové jsou příslibem i do budoucna," připomíná Prosa loňské úspěchy žen.

Družstvo A-mužů v Krajské soutěži také bez problémů obhájilo své standardní pozice, družstvo B-mužů vítězstvím v Regionálním přeboru (RP) 2. třídy postoupilo do Regionálního přeboru 1. třídy. Týmy C a D obhájily své pozice v RP 2, družstvo E skončilo v RP 3 na čtvrtém místě, čímž v rámci připravované reorganizace RP 3 obhájilo své účinkování v soutěži i pro příští sezonu. Mnoho nově přihlášených oddílů náchodského regionu otevírá pro sezonu 2013/14 nově  i RP 4, kde i Českoskaličtí předpokládají účast svého nově ustaveného družstva F.

„Mládež začala na úrovni kraje sklízet úspěchy mezi svými vrstevníky. Významné úspěchy hlavně Petry Měšťanové a Kláry Hamzové v Krajských bodovacích turnajích, ale i přeborech Východočeského kraje a jejich výsledky  mezi dospělými v dlouhodobých soutěžích ukazují, že cesta  je správná," ví Prosa.

U chlapců oddíl sází především  na Mathiase Huamana, Daniela Postupu, Oldřicha Pilaře i Ondřeje Kozáka. U děvčat má podle Prosy výraznou perspektivu Lucie Řezníčková, ale i Veronika Kozáková. V letošní sezoně k nim navíc přibudou další mládežníci z přípravky. „To jsou výsledky dobré trenérské práce," nezapomíná Prosa ani na ty, kteří se nadějným mládežníkům věnují a dodává, že na počátku školního roku počítají s dalším náborem.

Na své si přijdou
i ryzí amatéři

Oddíl zároveň aktivně vychází vstříc zájmu široké neregistrované sportovní veřejností. „Ročně evidujeme přes dva a půl tisíce hracích hodin neregistrovaných hráčů," upřesňuje Prosa. K tomu bezesporu napomohlo zmodernizování prostředí šaten, dořešilo se osvětlení a ozvučení velkého sálu. „O perfektní stav našeho stánku se s pečlivostí nejlepšího hospodáře stará po celou dobu pan Jaroslav Hrubeš," konkretizuje Stanislav Prosa.

Českoskalický oddíl stolního tenisu každoročně pořádá otevřený turnaj dospělých či Bodovací mládežnické turnaje, podílejí se rovněž na Regionálních přeborech všech kategorií. Kromě toho patří Skaličtí mezi tradiční účastníky Českého poháru. „Pět našich seniorů se zúčastňuje turnajů republikových přeborů, někteří  jsou také pravidelnými účastníky mistrovství Evropy i mistrovství světa," právem se chlubí Prosa.

Hráči českoskalického Sokola bylo za sezonu 2012/13 odehráno 3028 mistrovských utkání v rámci oficiálních soutěží České asociace stolního tenisu, dalších 216 utkání odehráli na přeborech regionu a kraje a více než 150 zápasů v rámci přeborů celostátních a mezinárodních. „V soutěžích máme sedm mužstev dospělých a dvě družstva mládežnická. Počtem mužstev i počtem hráčů jsme největší oddíl celého náchodského regionu a patříme mezi největší i v Královéhradeckém kraji," uzavírá Stanislav Prosa a jedním dechem dodává, že finance  nutné na provoz  oddílu si skládají dospělí členové oddílu sami, část zajišťují i brigádnickou prací při úklidu města a okolí. Určitou pomocí hlavně pro mládež jsou finance z sponzorských  a reklamních smluv  či grantů.   (mr, dop)

Autor: Redakce

31.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Střelným prachem se na úvod šetřilo jen ve Velichovkách

JOHANA z Police nad Metují se narodila 11. srpna 2017 v 3.07 hodin. Děvčátko vážilo 3245 gramů a měřilo 48 centimetrů. Maminka  uvedla, že se jedná o druhé dítě v rodině.
7

Právě jsme se narodili - srpen 2017

Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice

Spyta - V neděli srpna odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z požární stanice Jaroměř k dopravní nehodě na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda u obce Spyta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení